Gönderen Konu: yeni tanısanlar icin mk3 gti hakkında  (Okunma sayısı 5674 defa)

Çevrimdışı smoke

• Profili Görüntüle
yeni tanısanlar icin mk3 gti hakkında
« : 04 Mart 2012, 23:02:22 »
arkadaslar selam,
araniza yeni katıldım. gectigimiz gunlerde, ben de uzun zamandir hayal ettigim. gayet temiz 97 model bir golf 2.0 gti aldım.
Arac yaslı bir amcadan ilk sahibi. motor 160binde buji, triger vs. degisiklikleri yani her sey yapıldı ama, arabada bi tuhaflık var. ozellikle dusuk devirde vites kucultmek istiyor. sogukta ilk calismada sanki jiklesiz eski araclar gibi degisik bi sesi var.
burda standart ustalar, normal bu diyorlar. acaba ne tavsiye edersiniz? karsilastirma yapamadıgım için de bişey yapıamıyorum. biraz hevesim kacti. aslinda yuksek devirde arac ciddi hızlı. bana anlayan bi usta sak diye cozecek gibi geliyor.
sizden bu motorlardan anlayan istanbulda bi usta servis varsa tavsiyenizi alabilir miyim? carbon clean vs mi yaptırmak lazım, teste mi sokmak gerekli onerilerinizi rica ederim.
yardımlar için simdiden tesekkur ederim.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: yeni tanısanlar icin mk3 gti hakkında
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2012, 23:18:35 »
hayırlı olsun aracın resimlerinide beklyoruzz....160 binde abfye hiç bişi olmaz...... sogukken subap iticeklerin ses yapalbirr yada eksantrik zincrinde uzma olmuş olablir.... sesi dinlemek abf yi hissetmek gerkirr.  :D bii rolling yapalım istersen aracının durumucu göörmiş olursun:=?
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 23:19:33 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2012, 23:45:29 »
hayırlı olsun aracın resimlerinide beklyoruzz....160 binde abfye hiç bişi olmaz...... sogukken subap iticeklerin ses yapalbirr yada eksantrik zincrinde uzma olmuş olablir.... sesi dinlemek abf yi hissetmek gerkirr.  :D bii rolling yapalım istersen aracının durumucu göörmiş olursun:=?

illa havanı atacaksın:D

Çevrimdışı GTİ MEHMET

• ateş barut YANYANA (gtiMK3 tdi intercool MK2'İM)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk2
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2012, 12:29:36 »
bu araç kudurmak açılmak için koltuğa oturcak bir canavar arıyo bence ozamn düzelir :D

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2012, 13:11:28 »

bilal, her konuya rolling demesen olmaz,  tamam anladık aracın ciğerli gidiyor  >:D  :D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı taaytay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2012, 13:37:26 »
bilal keske bende istanbulda olsam arabaya her parca taktıgımda çıkıp sıkardık seninle :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2012, 13:47:37 »
bilal, her konuya rolling demesen olmaz,  tamam anladık aracın ciğerli gidiyor  >:D  :D
:) :D
bilal keske bende istanbulda olsam arabaya her parca taktıgımda çıkıp sıkardık seninle :)
  ooluurrduuu  vlllaa:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı taaytay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2012, 19:09:03 »
bu yol bilgisayarını kullanmayı anlatanırmısınız :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2012, 13:32:43 »
bu yol bilgisayarını kullanmayı anlatanırmısınız :)
2 farklı konumda ölcm yapablirsin. 1.2 konumlrı ayrı ayrı kaydeder. Basılı tutugunda temizler. Mfa olarak adlandrılır. Mfa tuşuna basınca güstergeden verleri degiştreblirsin basit bişii :)
Exclusive Garage

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2012, 17:22:58 »
birileri hava yapıo... :)
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2012, 18:04:24 »
birileri hava yapıo... :)
kim o yaahuu ::)
Exclusive Garage

Çevrimdışı taaytay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2012, 18:37:33 »
2 farklı konumda ölcm yapablirsin. 1.2 konumlrı ayrı ayrı kaydeder. Basılı tutugunda temizler. Mfa olarak adlandrılır. Mfa tuşuna basınca güstergeden verleri degiştreblirsin basit bişii :)
tsk ederim :) ama bende hep kayıtlı olanı gösterio  yada ben anlıyamadım olayı yarın bi deniyim :D

Çevrimdışı smoke

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2012, 00:01:09 »
arkadaslar,
aracın resimlerini ilk firsatta gondereceğim, arac beyaz renkte ve zaman sebebiye sanirim, aldigim amca boya koruma falan yaptirmadigindan, boyada bozulmalar var. kaput ve tavandaki boya vernikleri sokuluyor. yaza dogru bi ufak rutus istiyor. saha once hic abf kullanmadigim icin karsilastiramiyorum arababanin performansini ama 2003 de abim kullanmisti grisini araci yolda tutamiyordu. yani hekimden mi cekenden mi demisler. sizlerden usta veya servis onerisi rica ediyorum, bu arada rolling ne bilemedim, cahilligime verin. :-)
bana sanki ufak bi ayar cekilecek, enjektor vs. temizligi ile arac eski performansina donecekmis gibi geliyor ama iste o hamleyi yaptiracak usta gozu tanimiyorum.
degerli cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2012, 11:55:55 »
arkadaslar,
aracın resimlerini ilk firsatta gondereceğim, arac beyaz renkte ve zaman sebebiye sanirim, aldigim amca boya koruma falan yaptirmadigindan, boyada bozulmalar var. kaput ve tavandaki boya vernikleri sokuluyor. yaza dogru bi ufak rutus istiyor. saha once hic abf kullanmadigim icin karsilastiramiyorum arababanin performansini ama 2003 de abim kullanmisti grisini araci yolda tutamiyordu. yani hekimden mi cekenden mi demisler. sizlerden usta veya servis onerisi rica ediyorum, bu arada rolling ne bilemedim, cahilligime verin. :-)
bana sanki ufak bi ayar cekilecek, enjektor vs. temizligi ile arac eski performansina donecekmis gibi geliyor ama iste o hamleyi yaptiracak usta gozu tanimiyorum.
degerli cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Rolling ikinci viteste 50 km hızda iken, başı çeken gazcının (bu genelde Fatih oluyor) kornasına 3 kere basması sonrası yapılan kapışma.. Kalkış (drag) genelde arabaya zararlı olduğu için rolling ( yuvarlanma-uzama) daha tercih edilesi bir durum özellikle MK3 GTI için..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline