Gönderen Konu: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim  (Okunma sayısı 38940 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim
« Yanıtla #56 : 06 Aralık 2011, 22:06:38 »
Şuanda cihazın temel özelliklerinin çoğu bitmiş durumda, 15-20 gün garajımda tadilat olduğundan dolayı montajı yapamıyorum.
    Hazır özellikler;
•   Kumanda dan kilit aç tuşuna basıldıgında hava karanlıksa kısa farları ve iç tavan lambasını (tavan lambası artarak yanıyor) yakar, Aracın kapısın açtığımızda farları kapatır, kontağa anahtarı taktığımızda tavan lambasını karararak kapatır.
•   Arac calışırken kapı acılırsa tavan lambası artarak yanar, kapı kapanınca azalarak söner.
•   Araç kontağından anahtarı çıkardığımız anda tavan lambası yanar,
•   Kapıyı kapadık fakat aracı kilitlemedik, 30 sn sonra tavan lambasını aküyü korumak adına kapatır.
•   Kumanda dan kilit aç tuşuna basılır fakat aracın yanına gidilmez ise tuşa bastıktan 15 sn sonra farları kapatır, iç tavan lambası yanmaya devam eder bi 15 sn sonrada tavan lambası azalarak söner ve aracı geri kilitler.
•   hava karanlık değilse bu safhalarda sadece iç tavan lambası yanar,
•   kilitle dediğimiz de hava karanlıksa farlar 15 sn süre ile yanar ve yolumuzu aydınlatır.

Olacak özellikler(inşallah  :D)
•   Yolda giderken tünele falan girdiğimizde farları ve iç aydınlatmayı yakacak, tünelden çıktığımızda söndürecek,
•   Farlar tavan lambası gibi yavaş yavaş yanıp, azalarak kapanacak (bu özellikte far rölesi varmış sanırım bilgisi olan arkadaş mesaj atarsa sevinirim.)

Yakında kurulumu yapıp videosunu paylaşırım.

Oyy oyy oyyyy  çok güzel olacak arabanız. Güle güle kullanırsınız inş.

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 15 Aralık 2011, 16:50:22 »
Hocam parçaları değilde ben sana direk arabayı yollayım sen bi zahmet hallediver :)
Sen 2. boyuttasın hocam, sanırım ben ve benim gibi bi cok arkadaş far ampulu degistirmekten öteye geçemeyek gibi. Çalışmalar ve fikirler cok cok guzel gerçekten. Merakla ve imrenerek yeni icatlarını bekliyoruz, saygılar.

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 15 Aralık 2011, 19:13:26 »
Hocam parçaları değilde ben sana direk arabayı yollayım sen bi zahmet hallediver :)
Sen 2. boyuttasın hocam, sanırım ben ve benim gibi bi cok arkadaş far ampulu degistirmekten öteye geçemeyek gibi. Çalışmalar ve fikirler cok cok guzel gerçekten. Merakla ve imrenerek yeni icatlarını bekliyoruz, saygılar.
Tesekkur ederim birikimlerimi gercege döküp, sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Arkadaşlara da yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bana
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 15 Aralık 2011, 21:09:22 »
Ersan hocam cam düğmelerinin içi nasıl açılıyor. Şuan sağ ve sol cam düğmeleri elimde ama açacak bi yer bulamadım. Sadece düğmenin aşağı ve yukarı basılması için, dengede tutan bi yer var. Oradan mı açıcaz?

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 15 Aralık 2011, 22:05:31 »
Ersan hocam cam düğmelerinin içi nasıl açılıyor. Şuan sağ ve sol cam düğmeleri elimde ama açacak bi yer bulamadım. Sadece düğmenin aşağı ve yukarı basılması için, dengede tutan bi yer var. Oradan mı açıcaz?
Evet o kapak cıkıyor. Düğmenin orta kısmını ince bir tornavida ile hafiften cıkarın, sonra karşıtarafında hafiften cıkarın, yavaşca cekin.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2011, 22:08:26 Gönderen: ERSAN »
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 16 Aralık 2011, 06:07:58 »
Hocam Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Sizden öğrenilecek çok şeyimiz var  :D

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Aralık 2011, 19:42:56 »
Slm.lar, elimde fazla bastığım, havalandırma aydınlatma kartı var. Düşünürseniz istediğiniz renk ledlerini de (yeşil-mavi-kırmızı) yerleştirerek herseyi ile hazır bir şekilde gönderebilirim. Resimlerdekini klimasız bir araç için yapmıştım, aracınız klimalı ise klima ve sirkülasyon düğmeleride aydınlatılacaktır. Elimdeki kart sayısı kısıtlıdır.fiyat için pm atınız. teşekkurler.  

BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı sedo005

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 18 Şubat 2012, 13:27:34 »
kardeşim merhaba benim bi derdim var onuda sen çözersin şimdi anahtarı kontaga sokmadan farları açınca gösterge paneli ışıkları yanıyor yani hani arabayı çalıştırmadan önce kontagı açarsıda  gösterge panelindeki ışıklar yanarya aynen öyle  ve bende far dügmesinin oldugu kapagı çıkarttım ve bi baktım  iki tane kabloyu soymuşlar biirleştirmişler ve ben o kabloyu kestim herşey normale döndü ama farlqarı açtıgımda kısalar yanmıyor benim senden istedigim far dügmesinin oldugu kapakdaki kabloların renklerini ve kaç numara ya baglı olduklarını bana söylemen şimdiden tşk  eline saglık aydınlatma da güzel olmuş  [email protected]

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 26 Şubat 2012, 18:18:37 »
abi vw sana bizimle çalış dese yeridir :D
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 26 Şubat 2012, 21:58:20 »
abi vw sana bizimle çalış dese yeridir :D

;D
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 26 Şubat 2012, 22:00:29 »
Bu arada follow me home ve tavan lambası uygulamasını bitirip montajını yaptım, çok güzel çalışıyor,
enkısa zamanda videosunu paylaşacağım. :tamamdir
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı jesperfufu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 02 Mart 2012, 11:16:25 »
ellerine sağlık araç muhteşem olmuş.Bu işi gerçekten izmirde yapıcak kimse yokmu bende mavi renk yapmak istiyorum benim ışıklandırmalar yeşil yanıyor. Artı zaten klimanın ordakiler geçenlerde komple söndü nedense... izmirde yardımcı olabilcek arkadaş varsa on numara olur... :)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Mart 2012, 03:09:57 »
Bu arada follow me home ve tavan lambası uygulamasını bitirip montajını yaptım, çok güzel çalışıyor,
enkısa zamanda videosunu paylaşacağım. :tamamdir

Ersan hocam bu cihazı alsak, montajını kim yada kimler nasıl yapar?

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Mart 2012, 16:13:30 »
Ersan hocam bu cihazı alsak, montajını kim yada kimler nasıl yapar?

Alarm takabilen herkes takabilir, ama şuan için üretim yapmıyorum. pek vaktim yok bu aralar.
Ama kusursuz bir tasarım oldu :tamamdir
BMW 1.16 M PAKET