Gönderen Konu: Yokuş yukarı çekiş kaybı  (Okunma sayısı 14404 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: Yokuş yukarı çekiş kaybı
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2014, 08:36:12 »
Benimde aynindan. Biraz ses azalir diye umudum vardi ama. Belki rolantideki ses ve titresimler biraz gitti denebilir. Yoksa 120km civari giderken gelen bagirma sesi ayni. İceri fazla aliyor motor sesini aslinda daha iyi izole edilebilirmis.
Hocam zaten o kadar olucak ama benim önceki yağ da 10/40 dı. Ona nazaran gayet memnunum :) 120_130dan sonrası sesin yükselmesi genel bir durum heralde :D

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Ağustos 2014, 08:37:19 »
Katalızor tıkalı olma ıhtımalın de var?
Kardeşim bu katalitik temizliği nasıl oluyor, meşakkatli ve masraflı bir iş midir?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: Yokuş yukarı çekiş kaybı
« Yanıtla #16 : 20 Ağustos 2014, 09:03:01 »
Katalatik isi sakat is ya bende supheleniyorum tikali midir diye de. Egzoscular kesiyor bakiyor filan da temizligini yapan yer cok az. Degisim oneren cok daha fazla. Tabiki sorun varsa performans ve sesi etkileyecekse degistiririz de nerden anlicaz tam olarak testi var midir bilmiyorum.

Ben ilk calistirmada kapiyi acip boyle gaz veriyorum egzosu dinliyorum bazen boyle sanki zorlaniyor gibi oluyor. Aniden gaz verdigimde ozellikle. Bazen de patlatma yapiyor bunun nedeni halen cozebilmis degilim. Cok nadiren gerci ama yapiyor. Aniden fazla pompalarsam gazi paat yapiyor egzosdan.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2014, 09:09:53 »
Devirli kullanmak bu olsa gerek :)

https://www.youtube.com/watch?v=nTiSXz6EGTQ
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 09:10:07 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2014, 11:14:19 »
aynen öyle devir çevirmek gerekli bu arabada sabah gidip geldim bi dünya yol binemiyorum pek arabaya binincede ne verdiyse devir basıyorum deli gibi gidiyor aklımdanda geçmedi değil gitmiyor diyorlar bide bu arabaya diye  :) katalizörün muhtemelen tıkalı çıkartıp oraya universal bi susturucu takılır ama çıkan katalizörüde kesinlikle atmayın. bende susturucu taktım sonra sökülüp düz boru koydum. düz boruykende ötme falan yapmıyor seste bir değişiklik yok herhangi.  :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2014, 11:45:34 »
Ara ara sıkısıyor gibi hissediyorum resmen poff poff yapiyor birkac duzensiz ses sona normale donuyor rolanti ama soyle bir 10 dk rolantide calissa 2-3 defa yapiyor bu egsoz boyle hafif silkelemeler.

Bende araci kullanmamistim 15 gundur az once devirli kullandim iste bir sure birakinca arabayi kendine geliyor. Dinleniyor herhalde veya icinde yakit artik yak beni diyor :) Zamanla daha da artiyor olabilir yakitin kalitesi. Benim bildigim durdukca benzin daha iyi oluyor. Durgun benzin iyi der babam ne bilem :)

O degilde boyle 15 gun mesela araba hic kimildamayinca sonra asiri sert oluyor ya. Amortisorler kaynakli mi sizce sertlesiyor bildigin 10 gun kullanmayinca daha da bir sert oluyor.

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ağustos 2014, 11:53:25 »
bende gecen hafta bodruma gıttım oradan marmarıse falana gectım rampalar cok dık ve vırajlar cok keskın ben keskın vırajlar harıcınde 3. vitesten assagıya dusmedım(5 kişi + full tıkabasa dolu bagaj)marmaristen de dırek denızlıye geldım muhtemelen aynı yoldan gelmısızdır
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 11:54:30 Gönderen: umut_mk4 »
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #21 : 20 Ağustos 2014, 14:14:04 »
Aynen kardeşim yollar çok kaliteli değil ve virajlı yamaçlar çok :)  katalizörü nasıl tamizliyorlar. Bir de çıkarıp başka bi susturucu veya düz boru kullansam yakıt artar muhtemelen. Zaten orta susturucuyu da iptal ettiricem muayeneden sonra :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #22 : 20 Ağustos 2014, 14:34:48 »
Aynen kardeşim yollar çok kaliteli değil ve virajlı yamaçlar çok :)  katalizörü nasıl tamizliyorlar. Bir de çıkarıp başka bi susturucu veya düz boru kullansam yakıt artar muhtemelen. Zaten orta susturucuyu da iptal ettiricem muayeneden sonra :D
yakıtı hiç etkilemez yazıyorlar yakıtı etkiliyor diyede etkilemiyor.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Ağustos 2014, 14:38:35 »
speedy diye nickli resul arkadaş vardı onda set halinde katalizör vardı 260 tl falan istiyordu.
istersen bi bak derim kendisiyle görüş temiz görünüyordu hemde set halinde fiyatı uygun yani.
ben poloya 2011 de takdırdıydım 200 tl ile 400 tl lik vardı para yalan söylemiyor 400 olan daha iyidi.ondan takdırdım 1 yılda garantiliydi.
1 seneye yakın kullandım tırıltı gelmeye başladı geri götürdüm porseleni kırılmış yenisiyle değiştirecez dediler ücretsiz yenisini takdılar.satmayacaksan katalizör tak.boru moru hikaye.öyle olsaydı vw firması takmazdı. ben çok araştırdım benimde susturucu gibi bişey takmışlar paraya acımadım değiştirdim çekiş ve seste faydasını heleki yakıtta çok gördüm.

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Ağustos 2014, 16:42:19 »
bende yok katalıkkonvektor yakıtım hıcte fazla deıl muayne den de sorunsuz gectım
usaga gelırken denızlı-usak yolundan mı geldın??
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 16:43:20 Gönderen: umut_mk4 »
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #25 : 20 Ağustos 2014, 18:13:34 »
yağınız en iyilerden, rampayı görünce devirli gireceksiniz, benzinli arabada düşük devirlerde rampaya girince devir yükseltmesi zor oluyor, gaza abansanız da zaman alıyor, işte yakıt orada acayip artıyor, çok denemişimdir alt devirde rampada canlanması zor, yüksek devirde girince ateş gibi oluyor, gaza basınca da devir yükselip gidiyor, yakıt da verimli yanıp heba olmuyor. düzde düşük devir yüksek vites sorun çıkarmaz yakıt tasarrufu da olabilir kullanıma göre ama rampada yediği vitesle yüksek devir kesinlikle.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Ağustos 2014, 19:29:36 »
bende yok katalıkkonvektor yakıtım hıcte fazla deıl muayne den de sorunsuz gectım
usaga gelırken denızlı-usak yolundan mı geldın??
Aynen hacım denizli tarafından geldik :) zaten bi denizlideki asfalt kaliteli. Orda sabit 150 falan gittim :)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Ağustos 2014, 19:31:18 »
yağınız en iyilerden, rampayı görünce devirli gireceksiniz, benzinli arabada düşük devirlerde rampaya girince devir yükseltmesi zor oluyor, gaza abansanız da zaman alıyor, işte yakıt orada acayip artıyor, çok denemişimdir alt devirde rampada canlanması zor, yüksek devirde girince ateş gibi oluyor, gaza basınca da devir yükselip gidiyor, yakıt da verimli yanıp heba olmuyor. düzde düşük devir yüksek vites sorun çıkarmaz yakıt tasarrufu da olabilir kullanıma göre ama rampada yediği vitesle yüksek devir kesinlikle.
Eyvallah hocam. Yağı da araştırıp aldıydım yola çıkmadan. Anlaşılan odur ki biraz bağırtıcaz arabayı :)