Gönderen Konu: Let The Game Begin!  (Okunma sayısı 145992 defa)

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
Ynt: Losty's Yoghurt :)
« Yanıtla #98 : 13 Haziran 2009, 09:10:44 »
1,3 motorun güzelliği

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 13 Haziran 2009, 23:57:07 »
TÜV Raporuna göre bugün yaptığımız bazı işleri yazim istedim ... Rapora göre hafif ve ağır kusurlarım aşağıda :
1.Motor No Okunmuyor (Hafif Kusur) -> biz de bulamadık ???
2.Şase No Okunamıyor (Ağır Kusur) -> yerini adama göstermeme rağmen, üzeri boyandığı için okunamadı. zımparalıcam.
3.Orta ve Sol/Sağ Fren Hortumları Hasarlı (Ağır Kusur) -> Önlerde dahil hepsi değiştirildi.
4.Tüm Camlarda Folyo Film Var. (Hafif Kusur) -> Bunlar konusunda şu an için bi fikrim yok. Sizce?
5. Dış Dikiz Aynaları Ayarlanamıyor (Hafif Kusur) -> araca serçe aynası takılmış. adama bunlar bayrak ayna diye ısrar etmeme rağmen, içerde ayar düğmesi olduğu için ayarlanması gerektiğini söyledi. Gökhan kardeşimiz bana bi çift ayarlı ayna gönderdi, lakin camları çatlak ve yıpranmış olduğu için, değişmeleri gerek. henüz bi çözüme ulaşamadım.
6.Cam Sileceği silecek süpürgeleri yıpranmış.(Hafif Kusur) -> Muz Silecek aldım, ama sağ taraf gene silmedi. ben de bi çift silecek kolu aldım, yarın değişcem.
7. Cam yıkama sistemi çalışmıyor.(Ağır Kusur) -> Önce silecek kolu arızalı diye onu değiştirdim, çünkü silecekler yıkama pozisyonunda hiç çalışmıyordu, su atmıyordu. kolu değiştirdikten sonra silecekler çalışmaya başladı. ama su motoru da arızalıymış. Erşan abi kendi iptal ettiği arka camın silecek motorunu verdi. önler tamam. bu sefer de arka silecek motoruna gelen elektrik iptal edilmiş. bugun elektrik işini çözdük, bu sefer de hortum yıprandığı için, sıkışmış halde, ve içinden su geçmiyor. ptesi o hortumu değiştircem. eğer yarın bi eczaneden serum hortumu bulabilirsem o da olur snaırım.
8.Kısa hüzmeli farlar ayarsız (Hafif Kusur) -> aslında aracı aldığımda ayarlıydılar da, sanırım tüp deposu sökülünce, ordaki ağırlık yüzünden arabanın arkası havaya kalktığı için, ayarları kaçmış gibi göründüler. bugün elektrikçiye hallettirdim, ama sanırım tam ayarlı değiller hala.
9. Reflektör yok/eksik 1 adet.(Hafif Kusur) -> bulcaz artık bi yerden ...
10.Akü bağlantısı: kutup başları üzerinde koruma kapağı yok (Hafif Kusur) -> alacaz ...
11. Sol arka tekerlek yataklama rulmanı: çok fazla boşluk (Hafif Kusur) -> dün değişti.
12. Karoseri Taşıyıcı Parçalar : ön solda kırık/çatlak (Ağır Kusur)   
13. Karoseri Taşıyıcı Parçalar : orta solda kırık/çatlak (Ağır Kusur)
14. Karoseri Taşıyıcı Parçalar : orta sağda kırık/çatlak (Ağır Kusur)
15. Karoseri Taşıyıcı Parçalar : arka solda kırık/çatlak (Ağır Kusur) -> Bunları ptesi günü halledicez inşallah.
16. Tahrik Milleri Toz Körükleri Hasarlı (Hafif Kusur) -> Değiştiler.
17. Egzoz Hasarlı/Çatlak (Hafif Kusur) -> Yamalanacak.
18. Motor Yağ kaçakları (Hafif Kusur) -> Motorumuz motor değil, yemek masası mübarek, ayna gibi parlıcakmış...
19. İç aydınlatma sistemi çalışmıyor (Ağır Kusur) -> yau ben kendim kullanmadığım şeyin onlara ne zararı var anlamadım ... hemde ağır kusur... neyse değiştirdik...

neyse. bi çoğu halledildi. salıya yetişebilirsem bakalım gircem ve artık geçmem gerek.

bu arada, angel eye farlarım bugün takıldı. arka tamponu erşan abinin eski tamponla değiştirdik, ön tamponun da boyasını sökmeye uğraştık, bayası çıktı ama heryerimiz yara bere içinde kaldı, ne berbat bişeymiş o ya, deniz anası gibi değdiği yeri yakıyor boya sökücü ... Fotolar yolda...

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 14 Haziran 2009, 00:00:34 »
maşallah kitap gibi yazmışsın hic üşenmemişmi bunu yazan eleman >:D (muayeneci)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 14 Haziran 2009, 00:02:08 »
iki yaprak verdiler elime :) hatta şase no için seni aradım hatırladın mı :D

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #102 : 14 Haziran 2009, 00:23:17 »
İlker ne ettin sen.
Liste kabarık.
Geçmiş olsun.
Durduk yere masrafa sokacaklar seni :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 14 Haziran 2009, 00:33:12 »
İlker ne ettin sen.
Liste kabarık.
Geçmiş olsun.
Durduk yere masrafa sokacaklar seni :)

çoğunu hallettim ya.

ya koray mesele o değil, zaten eğer sorunu varsa da çözelim, bu tüv olayı onun için değil mi. ama işte ıvır zıvır şeyleri de çıkartmasalar. tamam büyük sorunlar eyvallah... ama içerdeki lambayı zaten kullanmıyorum, ne die ağır kusur yazıyorlar anlamadım?

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 14 Haziran 2009, 00:35:51 »
hehe hatırrladım doğru yeri sölemişmiyim bari  :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 14 Haziran 2009, 00:37:01 »
hehe hatırrladım doğru yeri sölemişmiyim bari  :)
ya doğru da, boyanmış üzeri. zımparalayacam mecburen.

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 14 Haziran 2009, 19:48:26 »
vay kardeşim vay ne ettiler sana böyle .

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 14 Haziran 2009, 19:52:41 »
karoser taşıyıcı parçalar neymiş ve nasıl çatlak/kırık?

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #108 : 14 Haziran 2009, 20:19:24 »
Psikolojik problemleri varmış :D :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 14 Haziran 2009, 21:04:30 »
karoser taşıyıcı parçalar neymiş ve nasıl çatlak/kırık?
bilmiyoz :) erşan abi muhtemelen, kriko vurulan yerleri söylüyorlardır dedi :) artı tabanda bi kaç yerde çatlak var, onları yaptırıcam artık geçici olarak.

ama dövülesi adamlar var ya... tam odunluklar...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 14 Haziran 2009, 21:11:45 »
Bugün moralim çok bozuldu...

dün akşam tam benzinliğe 100 mt kala benzin bitti. neyse gittim bidonla aldım, koydum. marş bastım çalışmadı, gıy gıy gıy, akü mort oldu. arkadaş geldi, takviye ettik, gıy gıy gıy, gene çalışmadı ... alla alla dedim, filtreyi söktüm, karburatore yukardan benzin koydum az az vere vere çalıştırdım. benzin aldım, araba tekleye tekleye çalışıyodu. köye gittim o şekilde, gece çıktım, çalıştı ilk seferde, bu sefer normal çalışıyordu. gönene geldim, bıraktım. bu sabah bastım tık çalıştı. gezdim gezdim, geldim. bıraktım, bastım bu sefer gene çalışmadı. ikindiden akşama kadar uğraştım, be yukardan koydum benzini, be filtreye çektim agzımla, onu yaptım bunu yaptım.. yok çalışmadı. anlamadım ya.. cok moralim bozuldu. saat gibi çalışan araba, 800 km tık yapmadı, bi benzin bitti, nevri döndü. ağlıcam ya..

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 14 Haziran 2009, 21:26:05 »
pislik kaçmıştır karbüratörüne maalesef.çok iyi temizlenmesi lazım herkes yapmaz yapamaz saç telinden ince delikler var içinde.