Gönderen Konu: Golf IV motor degisimi  (Okunma sayısı 4261 defa)

Çevrimdışı oguz_mustafa

• Profili Görüntüle
Golf IV motor degisimi
« : 20 Ocak 2012, 04:09:37 »
Oncelikle herkese selamlar iyi forumlar...

bundan yaklasik 9 ay once 99 model 117.000 km de golf 4 aracimi aldim. arac az kullanilmis ve bakimlari pek duzgun yapilmamis. motordan gelen bi ses beni rahatsiz ediyor ve motorunu degistirmek istiyorum. su anki motor 1.4 16v. yakit sarfiyati iyi oldugu icin 1.4 ustu bi motor dusunmuyorum. golf V in 1.4T 140PS olan motoru aklima cok yatti ancak golf IV e uyumlumudur bilmiyorum. bi ustaya sormadan once burda paylasmak istedim. bu araclarin motorlari ve sanzimanlari birbiriyle uyumlumudur? bilen varsa ve yardimci olursa cok sevinirim  :)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV motor degisimi
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2012, 20:19:49 »
sadece motorla bitmiyo elektrk aksamı şanzuman ve şasede delik açılması gerekebilrki duzen tutmayadabilr sonçta o motor o araca göre değil ağırlık dengesi bozlcak yürüyen aksamın bütün bunlar göz önünde bulundurulabilr onun yerine 1.9TDİ 130hp 6 ileri şanzuman olan bi motoru koyun illa değiştrmk istiyosan hem golf 4 te sunulan bi motor  ;) (TDİ ya göre amortisör yay kısmı flnda değişmek istyck yürüyen aksamada el atmanız gerekir bence sat bunları yapana kadr)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2012, 20:47:39 »
sadece motorla bitmiyo elektrk aksamı şanzuman ve şasede delik açılması gerekebilrki duzen tutmayadabilr sonçta o motor o araca göre değil ağırlık dengesi bozlcak yürüyen aksamın bütün bunlar göz önünde bulundurulabilr onun yerine 1.9TDİ 130hp 6 ileri şanzuman olan bi motoru koyun illa değiştrmk istiyosan hem golf 4 te sunulan bi motor  ;) (TDİ ya göre amortisör yay kısmı flnda değişmek istyck yürüyen aksamada el atmanız gerekir bence sat bunları yapana kadr)
:tamamdir
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı oguz_mustafa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2012, 02:24:41 »
anladigim kadariyla satip yenisini almak daha mantikli  :) ancak su an icin butcem elverisli degil. yurttisindanim ve bulundugum ulkede bu istedigim motor (1.4T 140PS) 400 euro civari. eger uyarsa hesapladigim masraf tahmini 800-900 euro arasiydi butun parcalarla beraber. ne yapalim kismet degilmis :) o yuzden bundan sonraki adim amortisor ve yay degisimi olacak :)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2012, 12:11:02 »
olur, olmaz diye bir şey yok, toyotaya maserati motoru koyan bile gördüm, siz paradan haber verdikçe, benzinli olmak kaydıyla her türlü motoru atarlar.tdi motor tsi motordan daha ağırdır sanmıyorum sıkıntı olsun.

motor 400 euro ise çok iyi fiyat, alıp getirsek burada taktırırlar mı bize acep

Çevrimdışı oguz_mustafa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2012, 10:29:04 »
gumrukten gecerken sknti yaraticaklarini dusunuyorum ayrica yuksek miktardada vergi odetirler :) ayni motoru orda takmakla hemen hemen ayni fiyata gelecegi kanaatindeyim.

motor konusunda ise isinin ehli bi ustaya sormak gerek. belki biseyler yapilabilir :)

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2012, 14:22:36 »
buraya getirip golf 4 e tsi motor taktırsanız bile muayeneden geçemezsiniz bilginize
Vorsprung Durch Technik