Gönderen Konu: yay sorunsalı  (Okunma sayısı 3374 defa)

Çevrimdışı talos

• Profili Görüntüle
yay sorunsalı
« : 26 Mart 2011, 21:49:59 »
arkadaşlar merhaba bilmeyenler için söyliyeyim benim araç 1984 scirocco aldığımda helezonlar kesikti gittim 4 adet yeni helezon aldım izmirdeki parçacısından (nuri küçük) fakat araç yinede yüksek kaldı zaten araçta 15" jant var önlerde 7-8 cm arkalarda 10 cm lastik ile çamurluk arasında mesafe var buna göre helezonu nerden buluruıuz kesmek ısıtmak yol tutuşu olumsuz etkilediğinden pek taraftar değilim yada buna uydurulabilecek helezon varmı yada:))) elinde olan takas etmek isteyen varmıdır yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum:

Çevrimdışı talos

• Profili Görüntüle
Ynt: yay sorunsalı
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2011, 21:51:22 »
bide bilen arkadaşlardan bir cevap bekliyorum 15 lastik jantı 14 e düşürürsem bi değişiklik olurmu sizce bide bijon aralıkları nedir sanıyorum golflerle aynı ???

Çevrimdışı talos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 03:02:02 »
80 kişi bakmış 1 kişinin fikri yokmu yaaa:))))))
arkadaşlar hadi yardımcı olunda şu aracı toparlayalım sizlere başka sürprizlerim var resimli belgeli gelcek mesela ön göğüs kendim yapıyoruum polyesterden kalıp hazırladım tamamen özgün tasarım kadran vs :)))

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2011, 10:55:50 »
mk1 golf helezon olursa bende var 1 takım . 4 x 100 olması lazım bijon aralıkları

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2011, 14:55:08 »
Yükseklik ayarlı amortisör verelim. :D

Çevrimdışı talos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 02:07:11 »
Yükseklik ayarlı amortisör verelim. :D
aslında mantıklı eskiden bi civic im vardı ona takmıştım 3 kademeli ama biraz pahalı olmazmı :)

Çevrimdışı mycihan01

• beyaz meleğim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2011, 02:24:42 »
kardeş yayları kesme veya ısıtma   ustanın nekadar dandik olduğunu belli eder benim mk3 orjinal yaylarını asla elletmedim amatisör ün kendisinden düşüttürdüm  ondan kestirdim  bunu yapmak   ustanın  zamanını ve çabasını gerektirdiğinden    ilk etapta   hemen  yay  derler  halbuki   gerçek  usta    yaylara  işlem  yapılmaması gerektiğini bilir   jant  konusunda  yakıtla alakalı bgi durum  oluyor direk 14 idal  arcı yormaz ve yakıttanda ekonomik  olur   sen sen ol asla yaylarla oynatma işi bilen bi şaseci  sana  yardımcı olacaktır

Çevrimdışı talos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2011, 03:20:33 »
kardeş yayları kesme veya ısıtma   ustanın nekadar dandik olduğunu belli eder benim mk3 orjinal yaylarını asla elletmedim amatisör ün kendisinden düşüttürdüm  ondan kestirdim  bunu yapmak   ustanın  zamanını ve çabasını gerektirdiğinden    ilk etapta   hemen  yay  derler  halbuki   gerçek  usta    yaylara  işlem  yapılmaması gerektiğini bilir   jant  konusunda  yakıtla alakalı bgi durum  oluyor direk 14 idal  arcı yormaz ve yakıttanda ekonomik  olur   sen sen ol asla yaylarla oynatma işi bilen bi şaseci  sana  yardımcı olacaktır
kesinlikle haklısın amortisörün üstündeki yuvayı biraz aşşağı alırsak araç yere daha yakın olacaktır çok mantıklı çok teşekkürler:)

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2011, 15:02:40 »
aslında mantıklı eskiden bi civic im vardı ona takmıştım 3 kademeli ama biraz pahalı olmazmı :)

Yaparız bir şeyler.