Gönderen Konu: ön göğüsteki cızırtı ve ön tekerlekten gelen vik vik sesi  (Okunma sayısı 7851 defa)

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

arabam 2000 model polo 1.6 motor. yaklaşık 10 gündür arabanın ön göğsünün yolcu tarafından cızırtı gelmeye başladı. dururken ve yavaş halde seyrederken ses gelmediği için hareket halinde fazla da kontrol edemiyorum. teybi, parfüm spreyini çıkardım, gene aynı. forumlarda okudum camla ilgili bir temastan bahsediliyor. ama nasıl çözeceğimi tam olarak anlayamadım.
bir de geçtiğimiz haftasonu geri vitesin geçmemesinden dolayı şanzıman inmişti, düzeltildi. onla alakası yoktur diye sanıyorum ama aynı gün test sürüşündeyken özellikle dönüşlerde yavaşlarken arabanın ön tekerlerinden (sadece soldaki de olabilir) vik vik diye ses gelmeye başladı. ustaya haftaiçi şanzıman kontrolü için gittiğimde fren balatasından ve  bir keçeden bahsetti. sıcaklardan da olabilir dedi arkadaşlar.
sorun neden kaynaklanabilir. özellikle ön göğüsten gelen cızırtı baya can sıkıyor. bu seslerle ilgili bir çözüm yolu bilen var mı?

herkese iyi haftasonları..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
balatadan olabilir, ya da disk fatura yapmıştır, balata değdikçe ses yapar, diski tornalatırsanız geçer, bende öyle olmuştu

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
dönerken ses yapıyorsa ön tekerlerin arkasına bir bak sürten bir şey var mı? benim aks sürtüyordu tornaya girdi.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
ön göğüsten geldiğini sandığım ses dikiz aynasından geliyormuş. yanlış alarm. bugün tekrar cızırdamaya başlayınca yolcu tarafına eğildim. o rahatsız edici cızırtıyı sol kulağımın hemen tepesinde duyunca dikiz aynasından geldiğini farkettim. iki kulağımız olduğu için ne kadar şükretsek az :) aynayı tutunca ses kesildi. sanırım ayna ve plastiği arasında küçük bir boşluk var. hareket esnasında birbirlerine çarpıyorlar ve bu ses oluşuyor. ona bir çare bulacaz artık.

ön tekerlerden fren yapınca gelen ses de bir kaç gündür yok çok şükür. tamamen bitse daha çok sevincem. devesini kaybedip sonra bulan bedevi sevinci bizimkisi... :))

Çevrimdışı ceeeeets

• Profili Görüntüle
Ynt: ön göğüsteki cızırtı ve ön tekerlekten gelen vik vik sesi
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2010, 13:25:36 »
Ayna sesi bende de var >:(
çözüm bulursan mutlaka yaz arkadaşım ;)

Çevrimdışı V-PoLo-W

• Profili Görüntüle
Ynt: ön göğüsteki cızırtı ve ön tekerlekten gelen vik vik sesi
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2010, 23:57:30 »
hanamichi(uğur) kardeşim 1.sayfada ses geliyor konusunda benim yazdığım yoruma bakarsan yardımcı olabileceğimi sanıyorum bende vardı aynı sorun düşük devrlerde yolcu tarafındanmış gibi geliyor o ses ama ne yazık ki şanzumanın içerisindeki bir parça yapıyormuş yaptırdım çok şükür ve psikolojik baskı btti şükür yorumumu oku 1.sayfadaki...