Gönderen Konu: GOLF 3 GTİ ABF (araç resimleri eklendi)  (Okunma sayısı 20736 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: GOLF 3 GTİ ABF YARDIM
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2012, 17:17:39 »
Vayy climatronik diyosun.. Maşallah
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı powerslide

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 3 GTİ ABF (araç resimleri eklendi)
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2012, 17:37:03 »
geniş açılı fotoğraf da olsa daha iyi olur, ilk defa klimatronic gördüm bu arada. Hayırlı olsun, kazasız belasız binin inş.

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2012, 17:58:22 »
ulan varya bu konyadaki vw ustalarını üst üste koysan bi usta çıkmaz ha bi alayı mal dolmuş kalmış bi sorunu bulamadılar. daha arabamı makınaya baglayamıyor tek kısı degıl bu hepsi böylee.
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2012, 00:15:52 »
işini düzgün yapan anlayan usta bulsak adam ihya olur başını kaşıyacak vakti olmaz. üçkağıt peşinde koşacaklarına ,daha hem anlayanına hem de dürüstüne rastlayamadık. bulan olursa paylaşsın. acaba yetkili servisler nasıldır diye merak ediyorum. yorumları okuyunca da onların da genelde aynı kalitede olduğu hissine kapılıyorum.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2012, 02:36:15 »
ulan varya bu konyadaki vw ustalarını üst üste koysan bi usta çıkmaz ha bi alayı mal dolmuş kalmış bi sorunu bulamadılar. daha arabamı makınaya baglayamıyor tek kısı degıl bu hepsi böylee.
Abi halbuki Konya da hep performanslı arabalara biniyolar nasıl yapamıyolar ya hayret  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GTİ38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Kasım 2012, 13:28:21 »
motor vag-com a bağlandı arıza ve arıza kaydı yok . Birde benzin regülatörünü değiştirmeyi düşünüyorum ondan sonra bakacaz sırasıyla.

Çevrimdışı by_speedvw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Kasım 2012, 22:15:01 »
araç çok güzel gercekten bende 3 gun once  97 model golf 3 1.6 sport aldım aynı arıza bendede vardı araç cok yıgık kalkıyordu km de 50 krş yakıyodu. SORUN : ateşlemenin avansı bozuk kesınlıklı cihaz ile yapılıyor bu yuzdende erken redline a giriyor araç iyi bir özel bir servise mutlaka ayar yaptır ben yetkili servis teknisyeni oldugumdan bende sıkıntı olmadı tabi :))) geçmiş olsun ayrıca ist anadolu yakasında ki mk3 sahiplerinide tanımak isterim
Uçuyoruzz....

Çevrimdışı GTİ38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Kasım 2012, 08:50:15 »
ABF motorlarda avans ayarı yok diye biliyorum ,varsada nasıl yapılır? konu hakkında bilgisi olan GTİ ci  arkadaşlar dan yardım bekliyorum.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #22 : 14 Kasım 2012, 09:47:45 »
araç çok güzel gercekten bende 3 gun once  97 model golf 3 1.6 sport aldım aynı arıza bendede vardı araç cok yıgık kalkıyordu km de 50 krş yakıyodu. SORUN : ateşlemenin avansı bozuk kesınlıklı cihaz ile yapılıyor bu yuzdende erken redline a giriyor araç iyi bir özel bir servise mutlaka ayar yaptır ben yetkili servis teknisyeni oldugumdan bende sıkıntı olmadı tabi :))) geçmiş olsun ayrıca ist anadolu yakasında ki mk3 sahiplerinide tanımak isterim

Avans değerlerini burada paylaşır mısınız?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı by_speedvw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Kasım 2012, 15:49:53 »
paylaşırım tabi ama cihazı tekrar baglamam lazım sonra paylasıcam
Uçuyoruzz....

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Kasım 2012, 21:01:20 »
öncelikle hayırlı olsun hemşerim benimde ilk fırsatta almayı dusundugum araçlardan bırı mk3 gtı kayseride usta zor Allah kolaylık versin

Çevrimdışı GTİ38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Kasım 2012, 22:05:30 »
öncelikle hayırlı olsun hemşerim benimde ilk fırsatta almayı dusundugum araçlardan bırı mk3 gtı kayseride usta zor Allah kolaylık versin
Teşekkür ederim sağolasın ALLAH herkesin gönlüne göre versin inşallah:Kayseri de sözde usta çok adam vw servisi ben ilk defa görüyorum bunu diyor elini,kolunu atmaya kalkınca aman kardeş gerek yok hayırlı işler deyip ayrıldım. bize kafası çalışan,mantıklı adam lazım inşallah buluruz.

Çevrimdışı by_speedvw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Kasım 2012, 22:20:58 »
Avans değerlerini burada paylaşır mısınız?
aracı 5.100 veya civarında kesen arkadaslar için söylüyorum. aracı aldıgım gun arabanın gitmediğini anladım. öncelikle trigeri söktüm ustayım diyen insanlar senteyi kaçık taktıklarını gördüm  öncelikle senteyi tam olarak ayarladım ve topladım gelelim en önemli ayara araca vag cihazı bağladım motor elektroniğin deki arıza hal sensörü arızasını gördüm sente kaçık oldugu için bu arızayı vermesi normaldi. arızayı sildim ve ölçüm değerleri kısmından 7 blog bilgi okuma kısmına geldim distiribitörün dibinde 13 lük bir civata bulunur ayar için gevşettim blog bilgi kısmı üstteki sayı 56 alttaki sayı 6 olana kadar distiribitörü sağa veya sola çevirerek çok hassas bir şekilde ayarladım. test sürüşünde  aracın çekişi mükemmel  değişti kesici ise 6.400
Uçuyoruzz....

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Kasım 2012, 09:50:35 »
Teşekkür ederim sağolasın ALLAH herkesin gönlüne göre versin inşallah:Kayseri de sözde usta çok adam vw servisi ben ilk defa görüyorum bunu diyor elini,kolunu atmaya kalkınca aman kardeş gerek yok hayırlı işler deyip ayrıldım. bize kafası çalışan,mantıklı adam lazım inşallah buluruz.
gittiğim bi yer var eger istersen adresini tarif ederim  malesef kayserıde dediğin durumlar cok sık yasanıyor