Gönderen Konu: Corrado Gerimi Geliyor?  (Okunma sayısı 81492 defa)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
Ynt: Corrado Gerimi Geliyor?
« Yanıtla #112 : 06 Aralık 2006, 18:05:14 »
Gerçekten öyle allah herkeze nasip eder inşallah böyle gerçekten hoş bir arabanın ilk sahibi olmayı

Hocam öyle ilk sahibi bendim diyerek mevzuyu kapatmayalım :)
corrado ve eski  vw ler konusunda biz biraz ama biraz rahatsızıs.her şeyini öğrenmek istiyoz haliyle.
aracı ithal mi ettiniz yoksa almanyadan kesin dönüş gibimi oldu. malum o yıllarda sıfır vw  özellikle  corrado pek girmiyordu türkiyeye.

gerçekten böyle bir araca sıfır km sahip olmak büyük şans heleki türkiyede.
düşünsene 93 senesinde türk plaka corrado görüyorsun .herhalde millet uzay aracı muamelesi yapardı o senelerde.
vardır  sizin o senelere dair ilginç anılar.
evlilik çoluk cocuk ;allah uzun ömür versin ama bir çoçuğa bırakılacak maddi ve manevi olarak en değerli şey böyle bir araba bence
güle güle kullanın tekrar
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2006, 18:06:54 Gönderen: corrado »
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı ertanoy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 06 Aralık 2006, 18:39:45 »
Hocam öyle ilk sahibi bendim diyerek mevzuyu kapatmayalım :)
corrado ve eski  vw ler konusunda biz biraz ama biraz rahatsızıs.her şeyini öğrenmek istiyoz haliyle.
aracı ithal mi ettiniz yoksa almanyadan kesin dönüş gibimi oldu. malum o yıllarda sıfır vw  özellikle  corrado pek girmiyordu türkiyeye.

gerçekten böyle bir araca sıfır km sahip olmak büyük şans heleki türkiyede.
düşünsene 93 senesinde türk plaka corrado görüyorsun .herhalde millet uzay aracı muamelesi yapardı o senelerde.
vardır  sizin o senelere dair ilginç anılar.
evlilik çoluk cocuk ;allah uzun ömür versin ama bir çoçuğa bırakılacak maddi ve manevi olarak en değerli şey böyle bir araba bence
güle güle kullanın tekrar
:)
Valla  Beyler bu araç  aralık 92'de İsviçre Cenevrede Garage CARTERET alındı.Sipariş formunu bile ben doldurdum.1997'de 37 bin km'de TR ye getirdik aynı sene ruhsatı permi hakkı olan dayımından üstüme aldım.O zamandan beri tr'de.Bize o zaman 44 bin dolara geldi toplam.bu zaman kadar askerlik y.dışı okuma ve y.dışı çalışmalar sebebiyle çok kullanamadım su an 106 binde falan.O zamanlar hakikaten çok enteresan anılarım oldu.Misal VW doğuş'da servis için sıra beklerken servis müdürü bana "Beyefendi biz maalesef Alfa Romeo araçlara bakamıyoruz,yasak" demişti.Ama halen oldukça çok ilgi çekiyor.Zaten senesini tahmin edebilen çıkmıyor.On farlar in-Pro yapılsa 2005 model desen kimse şüphelenmez.Ben hiç parça problemi yaşamadım.(Zaten bir problemde çıkmadı).Ön farlar in pro da 304.-Eu arka farlar. 270.-EuMotor aksamı zaten 1.8 L Golf GTI dan büyütülme motor olduğu için aynı.Yürüyen aksamın ön tarafı GOLF arka tarafı passat'tan alınma.Yanı herhangi bir sorun olmuyor.Tabi bizde bunları zamanla öğrendik."corrado'nun şu parçası varmı" diye parçacıya girince bön bön bakıyolar.Ama şu no'lu parça diyince şak diye çıkarıyolar.Kaporta ile bir sorunum olmadı çok şükür ama olursada sipariş ile 4 günde geldiğini biliyorum çünkü başka bir corrado için (06KY010) getirtdik.Velhasıl şimdilik bu kadar.Başka sorularınızda olursa seve seve yanıtlarım.-Bu arada araba için 2 talip var ocağın ilk haftası için kapora aldık.Kısmet.Aslında dediğim gibi durumlar elverse satılacak araba değil.Arasam bi tane daha bulurmuyum bu face lift'li modeli  bilmem.Herkeze selamlar.

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 06 Aralık 2006, 19:34:17 »
Corrado kardesimde zamanin corradocularindan di ve corrado aski bitmedi...bende severim...;)

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 06 Aralık 2006, 22:04:50 »
cok iyi ya.. alfa muamelesi yapılması sadece TR'de olur sanırım ;D
gercekten büyük sans, ilk sahibi olmak.. ve bir tutkuya dönüşmüştür sanırım.. satmak kolay olmaz gibime geliyor (vazgecebilmek acısından)..
hayırlısı olsun, bencede oğula bırakılacak en güzel şey olsa gerek..

Çevrimdışı ertanoy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 07 Aralık 2006, 09:29:16 »
Corrado kardesimde zamanin corradocularindan di ve corrado aski bitmedi...bende severim...;)

Araba hakikaten enteresan bir araba.Sürüş pozisyonunu nefis ayarlamışlar.Aynaların kapıdan çıkması falan çok değişik hava veriyor.Gerçekten arabnın cizgileri çok güzel.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 07 Aralık 2006, 12:40:47 »
atıf abı her seyı sormus ve anlatmıs :)
bencede o arabadakı surus pozısyonu hıc bır aracta yoktur..
yanı hakıkaten super bı arac.. Sıfırdan sahıp olmakta ayrı bı zevk ;)
motorunun 2.0 16v olması cok buyuk avantaj tr sartlarında zıra g60'la neler cektık :)
atıf abıde bu gorusume katılır buyuk olcude..
bu arada konyada hala cordoba dıyen var buna :)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 07 Aralık 2006, 13:41:31 »
ben Corradoyu sadece yolda gördüm hiç binme fırsatım şansım olmadı çok merak ettim bu kadar övdüğünüze göre demekki gerçekten farklı
teşekkürler sizde üşenmeden bize gerekli açıklamaları yapmışsınız
bizim forum esasen golf2 ve Corrado delisi diyebilirim buradaki arkadaşlar o arabanın kıymetini bilecek kişilerdir
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #119 : 07 Aralık 2006, 15:37:36 »
Kim GOLF 2 delisi..Bitek ben varım.Yalnızım ;D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 07 Aralık 2006, 19:06:32 »
POLO uleynnnn !!!!!!!!!! :D

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 07 Aralık 2006, 21:45:29 »
Kim GOLF 2 delisi..Bitek ben varım.Yalnızım ;D

a-A! beni unutmuşsun..
;D

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 08 Aralık 2006, 18:59:23 »
:)
"Beyefendi biz maalesef Alfa Romeo araçlara bakamıyoruz,yasak" demişti.Ama halen oldukça çok ilgi çekiyor.

:):):)  aslında normal karşılamak lazım.genelde servislerde  ve satış noktalarında bu tip olaylar oluyor.
eskiden dergilerden takip ederdik her şeyi,her modeli,
şimdi  habere ulaşmak bu kadar kolayken bile modeller ve motorları konusunda bilgi sahibi olmayan satış temsilcilerine rastlanabiliyor.
araç hem yurt dışında kaldığından yurt içine geldikten sonra fazla kilometre yapmamasından vede ilk sahibi tarafından kullanıldığı için yıpranmamiş.
ilgi çeker çünki zamanının çok ötesinde bir tasarıma sahip.vw amblemini çıkar özel yapım de yine inanırlar.2005 de yine inanırlar.tabi bunda pek görünüp bilinmemesinin etkisi de var.
benim önümü kesip motoru aracı inceleyende çok oldu ama en çok arka kanadı indirip kaldırmaktan bıktıydım.her duyan özellikle sanayide giderken durdurur abi bunun kanat kalkıyormuş bi göster :)

atıf abı her seyı sormus ve anlatmıs :)
bencede o arabadakı surus pozısyonu hıc bır aracta yoktur..
yanı hakıkaten super bı arac.. Sıfırdan sahıp olmakta ayrı bı zevk ;)
motorunun 2.0 16v olması cok buyuk avantaj tr sartlarında zıra g60'la neler cektık :)
atıf abıde bu gorusume katılır buyuk olcude..
bu arada konyada hala cordoba dıyen var buna :)

evet sürüş pozisyonundaki rahatlığa  bende hiç bir arabada rastlamadım.oturduğumuz kısmın arkası yükseltilip indirilebiliyordu.
bende biraz indirir arabayı koltuğa gömülmüş biçimde kullanırdım.
cordoba olayı da doğru.çok cordoba diyen oluyordu. daha geçen gün iş yerinden bir arkadaş senin eski araç cordobaydı dimi diye sordu.
motor a gelince ben g60 ı seviyorum.motordan bahsediyom osmandan değil  ;D
tabi osmanı da sevmiyor değiliz  :D
g60 kolay modifiye ediliyor ve gerçekten ciğerli diye tabir edebileceğimiz bir motor.
corradonun üzerindeki 9a 2,0 16 v benim şimdiki golfun  motorunun hacmi büyültülmüş ve elektroniğe cevrilmiş hali
benimki gibi  ondada enjeksiyon boruları meydanda.benimde onlara karşi nedendir bilinmez bi antipatim var.yakışmıyor motorun içindeki görüntüye.
hoş corrado olsun da çamurdan olsun.vr6 dan olsun ;)
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 08 Aralık 2006, 19:17:08 »
;D ;D ;D

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 09 Aralık 2006, 00:03:16 »
ağzına sağlık  Atıf abi ne güzel anlatmışsın Corrado ya olan ilgini
ama en azından o arabayı yaşamışsın önemli olanda bu
diyorum ya ben binemedim bile :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 09 Aralık 2006, 08:56:08 »
evet abı bende cok severım g60'ı. hele sesı benı bıtıro:)
kanat olayı burdada oluodu abı haklısın valla :)
yıne ozledım  ya :(