Gönderen Konu: Motor Yıkama Sonrası Oluşan Sorun...  (Okunma sayısı 11342 defa)

Çevrimdışı x-emre

• Profili Görüntüle
Motor Yıkama Sonrası Oluşan Sorun...
« : 28 Ağustos 2011, 15:32:12 »
Merhaba arkadaşlar.Dün bir oto yıkamacıya gittim aracımı yıkattım.Daha sonra motor aksamını temizliyordum.
Yıkamacıya motor yıkama yapıyor musunuz şeklinde sorduğumda yaptıklarını söyledi.Bende çok pis bir görüntüsü olduğu için motoru da yıkamasını söyledim.
Bazı parçalarını sarıp özel bir şekilde yıkanacağını sanıyordum.
Fakat yıkamacı köpüğü doldurdu motora.O an birşeylerin ters gideceğini anlamıştım.Sonrasında motoru tarzikli suyla gelişi güzel bir şekilde yıkadı.

Ardında bir sprey ile parlatıcı gibi hafif yağlı bir sıvı seperek güzelce parlattı.Ardından kontağı çalıştırdığımda araç çalışmadı.buji kablolarına araçtan pek anlamadığım için sanırım bobin denen parçaya( kablosu distribütöre bağlanan parça) hava tutu.ardından araç çalıştı.
Bende aracımın çalıştığı sevincine kapılarak yıkamacıdan ayrıldım.yolda ilerlerken araçta aşırı derece tekleme başladı.ben ilk başlarda kuruyunca geçeceğini düşünerek evime kadar geldim.
Araç seyir halindeyken dışarıdan bile anlaşılacak şekilde tekleme yapıyor ve devir saati sürekli oynuyor,bazen stop ediyor.sanırım aracın 1 pistonu çalışmıyor çünkü öyle hissediyorum ve çekişten de çok düştü gaza basıyorum fakat bir hızlanma olmuyor.
Bu olanlardan sonra aşırı derece moralim bozuldu.eve geldiğimde tekrar bezle sildim bazı parçaları ama septiği sprey çok yağlı bir hale getirmiş parçaları.sürekli ıslak bir günümü var.Ardından 1 gün bekledim biraz önce tekrar baktığımda düne nazaran biraz daha düzelmiş teklemeler ama hala devam ediyor.

Çevrimdışı korurölmez

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor Yıkama Sonrası Oluşan Sorun...
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2011, 18:15:50 »
al o yıkamacıyı vur köpüğü üstüne yapıştır suratına tazikli suyu bak ne güzel oluyo
http://

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2011, 18:50:57 »
buji kablolarını sök tekrardan bir gün beklesin kurusun sonra iyice yerine bas. Belki çalışır. Beyin var,enjektör kabloları var, elektonik bobin var. Yeni araçlar öyle şarıl şarıl suyla yıkanmaz. Sadece plastik aksamları turtle gibi temizleyiciler var sıkar silersin.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2011, 22:32:00 »
bujilerin ıslanmış olabilir kurulayınca geçer. araç çekişten düştüğüne göre sorun bujilerde kablolarını iyice kurut düzelir inşallah

Çevrimdışı serhatoz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2011, 14:32:17 »
ben motor yıkamaya karşıyım bende yıkatttım ve  kilim motorunun  bağlı oldugu kayışta bulunan  kuru bilyalar zırıltı yapmaya başladı ...
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2011, 14:32:40 Gönderen: serhatoz »