Gönderen Konu: boranın altının yere değmesi  (Okunma sayısı 17295 defa)

Çevrimdışı asi_karaca23

• Profili Görüntüle
Ynt: boranın altının yere değmesi
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2012, 12:43:04 »
ayrıyetten davlumbazı olması lazım kayısların nsu cekmemesı ıcın karter muhavaza kapatmaz onu arkadsım
ne mutlu türküm diyene..

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2012, 10:27:47 »
peki arabanın ön tarafını kaldırmak nasıl olur acaba bende de aynı sorun var bir kaç defa sürttüm arabanın altını. Kasislerden geçerken kendimi sıkıyorum :))) ön tarafını kaldırsak sorun olur mu ???

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #16 : 08 Mayıs 2012, 11:44:08 »
Yaylar çok eskimiştir büyük ihtimal.
Kaç km'de aracınız?
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Mayıs 2012, 12:59:20 »
145 000 de ne yapsam aceba

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #18 : 08 Mayıs 2012, 13:18:05 »
En güzeli yeni yay takmak ama durduk yere masraf olarak da düşünebilirsiniz tabii ki.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı metin düzgün

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Haziran 2012, 09:28:34 »
davlumbaz kormuyomu gecen elazıg tan oto yetkılı servıse gıttım davlumbazın tanesı 30 lıra dedı
vw bora 2001 trendlıne

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Haziran 2012, 09:35:11 »
Plastik davlumbaz korumaz, aman ha saçtan olan karter muhafaza taktırmayın Allah göstermesin kaza anında motor kendini yere bırakamaz iç kısa kadar gelebilir aracın içinde sıkışabilirsiniz, polis bir arkadaş bundan bahsetmişti. Ayrıca karter muhafaza normal yolda seyrederken vidasından çıkıp yere vurduğunu düşünün, takla bile attırabilir insana. Aman diyorum ben biraz daha dikkatli kullanın karter koruma takmayın.

Çevrimdışı metin düzgün

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Haziran 2012, 18:20:41 »
metın bey abı haklısın cok tehlıkelıymıs bu allah korusun suratta bı cıkarsa varya ...üff.....
vw bora 2001 trendlıne

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Haziran 2012, 02:58:13 »
Arkadaşlar burda bahsi geçen araç Şahin değil boraydı sanırım. Bahsettiğiniz demir muhafazaları yetkili servislerde dahi takıyolar buna volkswagen onay veriyorda siz neye istinaden onaylamıyorsunuz anlamadım. Bu araçlarda nereye girerseniz girin motor kendini bırakmaz bırakamazda çünki altta şanzıman kulağı var motorun yere düşme ihtimali mumkun değil .Bilmiyorum volkswagenin güvenlik donanımı hakkında ne kadar bilginiz var ama aracın torpidosunun içinde ön direkler arasında 10cm capında çelik bar var bir kaza esnasında motor o çelik boruyu geçip içeri girebiliyorsa sizi ne emniyet kemeri nede hava yastıkları kurtarır çünki camdan koltukla beraber fırlamış olursunuz... Allah korusun kimsenin başına gelmez umarım . Yüksek süratte muhafazanın ön kısımlarından çıkıp araca takla attırma ihtimali ancak filmlerde olur yada usta öndeki civataları sıkmaz arkadakileride şaseye kaynatırsa bir ihtimal yoldan çıkarsınız.Ama usta montajı orjinal muhafaza deliklerine aluminyum  somunlarla baglarsa ki muhafazayla birlikte verilir bu somunlar önden sert gelen bir darbede arka kısımdan muhafaza yere düşerek sadece kıvılcım çıkarır bide çok ses yapar  :) Bence demir muhafaza bu araçlarda kesinlikle olması gerekıyor.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Haziran 2012, 03:06:30 »
peki arabanın ön tarafını kaldırmak nasıl olur acaba bende de aynı sorun var bir kaç defa sürttüm arabanın altını. Kasislerden geçerken kendimi sıkıyorum :))) ön tarafını kaldırsak sorun olur mu ???
Şükrübey Aracın ön kısmı sadece helezon yaylarının alt kısımlarına aparat yaparak kaldırılabilir. bu araçlar sıfır olarak türkiyeye geldiğinde tırlardan indirip bindirirken altı sürtmemesi için helezonla amortidör arasında özel takozlar vardı bu takozlar PDI denilen ön kontrollerde çıkarılıp sahiplerine teslim edilirdi bazende unutulur araç üzerinde kalırdı böyle durumlarda kullanıcılar araçta yüksek süratte gezme me aracın dengesiz viraj sorunları yaşadıklarıyla alakalı servislere sikayette bulunurlardı. Nedeni ise bu takozların aracın aerodinamiğini bozması sonucu yük dağılımının gerçekleşmemesi. Eger ben bu araçla 100-120 yi geçmem virazjlarada 50 ile dönecek yeri 30 la dönerim acelem yok sakin giderim derseniz bahsettiğim gibi bir aparat yaptırabilirsiniz... Başkada çözüm yolu aramayın yok çünki  :-\
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı stinger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Haziran 2012, 15:47:48 »
takoz koyarsan araba leylek gibi olur bı seferde hızada gelmez. aslında yandan bakıldığında araba yüksek duruyor ama önü yerlede.
arabayı ilk aldığımda pikniğe gittik ilk kez gittiğim bi yerdi bi arkadaş götürdü çok güzel diye.
gel gelelim yol toprak, küçük taşlar yolun  ortasında birikmiş ön tarafa vura vura geri dönme şansımda yok iki taraf tarla girsem motoru bırakacaz 1 saat öyle gittim. arkadaşı dövecem o derece. indi öndeki taşları toplaya toplaya gittik 1 saat boyunca. benimde ömrümden ömür gitti
Ben Geçmişimi Çöpe Attım, Çöpüde Ancak Kedi Köpek Karıştırır.

Çevrimdışı pusat18

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Kasım 2012, 20:20:24 »
Benim otoparkım apartmanın arka kısmında, ön taraf ana yol cadde, sağolsun belediye bir kaldırım çalışması yaptı 10 cm lik kaldırım oldu 25-30 cm. mecburen otoparka koymak lazım, ön taraf cadde üzeri, giriş ve çıkışada iki üç kilitli parke koymuşlar. Arabayı yanaştırıyorum tampon altıyla sıfır. mecbur bir kaça hafta çektik eziyeti, ama her giriş çıkışta içimin yağları eridi. çalışma bitti. güzelce beton yaptılar girişleri. olan bize oldu plastik muhafalar iptal, bütün egzoz bağlantıları kopmuş ve karterin olduğu bölge tamamen sürtme izleriyle dolu. Allah korumuş karteri delmemişiz.hemen sipariş verdim kater muhafaza taktırdım o da bir zahmetli iş, egzosu yaptırdıktan sonra Boranın sesi biraz kalınlaştı ama hoşuma gitti yinede. uzuncası muhafaza şart bizim Boralara arkadaş...
Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin,
yol olmayan yerden gidin ki; İz Bırakın