Gönderen Konu: Nihayet aranızdayım. Poloma yaptıklarım..  (Okunma sayısı 4526 defa)

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
Nihayet aranızdayım. Poloma yaptıklarım..
« : 19 Haziran 2012, 16:02:11 »
Herkese selamlar..
1997 model polo 1.6 aracımın ilk sahibiyim. Yani poloyla tecrübem çok sayılır. Yeni araba almama rağmen (alfa guiletta) yine de poloya binmeye devam ediyorum. İlk gözağrım çünkü. Forumu uzun süredir takip ediyorum Sayenizde birçok sorunuma çözüm bulabildim.
Bu sene bizim keratayı çok ihmal ettiğimi düşünerek bazı değişklikler yaptırmaya karar verdim. Önce yedek anahtar sorunundan başladım. Yedek anahtarımı kaybetmiştim. Bu vesileyle uzaktan kumandalı sustalı orjinal bir anahtar yaptırdım. Kullandığım anahtarın kumandası ayrıydı. Hem kumanda hem anahtar aynı yerde oldu. Maliyeti 100 tl. 4 senedir aynı lastikleri kullanıyordum. Üzerinde 175 70 13 lastik ve orjinal jantları vardı. normalde bu modelin lastik ölçüsü 175 65 13 tür. Lastik hesaplama modüllerinden hesaplayarak jant büyütmeye karar verdim. 185 55 14 lastik ve jant taktırdım. Jant modeline bir türlü karar verememiştim. Hem forumu hem de interneti çok taradım. Ancak rastgele göztepede bir lastikçiye girip lastik var mı diye sorduğumda bana bir jant modeli gösterdi. Wall cuk diye oturdu. Süper bir görüntü verdi. Lastikleri nexen marka verdi. Jant+lastik 1000 tl ye mal oldu. Resimlerini ekleyeceğim.
Kaportada güneş yanıkları vardı. Geçen sene tavanda da oluşan güneş yanıkları nedeniyle tavanı boyatmıştım. Tampon ve kaportayı boyattım. Daha sonra arka tampona park sensörü taktırdım. Aracın bakımını yaptırdım. Baskı balata değişti. Sonunda araç yeni gibi oldu. Güzel bir iç dış temizlik ve ciladan sonra sıfır araba kıvamına geldi. Sis farı aldım ancak daha montajını yaptıramadım.
Özetle burada söylenen tüm arızaları ufak tefek yaşamışlığım vardır. :) Aracımın resimlerini en kısa sürede ekleyeceğim. Planımda ise arka stopları değiştirmek, sislerimin montajı, kolçak yaptırma ve ön kapılardaki hoparlörü değiştirmek var. çok zamaınm olmadığı için daha onlara sıra gelmedi.

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
Ynt: Nihayet aranızdayım. Poloma yaptıklarım..
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2012, 17:49:58 »
Hayırlısı olsun söylediklerine göre baya güzel olmuş araban resimleri bekliyoruz.

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2012, 21:37:09 »
resimleri bekliyorz.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2012, 22:39:33 »
hayırlı olsun kazasız belasız alfa ne durumda peki :)

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2012, 00:28:52 »
Alfa otoparkta yatıyor  :) bu arada app plaka yaptırdım. onun montajı da tamamdır. şimdi resimleri ekleyeyim. bakalım becerebilecekmiyim

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2012, 00:30:15 »

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2012, 00:33:15 »

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2012, 16:56:11 »
hayırlı olsun hocam. Alfa ile yan yana şöyle yeni yıkanmış foto isteriz  :)
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2012, 23:19:35 »
En kısa zamanda eklerim. alfa kırmızı renk. beraber fotoları vardı ancak bilgisayarda bulamıyorum.

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2012, 10:14:33 »
Güzel diri duruyor araban bende bi pasta cila yapsamda koysam fotoları :)

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2012, 10:55:27 »
eyvallah kardeşim..Alfayla resimleri yüklüyorum. Yanyana getirmek zor oluyor :) otoparkta yer sorunu malum..

Polonun içinden alfa görünüşü  :)

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2012, 02:19:18 »
ikiside süper ama kırmızı juli yakıyo vallahi. MaşAllah 8)
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo