Gönderen Konu: Arka Cam Rezistans Bağlantısı ?  (Okunma sayısı 18311 defa)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
Ynt: Arka Cam Rezistans Bağlantısı ?
« Yanıtla #14 : 15 Mart 2010, 14:41:47 »
gökhanım rezistansın mantiğında bişey yok.  girişte volt ve amper olarak değerini bilmiyorum bir akım girer sen tek pozitif çekersin arabadan şase alır o kılcal bakır şerit ısınır. oraya giden akımı bilsen direk sen bile tesisatı çekersin. :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 15 Mart 2010, 22:02:57 »
gökhanım rezistansın mantiğında bişey yok.  girişte volt ve amper olarak değerini bilmiyorum bir akım girer sen tek pozitif çekersin arabadan şase alır o kılcal bakır şerit ısınır. oraya giden akımı bilsen direk sen bile tesisatı çekersin. :tamamdir
Şase alıcak yeri yok çünki araba cabrio  :Dtentenin üstüne cam koymuşlar şaseyle + aynı hat üzerinden geçiyo büyük bi ihtimal tesiatı çekili bakalım müsait olduğumda halledicem kısmetse  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Mart 2010, 23:12:56 »
10 popüler cevaptan bitanesini verdin :)  :tamamdir o zaman sorunumuz şurda + nın gittiği yerde bir adet - yada şase kablosu:) oralarda biyerdedir kesin olmadı + geldiği taraftan bir kablo ile şaseyi de taşıyacan.  kolay gelsin kardeşim :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2010, 18:55:10 »
10 popüler cevaptan bitanesini verdin :)  :tamamdir o zaman sorunumuz şurda + nın gittiği yerde bir adet - yada şase kablosu:) oralarda biyerdedir kesin olmadı + geldiği taraftan bir kablo ile şaseyi de taşıyacan.  kolay gelsin kardeşim :tamamdir
Abi + gelen yerden - de geliyo bak tekrar söylüyorum  :D Kontak + düğme açıkken elektrik düğme kapalı sadece kontak açıkkende - geliyo yani -(şase) görevinide yapıyo benim sorduğum bundan hem + hemde - geldiğine göre camdada karşılıklı 2 tane uç olduğuna göre iki tarafada bu hattımı çekicez ayriyetten -(şase)'de çekmemiz gerekiyor mu ?

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Mart 2010, 20:19:25 »
şimdi gökhanım sen diyosun ki kontak açık, düğme kapalı iken kablo - yani şase görünüyo. kontak açık düğme de açıkken kablo + görünüyo. bu da demek oluyo ki gökhancım sen her ne kadar yok desende o kılcal rezistans telinin bir ucu biyerden şase alıyor. haa almıyor ise senin yapacağın şeyi söylüyorum. kontak ve düğme açıkken kabloda + var ise camdaki rezistans telinin en uzak ucundan şase vermen gerekli ki akım tüm rezistansı dolaşsın.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 20:26:46 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Mart 2010, 20:41:58 »
Abi arka camda 2 tane uç var rezistansın  karşılıklı bir birindnen 2 tane uç ben bu 2 ucada sanırım bu hattan vericem elektriği hem + hemde - görevi gördüğüne göre yarın sabahçıyım okuldan gelince hava güzel olursa hem yıkarım hemde denicem bakalım

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Mart 2010, 20:56:40 »
uçları takip et (cam üzerindeki bakır uçları bahsediyorum)  biri rezistansın en başı diğeri de en sonu ise,, birine düğmeden gelen + diğerine de şase verdin mi olay çözüldü demektir.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Mart 2010, 20:59:03 »
uçları takip et (cam üzerindeki bakır uçları bahsediyorum)  biri rezistansın en başı diğeri de en sonu ise,, birine düğmeden gelen + diğerine de şase verdin mi olay çözüldü demektir.
Benimde sorduğum o işte düğmeden gelen hattan şase'de geliyo sanırım şase vermeme gerek yok sonuçta şasede aynı hat üzerinden bir şekilde geliyor  :)(Bakıyorumda bu işten iyiş anlıyorsun Erhan abi )

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Mart 2010, 21:22:52 »
valla ööle çok anlıyom diyemem ama elektonik, mekanik ve bilgisayar 3 lüsü ile uğraşmaya bayılıyorum. :D :tamamdir kolay gelsin olmadı yarın bidaha beyin fırtınası yapar sorunu hallederiz ama başka bi seçenek yok gibi.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Mart 2010, 21:54:12 »
valla ööle çok anlıyom diyemem ama elektonik, mekanik ve bilgisayar 3 lüsü ile uğraşmaya bayılıyorum. :D :tamamdir kolay gelsin olmadı yarın bidaha beyin fırtınası yapar sorunu hallederiz ama başka bi seçenek yok gibi.
Sanırım öyle olmadı yarın bizim dükkandakilere telefon açar sorarım  :tamamdir Yardımların için teşekkürler

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Mart 2010, 22:18:48 »
anladığım kadar her zaman kardeşim ne demek. :sevgi:

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #25 : 16 Mart 2010, 23:46:24 »
Gökhan yazdıklarını deşifre etmekle uğraşıyorum ama du bakam...  Şimdi şunu yapıyosun o düğmeyi açıca 12v veren ucu direk takıyosun rezistansın bir ucuna sonra diğer rezistans ucunuda herhangi bir yerden şasi veriyosun böyle deniyorsun..  Kontak kapalı iken sistemde - kutup dolaşabilir bu sigorta kutusundaki birtakım role ünitelierinden kaynaklı..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Mart 2010, 14:33:50 »
Gökhan yazdıklarını deşifre etmekle uğraşıyorum ama du bakam...  Şimdi şunu yapıyosun o düğmeyi açıca 12v veren ucu direk takıyosun rezistansın bir ucuna sonra diğer rezistans ucunuda herhangi bir yerden şasi veriyosun böyle deniyorsun..  Kontak kapalı iken sistemde - kutup dolaşabilir bu sigorta kutusundaki birtakım role ünitelierinden kaynaklı..
Tamam anladım rezistansın bi uıcuna gelen hattı öteki ucunada şasi bağlıyıcam bakalım şimdi inip yapmaya çalışıcam arabada rezistyans için fiş vs vardı en son bıraktığımda  ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #27 : 17 Mart 2010, 18:20:45 »
Kesin arabayı yaktı ve şuan dışarda koşturuyo.. :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"