Gönderen Konu: Junyan Angel Far  (Okunma sayısı 12166 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Junyan Angel Far
« : 16 Şubat 2012, 15:59:52 »
Arkadaşlar 2001 Golf 4 aracımda Junyan Angel Far var. Kısalar ve sisler mercekli. sisler zaten bağlı değil içlerinde normal stop ampulü var. kısalarda da Philips 12V 55W lık Xenon tip beyaz ışık veren H1 ampul var. sorunum şu. kısa farlarımın aydınlatması biraz zayıf kalıyor gece yolculuklarında. hoş sanki ayarı da biraz inik gibi. far yükseklik ayar motorlarım da Junyan lara uymayıp sökülü olduğu için bakamıyorum ama ne tavsiye edersiniz. bi ara dandik bi marka 100W lık ampul aldım taktım aydınlatması biraz daha iyiydi ama ışığı sarıya çalıyordu o yüzden beğenmedim yedek olarak duruyor şimdi. ne dersiniz önce bi far ayarına mı girsem yoksa Junyan ların mercekleri kötü diyo bazı forumdan arkadaşlar mercek değişimine mi gideceğiz. yada şimdi Xenonlar ucuzladı 80 100 TL ye 6000K bir Xenon set mi alsam. tavsiyelerinizi bekliyorum. yada aklımda şöyle de birşey var orjinal çıkma far bulup onlara mı beyaz ışık ampulü taksam?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Junyan Angel Far
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2012, 21:24:30 »
Junyan a Xenon da taksan yine randıman alamassın dostum arkadaşın astrada var xenonda var gece Allaha emanet gidiyor.Tavsiyem kaliteli bi çift mercek alıp merceklerini değiştirmen.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2012, 22:53:27 »
hmm daha öncede birkaç arkadaş mercekleri değiştirecen çok rahat edersin dediler ama tamponun inecek olması canımı sıkıyor bide camlarının zor açılıyor olması. mercekleri nerden bulacaz acaba. bide şunu sorayım sana mercekleri değiştirsem bu dediğim normal beyaz ampullerle görüşüm ne kadar artarki acaba. çok az bi artış olacaksa bir de Xenon mu bağlamamız lazım? aslında sağ far camımda baya sararmış durumda ve her iki farımda sanırım farın sıcağından mı ne böyle sıcağa maruz kalmış plastik gibi tam kısa far merceklerinin karşıları çatlak çatlak olmuş durumda.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2012, 13:07:40 »
Bu durumda farları hiç olmazsa ''çıkma'' orjinallerle değiştirmen en mantıklısı olur, junyan, vs markalar, hiç birşekilde optik gelişim için tasarım yapmayan firmalardır, sadece ürettikleri modelleri geliştirirler.Sadece aracı şıklaştırmak mı, iyi aydınlatmak mı? yoksa her ikisi birden mi? sonuncuya evet dersen orjinal olsun bence...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2012, 14:22:28 »
görüntü olarak gerçekten çok güzel ancak işte aydınlatma yetersiz. bende senin dediğin gibi çıkma orjinal far bulsam onları karartsam diye düşünüyorum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2012, 14:36:22 »
arkadaşlar bu mercekler komple ampulün bağlandığı soketle takım mı oluyor yoksa tek başına ayrı mı? yani şunu sormak istiyorum sadece merceği söksem aydınlanmam artacaktır diye düşünüyorum beyaz tip halojen ampul olduğu içinde karşıdan geleni rahatsız etmez. oluyo mu sadece mercekler çıkarılabiliyor mu?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2012, 10:18:09 »
Far camları (yani Junyanda plastiktir) solduysa zaten ömrünü tamamşlamış demektir ciddi biçimde ışığı kırar.İçini açıp uğraştıktan sonra 50-60 tl ye alacagın valeo merceğidede tak derim yinede kullanmak istiyorsan.Bu arada halojen far mercekli merceksiz hiçbir şekilde aydınlatmıyor bence en kalitelisi bile kalitesiz.Karar senin yinede.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2012, 01:35:35 »
illaki xenon diyorsun yani eren kardeşim öyle mi?

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2012, 15:10:01 »
arkadaşlar bu mercekler komple ampulün bağlandığı soketle takım mı oluyor yoksa tek başına ayrı mı? yani şunu sormak istiyorum sadece merceği söksem aydınlanmam artacaktır diye düşünüyorum beyaz tip halojen ampul olduğu içinde karşıdan geleni rahatsız etmez. oluyo mu sadece mercekler çıkarılabiliyor mu?
Sadece merceği sökemezsin, çünkü arkasındaki reflektörün odaklama hesabı öne konan merceğe göre yapılmıştır, merceği çıkarttığında alakasız, anlamsız bir ışık demetiyle karşılaşacaksın, kullanımı bırak, muayeneden dahi geçirmezler...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2012, 16:58:23 »
konuyu bölmek gibi olmasın başka başlıkda açmak istemedim. Fk marka angel var, hangi mercekler tam uyum sağlıyor bileniniz varmı :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2012, 17:02:35 »
Sadece merceği sökemezsin, çünkü arkasındaki reflektörün odaklama hesabı öne konan merceğe göre yapılmıştır, merceği çıkarttığında alakasız, anlamsız bir ışık demetiyle karşılaşacaksın, kullanımı bırak, muayeneden dahi geçirmezler...

kardeş o mesajı yazdıktan sonra kendi kendime tezi çürütmüştüm zaten ama yazmayı unuttum. dediğin gibi arkasında çanak olmadığı için açayip gece lambası gibi birşey olacak :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2012, 17:09:05 »
valla mercek konusunu bende bilmiyorum kardeş ya direk onu sök bunu tak sistemi mi oluyor yoksa kesme biçme mi gerekiyor öğrenemedim bi türlü... sonar marka angel farın mercek değişimi konusu var sabit konu ama arkadaş merceğin nasıl değiştirildiği konusunda birşey yazmamış sadece yerine valeo mercekleri taktım demiş.

hmm dur bi özel mesaj atayım ben ona

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2012, 17:12:56 »
valla mercek konusunu bende bilmiyorum kardeş ya direk onu sök bunu tak sistemi mi oluyor yoksa kesme biçme mi gerekiyor öğrenemedim bi türlü... sonar marka angel farın mercek değişimi konusu var sabit konu ama arkadaş merceğin nasıl değiştirildiği konusunda birşey yazmamış sadece yerine valeo mercekleri taktım demiş.

hmm dur bi özel mesaj atayım ben ona

buna baktım bende teşekkür ederim.
ama fk junyan sonar farklı ebatda mercek kullanıyo olabilir. kesin bir bilgi lazım dediğin gibi.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2012, 17:13:12 Gönderen: DenQ »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Şubat 2012, 17:18:09 »
işte öyle ben sahibinden de baktım merceklere adam çap ve boy ölçüleri vermiş. herhalde önce söküp nasıl bir mercek olduğuna bakmak lazım. birde d1s ve d2s tip mercekler var farkları ne onu da anlayamadım. acaba bunlar sadece xenon ampullerine mi uygun yoksa benim h1 lere uyacak mı net bir bilgi yok. ama ben fk ların merceklerin iyi olduğunu okumuştum 1 2 yerde. yine de kullanıcısı sensin daha iyi bilirsin tabi