Gönderen Konu: Müzik sistemi sorunu...  (Okunma sayısı 18396 defa)

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
Ynt: Müzik sistemi sorunu...
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2008, 22:08:58 »
eralpcim yarın benim sistemin yarım kalan son asamsı için elektronikçime gidecem sabahtan ona okutayım bu sorunu cvbını veririm yarın öğleyin

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2008, 23:23:27 »
Eralp, benim parça geçişlerimde tık tık diye ses oluyor, sendede varmı böyle bi sorun?

Oğuz o olsa gene iyi, bu pioneer ları o kadar hassas yapmıslarkı topraklama konusunda resmen cd nin dönusunu kolonlarda duyuyorum, sabahtan bende bi bakıyım tekrar söküp, olmadı parazit kesici bi yerden bulup baglıycaz  :t
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2008, 23:26:24 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Temmuz 2008, 23:26:09 »
eralpcim yarın benim sistemin yarım kalan son asamsı için elektronikçime gidecem sabahtan ona okutayım bu sorunu cvbını veririm yarın öğleyin

eyvallah Aliis, bende fikir yurutuyorum diğer forumlara bakıp, arkadasın sahini yapıyodu, şahindir yapar diyoduk ama bizim araçlardada yaptı...   :'(

Sorunu çözer çözmez yazıcam buraya...

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Temmuz 2008, 13:03:12 »
eralpcim kablolara ve sase aldığın yerlere iyi bak ana ünitenin sasesini güçlendirmeni tavsiye ediyorlar, sağlam bir tesisatta parazit gidericiyi önermiyorllar, teybin ne marka idi?

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Temmuz 2008, 13:32:55 »
eralpcim kablolara ve sase aldığın yerlere iyi bak ana ünitenin sasesini güçlendirmeni tavsiye ediyorlar, sağlam bir tesisatta parazit gidericiyi önermiyorllar, teybin ne marka idi?

Teyp Pioneer deh p1y , evet parazit giderici için sistemi soyledim burdaki bi tesisatcıya, gerek yok dedi, ben kullanmıyorum bile falan yaptı adam bana, getir bakalım %99 çözerim ben dedi ama inat ettim kendim çözücem... >:D Olmadı gidicez baktırıcaz... Aliiş sağol bilgiler için, ses sistemleri forumundanda destek alıyorum bi yerden kesicez... O kadar pis bir olay ki, sorun buji kablolarının değişmesi ile bile çözum bulabiliyor, yani ortada bir suru deneme yanılma yöntemi var, en son buji kablolarını değiştiricez  :t

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Temmuz 2008, 01:32:37 »
ilk olarak seyyar bir sase kablosu yap bence akünün "-" sine bagla ve teyp sasesine sonra anfi saselerine baglantı yaparak deneme yanılma yoluyla bulmaya calıssan olur gibi

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Temmuz 2008, 19:40:11 »
ilk olarak seyyar bir sase kablosu yap bence akünün "-" sine bagla ve teyp sasesine sonra anfi saselerine baglantı yaparak deneme yanılma yoluyla bulmaya calıssan olur gibi

komple deniyorum, olmadı boş bir vaktimde komple muzik tesisatını indirip tekrar yapılandırıcam, yuksek seste sorun yok duymuyorum, ama kısık seste muzik dinliyemiyorum şu an...  >:D

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Temmuz 2008, 23:42:10 »
Topraklamayı saglamlstırdım, biraz zımpara falan, parazitte düşme oldu, ama tamamen kesilmedi...Tamamen kesmesi için Buji kablolarını yenilemek lazım sanırım...  Sistemi kaldırıcam... Bagaj sıkıntısı nedeni ile... :p

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Temmuz 2008, 16:54:24 »
Eralp, şu dalgalardan kaynaklanıyor olabilirmi

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=261275&productid=otunbc1001a
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=261275&productid=otunbc1000

Yok Oguzcum bunlar bir çeşit cross over, bass lara yuksek frekansların gitmesini, tizlere ise düşük frekansların gitmesini engeleyen bir sargı bobini bunlar...

Bunlarla alakası olmayan bir durum, sesi azalttım ama tum herseyi denedik, sanırım buji kablolarının değişmesi gerekiyor, belli bir sure sonra yapı itibari ile buna neden olabiliyormuşlar...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Temmuz 2008, 18:20:54 »
Evet biliyorumda belki paraziti engelleyebilir diye düşünmüştüm
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı GOLF///

• Varsa yoksa MK///
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Ağustos 2008, 04:24:18 »
cihazlarının elektrik aksağımını (+) direkt aküden çek oraya bir sigorta koy amfinin şasesini emniyet kemerinin tokalarından veya gergilerinden alabilirsin en sağlamı budur... ama teyp şasesini de aküden alsan fena olmaz...
O Herşey... MK3

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ağustos 2008, 21:09:00 »
cihazlarının elektrik aksağımını (+) direkt aküden çek oraya bir sigorta koy amfinin şasesini emniyet kemerinin tokalarından veya gergilerinden alabilirsin en sağlamı budur... ama teyp şasesini de aküden alsan fena olmaz...

Teşekkurler...  :tamamdir Buji kablolarını değiştirmek kaldı birtek...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2008, 16:04:55 »
Sorunun nedeni ortaya cıktı arkadaşlar... Anfi çıkışları olan soketin 12 girişinden bir tanesinin kablosu kopmuş... yeni farkına vardık... Anfi çıkış soketini yeniledikmi sorun çözulucek...