Gönderen Konu: Golf Kolçak  (Okunma sayısı 10315 defa)

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
Golf Kolçak
« : 18 Kasım 2010, 14:28:27 »
Atkadaşlar aracıma kolçak yaptırmak istiyorum ama orjinalleri pahalı

Kolçaklar, Kolçaklar, Dreamcar, Modacar, Carub, Armster, U&C

bu linkteki kolçaklar hakkında bilginiz varmı acaba yada ne tavsiy edersiniz..
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2010, 14:29:43 Gönderen: ØSîRîS »

Çevrimdışı kaptan0629

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf Kolçak
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2010, 15:07:39 »
aynen katılıyorum orjinalleri haddn den fazla fiyattalar...bu kolçaktan takan arkadaşımız varmı nasıl oldu ve nasıl takılıyor???

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2010, 19:38:17 »
Bende çok araştırdım bu kolçağı gözümle görmedim getirtecek olan aksesuarcılarda tatmin edici bir cevap vermediler.(orjinal yerine mi taklıyor aynısı mı gibi.)Bende 25 liraya bir tane aldım işimi görüyor vida ile tutturdular.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2010, 10:53:18 »
modacar'ın malzemesi berbat...arabanın içinde gıcırtıdan duramazsın...istediğini kadar vidala güven vermiyor...kolçağın iç kapak yayı bozulup duruyor... ucuz diye alacaksan hiç alma...keyfine düşkünsen biraz daha para ver yetkili servislerde yan sanayilerini satıyorlar... ya da çıkmacıdan orginal al... dediğim gibi çok gıcırdıyor, işçilik rezalet
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı kaptan0629

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2010, 11:07:20 »
modacar'ın malzemesi berbat...arabanın içinde gıcırtıdan duramazsın...istediğini kadar vidala güven vermiyor...kolçağın iç kapak yayı bozulup duruyor... ucuz diye alacaksan hiç alma...keyfine düşkünsen biraz daha para ver yetkili servislerde yan sanayilerini satıyorlar... ya da çıkmacıdan orginal al... dediğim gibi çok gıcırdıyor, işçilik rezalet

gıcırtı sesini çok oldugunu duymuştum ondan almadım ses çıkardıktan sonra hiç bi anlamı yoy >:( yokmu bu bu kolçak sorunu na çare bulup güzelce takan gıcırtısız..... :'(

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2010, 11:25:50 »

tşk.ler..iyiki almadım o zman..saolasın..

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2010, 11:00:36 »
en güzeli çıkma orjinal alın...

Çevrimdışı kaptan0629

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2010, 15:18:03 »
ankara yıldız sanayi ve hurdacılar sitesinde çıkma orjinal kolçak a 200 ila 300 arasında fiyat çektiler tepem attı serviste orjinali 450 liraymış öle diyorlar arabayı parçalayıp satsak daha çok para eder vesselam!!!!

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2010, 16:01:34 »
200 300 çıkmasımı ? o zaman yaslanırken ağırlığımı pek vermeyim ben kolçağa :)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2010, 19:58:53 »
Arkadaşlar ben ilk msjdaki kolçaktan aldım ve taktım.Gıcırtyı hepsi yapıyor yani orj. kolçakta,orjinal olmayanda ses yapıyor.Sadace ilk kez takarken hareketli mekanızmayı yağlayıcı spreyle bir iki sefer püskürtüp öyle taktım.Ne gıcırtı nede bir ses var.Sakın gidipte 250-300 gibi rakamlara alıp kazık yemeyin derim.
03.06.2005

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2010, 20:09:27 »
armster alın
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2010, 20:19:05 »
aracınızın döşemeleri gri ise bunu Armster Gri

siyah ise bunu Armster Siyah

alın. çok rahat ve orjinalinden daha kullanışlı ve estetik. bi arkadaşın pacific bora sına taktım ordan bilioyom. içinde nasıl monte edileceği yazıyort zaten. armster dünyaca ünlü bir marka.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 20:21:05 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı kaptan0629

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Kasım 2010, 22:08:24 »
aracınızın döşemeleri gri ise bunu Armster Gri

siyah ise bunu Armster Siyah

gerçekten güzel fiyatı da öle  :D alacagız artık biraz araştırayım ama germany üretimli kalitelidir mutlaka...

alın. çok rahat ve orjinalinden daha kullanışlı ve estetik. bi arkadaşın pacific bora sına taktım ordan bilioyom. içinde nasıl monte edileceği yazıyort zaten. armster dünyaca ünlü bir marka.

Çevrimdışı ahmetoymaci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2012, 21:10:59 »
Arkadaşlar ben yan sanayiyi 65 tl + kargo fiyatıyla aldım. Sonra 60 tl ye de gördüm ama fark etmez. Montajını kendim yaptım, silikon vs. gibi değil birebir kendi vida yerlerine. İşine yarayacak arkadaşlar için hızlıca özetleyeceğim isteyen olursa da detay verebilirim.

Öncelikle el freni kısmındaki plastik kapatma parçasının sökülmesi gerekiyor. (Bu işe başlayacağınız zamanın boş ve sakin zamanınıza gelmesine özen gösterin)

1. Arka koltuklarda kullanılan ortadaki küllüğün iç kısmını çıkarın ve altında 2 tane yuvarlağın içindeki vidaları sökün.

2. Benzin kapağı düğmesini yuvasından çekerek çıkartın ve kablo ile bağlantısı fiş soketini sökün.

3. Vites kolunun alt kısmına gelen 2 tane sağda ve solda olan vida var. Bu iki vidanın üzerlerinde gizleme kapakları var, onları çıkartın ve vidaları sökün.

4. El frenini çekili haldeyken arka taraftan yavaşça kaldırın. Bu kısım çok önemli çünkü vites kısmıyla bu plastiğin birleşiminde 2 geçme tırnak bulunuyor ve vidaların yuvaları ise çok hassas ve sac içine geçmiş halde. İşte bu kısımı kırmadan çıkartırsanız çukurlarda plastik aksam ses yapmayacak. Arkadaki küllüğün hemen önüne gelen küçük çukurdaki kapağı sökün çünkü onun yerinde artık kolçak bağlantısı olacak.

5. El freni çevresindeki plastik paneli çıkarttıktan sonra el freninin sağındaki el freni kolunu tutan vidayı sökün alın. Bu vidanın yerine kolçağın beraberinde gelen bir tarafı erkek, diğer tarafı dişi olan vidayı takmamız gerekiyor.

6. El freninin sağında kalan saçta arkalı-önlü 2 delik bulunuyor, ön kısıma somunu yerleştirin. Arka kısma ise civatayı vida kısmı yukarı gelecek şekilde yerleştirin.

7. Kolçağın içinde gelen 3 delikli döküm demiri bu üç deliğin üzerine gelecek şekilde oturtun. Öncelikle sağ öndeki somun üzerine civatayı sıkarak sabitlemeye başlayın. Sonra sağ arkadaki civataya somunu takın ve en son elfreninin değiştirdiğiniz civatanın içine alyanlı olan civata ile sabitleyin. Bu üç sabitlemeyi bitirdikten sonra toparlamaya geçeceğiz.

8. El freni çevresindeki kapatma plastiği önce vites kolunun  tarafındaki tırnakları oturtarak başlayın. Tırnakları oturtunca Benzin depo düğmesinin kablosunu deliğinden çıkartarak düğmeye takın ve düğmeyi yerine sabitleyin. Son olarak da küllük kısmını yerleştirin ve vidalamaya küllük içindeki 2 delikle başlayın.

9.Ön kısımdaki tırnakların kenarlarındaki 2 vidayı takarak sabitleyin.

10. Orijinalinde söktüğümüz bütün parçalar yerine yerleştikten sonra kolçakla gelen küçük döküm demiri kolçağın altındaki döküme vidalayarak sabitleyin.

11. Kolçağı yerine oturttuktan sonra kenarındaki delikle alyan vidasını sıkın ve işi bitirin.
VW Golf 4 2000 Model, 1600, Benzin + LPG. 142.000, Trendline, Gümüş gri.