Gönderen Konu: aracın benzin enjektör mms ni bilen varmı  (Okunma sayısı 5407 defa)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
aracın benzin enjektör mms ni bilen varmı
« : 04 Şubat 2012, 17:48:37 »
arkadaşlar benim aracım lpg de km ye 39 kurus yakıyordu benzinde ise 800 kurus.. oksijen sensörü ve ısı sensörü değişince bu tutar 27 kurusa düştü son ölçümlerimde  asıl sorum ise 98 polo kullanıyorum enjektörün 1 mms'de 4.30 a kadar değeri çıkıyo standartı nedir sizinkilerde nasıl acaba yapılan yerde benım aracın aynısından aynı model marka aynı yıl polo ılek olcum yapıldı ve ıkısıde bu sekılde bu normal değerimidir.. bilgisi olan varmı acaba

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: aracın benzin enjektör mms ni bilen varmı
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2012, 21:08:25 »
Ben bu gün lpg ayarını tekrar yaptırdım benzin enjektörlerinin süresi hiç 4 lere çıkmıyordu 3.6 3.5 3.4 arası gidip geliyordu sizinkiler çok pompalıyora benziyor.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2012, 02:42:27 »
bahsettiğiniz değerin maksımum 3.7 olması lazım bende bir ara ayar yaptırırken söylermişlerdi
RedMercury

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2012, 04:01:04 »
işte benım sorunumda bu ama emınmısınız arkadaslar 98 polo ıcın tam olarak değer nedir benım 4.38  benzinde.. tam olarak ortalama ne kadar olması lazım... bu aynı marka modele sahip olan biri varsa söyleyebilirmi acaba...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2012, 12:42:46 »
işte benım sorunumda bu ama emınmısınız arkadaslar 98 polo ıcın tam olarak değer nedir benım 4.38  benzinde.. tam olarak ortalama ne kadar olması lazım... bu aynı marka modele sahip olan biri varsa söyleyebilirm
i acaba...

Kardeş bize inan  :melek:
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2012, 15:29:56 »
arkadaşım emin olamıyosan bi zahmet git bir servise yada bu işleri yapan bir ustaya soruver bizede burdan bildir bizde öğrenelim doğrusu neyse  :-\
RedMercury

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2012, 20:42:36 »
arkadas lar zaten ben aracı ustaya gosterdım benım arac ılk basta 6.20 lerdeydı dedıgım ıslemler yapıldıktan sonra 4.30 a dustu ve orda bır arac vardı oda polo 98 ondada aynı deger cıktı ustada bılmıyor o yuzden buraya yazdım ve soruyorum eger sız lpg cıde falan ayar yaptırdıgınızda o degerı bılıyorsanız bana fıkır sahıbı olurum benım araca km ye 40 kurus yakarken sımdı 26.5 a dustu sız ne yakıyorsunuz bu durumda acaba özellıkle 3.17 yı gorenler mms de enjektörün bahsedebilirmi bundan. ayrıca eger tam ogrenemezsem zaten servise gıtcem yetkılı tam olarak emın olmak ıstıyorum bu konuda

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2012, 23:06:42 »
arkadaşım şu an şehir içinde 26 kuruş yakıyorsan bu kış şartlarında normal gaz zaten 2,35- 2,51 arası litre fiyatı var şu an şehir içi 100 kmde 11 litre gaz yakarsın maksimum oda  25 kuruş ile 27,5 kuruş arasında bişey yapar yani yakıtın normal
RedMercury

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2012, 00:50:46 »
tokatta 2.61 lpg siz yine iyisiniz >:(
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2012, 19:17:48 »
ya aslında var ya kendimize eziyet ediyoruz ha alıcan bir tane dizel 150 lira ile 1000 km yapıcan şehir içindede 850 km garanti mazoşist miyiz neyiz LPG si ayrı benzini ayrı haftada bir ayara gidiyoz LPG cilerle kanka olduk artık para almıyolar ayar yaptıklarında, valla arkadaş da 1.4 hdi başka bir markaya ait reklam olmasın adam 140 lira ile 940 km yapmıştı yazın bide ne zamana mazot aldığını unutmuştu  :'(
RedMercury

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2012, 19:54:22 »
mazotlu iyide masrafı çok ya sıfır alıcan yada yükek model. sonrası turbo bozulacak ver 2000-2500 tl sonra mazot pompası ver500-1000 tl hele bide enjektörler bozuldumu ver 2500-3000 tl dizelinde bu kötü tarafı var benzinlide ver 2500 tl on numara sıfır motor yaptır lpg iyidir

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2012, 22:07:16 »
bakalım hayırlısı yapacak bişey yok usta usta gezmekten sıkıldım artık bu arabalarda km ye 40 kurus yakmadını bılıyorum lpg de denıyorum halen umarım bu sekılde olmaz 27 kurus falan ykamaya devam eder yoksa cekecem kapının onunde yaptırana kadar nadiren kullanırım.. sanayiler sömürüyo bundan sonra sade orjinal servisine gidecem..

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2012, 23:30:26 »
orjinal servisde çozüm değil çünkü onlarda belli başlı kronik arızalara hemen yönleniyorlar ondan sonra yok sensör yok gaz kelebeği yok distrubitor yok bobin derken bujisi kablosu bakmışsın yağtığın masraflar 1000 lirayı bulmuş o yüzden yapıcak bişey yok sanayicilerle iyi geçinicez napalım :-\
RedMercury

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2012, 04:28:11 »
arkadaslar bırısı sunu kendı aracında gosterıp soylebilirmi acaba lpg cıler ayar yaparken goruyo benzın ve gaz da olcum yaptırıp yazabilirmi cok merak edıyorum bunu kac cıkacak sızde bende anormalık varmı yokmu ogrencem duacısı olacam saga sola gıdıp gosterıp para vermekten sıkıldım artık