Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 235263 defa)

Çevrimdışı mesut175

• Profili Görüntüle
slm Mekatronik34 yeni bi bora aldım 2003 model primliine ilek etapda bu arabanın kapılarını kitledğim zaman camlar otomatik olarak kalkmıyor olduğu gibi duruyor bunu nasıl güzeltirim ikincisi araba seri deyil hengi parçasını değiştirirsem seri olur kimisi diyor hava filitresi mazot filitresi falan ama sonuç olarak kararsızım araç benzinli 1,6 motor

Çevrimdışı sahin25400

• Profili Görüntüle
s. a ustam  iki haftadır seminer çalışmalım nedeniyle arabadan uzakta oldugum için size bligi veremediim.hatırlarsanız motor sogukken geç çalışma problemi nedeile hararet müşürünü kontroletmemi tavsiye etmiştiniz . bende arıza ikazı yanmasından dolayı bunu hemen yapmamıştım fakat dün depoya würt marka enjektör temizleyici attım ve bugün geç çalışma probleminin olmadıgını gördüm. acaba benzindenmi yoksa ateşleme sistemindemi bir hata vardıda bu madde gideerdi birde benzin biitince yeniden çıkabilirmi yani her benzin aldıgımda katkı katmalımıyım.

Çevrimdışı 333Blue

• Profili Görüntüle
Mekatronik usta, aracım 1.6 8V AKL motor. Aracım seyir halinde iken vites büyüttüğümde gaza yüklenince vıjjj şeklinde ötme sesi geliyordu. Bu ses debriyaj kavrayınca  kesiliyordu.. Usta debriyaj balatasından dedi ve baskı balatayı değiştirdik. Balata yanmıştı, balata üzerinde çatlaklar vardı. Usta balatanın zorlanmadan yandığını ve sertleştiğini bu yüzden ses yaptığını söyledi.  Balata değişince  Ses kesildi, taa ki düne kadar. 5-6 bin km sonra dün yine ötme sesini duydum, baskı kavrama anında.. Aracı sadece ben kullanıyorum, balataları da hiç zorlamadım, bu sesin nedeni nedir,, Ne yapmalıyım.. Saygılar..

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
slm Mekatronik34 yeni bi bora aldım 2003 model primliine ilek etapda bu arabanın kapılarını kitledğim zaman camlar otomatik olarak kalkmıyor olduğu gibi duruyor bunu nasıl güzeltirim ikincisi araba seri deyil hengi parçasını değiştirirsem seri olur kimisi diyor hava filitresi mazot filitresi falan ama sonuç olarak kararsızım araç benzinli 1,6 motor
Merhaba mesut
Bahsettiğin kapıların kapatıldığında camlarında kapanması programlamayla alakalı vw orjinal test cihazıyla programlama yapılırsa bu sorunun çözülür.
Aracının performansına gelince aracın ne kadar çekişten düştüğ bilmiyorum ama aldığın yakıta dikkat et birde araçla mümkünse uzun yola çıkıp 4.viteste tam gazla bir kaç saat yol git motor açılsın.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
s. a ustam  iki haftadır seminer çalışmalım nedeniyle arabadan uzakta oldugum için size bligi veremediim.hatırlarsanız motor sogukken geç çalışma problemi nedeile hararet müşürünü kontroletmemi tavsiye etmiştiniz . bende arıza ikazı yanmasından dolayı bunu hemen yapmamıştım fakat dün depoya würt marka enjektör temizleyici attım ve bugün geç çalışma probleminin olmadıgını gördüm. acaba benzindenmi yoksa ateşleme sistemindemi bir hata vardıda bu madde gideerdi birde benzin biitince yeniden çıkabilirmi yani her benzin aldıgımda katkı katmalımıyım.
Merhaba şahin bey.
Aracınızın yakıtına dikkat edin derim würth marka katkı kalitesiz yakıtınıza yardımcı olarak kolay çalışma sağlamış olabilir fakat yeni yakıt aldığınızda bp ultimet97 (95octan) yakıt alıp birde o şekilde deneyin.Bakalaım ne olacak.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı mesut175

• Profili Görüntüle
kardeş kolay gelsin forumda olduğun için [email protected] eklermisin iki sohbet edelim araba hakkında hiç bilgim yok birde yeni aldım sana zahmet

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Mekatronik usta, aracım 1.6 8V AKL motor. Aracım seyir halinde iken vites büyüttüğümde gaza yüklenince vıjjj şeklinde ötme sesi geliyordu. Bu ses debriyaj kavrayınca  kesiliyordu.. Usta debriyaj balatasından dedi ve baskı balatayı değiştirdik. Balata yanmıştı, balata üzerinde çatlaklar vardı. Usta balatanın zorlanmadan yandığını ve sertleştiğini bu yüzden ses yaptığını söyledi.  Balata değişince  Ses kesildi, taa ki düne kadar. 5-6 bin km sonra dün yine ötme sesini duydum, baskı kavrama anında.. Aracı sadece ben kullanıyorum, balataları da hiç zorlamadım, bu sesin nedeni nedir,, Ne yapmalıyım.. Saygılar..
Merhaba 333 blue
Aracının baskı balatasından kaynaklanan bir ses olmadığını açıkça söyliyebilirim bu sesle alakalı önceki sorulardan birinde açıklama getirmiştim kronik arızalar konusundaki açıklamamda. neyse ben kısaca tarif edecek olursam aracında debriyaj bilyası yok bilya yerine cac plaka kullanılmış bu plakaya basan debriyaj çubugu var o çubuğun ucu sürtünmeden dolayı aşınır ve sürtme sesi çıkarır aynen ıslıkm sesine benzer bi ses çıkarır .
Çözümü şanzımanı sökmeden debriyaj alt merkezini söküp şanzıman arkasındaki yeşil yuvarlak kapağı söküp şişe kapağına benzer debriyaj ayırma çubugunun bilyasını çıkarın sonrada mili çıkarın milin uçlarını sadece parlaklığı alacak şekilde taşa tutun ve geri takın ses gidecektir.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı 333Blue

• Profili Görüntüle
sağol üstad verdiğin bilgiler için,, peki hiçbir işlem yaptırmasam bu şekilde kullanmanın bi zararı olurmu, daha önce ses giderek artmıştı..

Çevrimdışı 06zn999

• Profili Görüntüle
İyi geceler arkadaşlar en kaliteli lastik ve fiyat performans ilişkisinde başarılı olan lastik markaları hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim ??

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
sağol üstad verdiğin bilgiler için,, peki hiçbir işlem yaptırmasam bu şekilde kullanmanın bi zararı olurmu, daha önce ses giderek artmıştı..
333Blue herhangi bir sorun yaratmaz korkacak birşey yok sadece ses yapar.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
İyi geceler arkadaşlar en kaliteli lastik ve fiyat performans ilişkisinde başarılı olan lastik markaları hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim ??
,
06zn999
Merhaba arkadaşım benim tavsiyem fiyatından kaçmazsan  michelin olur ama bir çok lastikçiylede konuştum kullananlarla konuştum yokohama da çok güzel bir lastik fiyatıda michelin e göre daha uygun.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı aloha_klayn

• Profili Görüntüle
mrh arkadaşlar 2002 bora var elimde yag kontrolu ve katkı koyacaktım yag kapagı açtıgımda kapagın altı paslanmış ve üzerinde tortu oluşmuş sebebi nedir acaba herşey için tşk ederim [email protected] herşey gönlünüzce olsun

Çevrimdışı pacific

• Profili Görüntüle
eyup usta slm
tum sorulara sabirla cvp verdigin icin tesekkurler. forumu basindan beri takip ediyorum gercekten cok ogretici.

yaklasik 1 aydir bende bir Bora kullanicisiyim -2004 Pacific Otomatic- aracin yol bilgisayari ile ilgili bir sorum olacak benim. ara sira yol bilgisayar ekranin ust kisminda bir kararma meydana geliyor ama daha sonra kendiliginden duzeliyo. birkac milimetrelik bir kararma yazilari okunaksiz hale de getirmiyor ama gun gectikce ilerlermi diye korkuyorum. acaba bu ekranin tamamen kararmasi soz konusumudur.

birde daha once bi arkadasin araci kilitleyince camlarin otomatik olarak kalkmasi sorusuna verdiginiz cevapta programlamayla alakali cvbini vermistiniz. ben sadece bu ozelligin sadece comfortline modellerinde oldugunu biliyordum kendi aracimda da denedigimde camlar kalkmamisti. tum modellerde bu ozellik mevcut mu acaba?

Simdiden tskler

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
eyup usta slm
tum sorulara sabirla cvp verdigin icin tesekkurler. forumu basindan beri takip ediyorum gercekten cok ogretici.

yaklasik 1 aydir bende bir Bora kullanicisiyim -2004 Pacific Otomatic- aracin yol bilgisayari ile ilgili bir sorum olacak benim. ara sira yol bilgisayar ekranin ust kisminda bir kararma meydana geliyor ama daha sonra kendiliginden duzeliyo. birkac milimetrelik bir kararma yazilari okunaksiz hale de getirmiyor ama gun gectikce ilerlermi diye korkuyorum. acaba bu ekranin tamamen kararmasi soz konusumudur.

birde daha once bi arkadasin araci kilitleyince camlarin otomatik olarak kalkmasi sorusuna verdiginiz cevapta programlamayla alakali cvbini vermistiniz. ben sadece bu ozelligin sadece comfortline modellerinde oldugunu biliyordum kendi aracimda da denedigimde camlar kalkmamisti. tum modellerde bu ozellik mevcut mu acaba?

Simdiden tskler
       camların kalkması sorusuna isterseniz ben cevap vereyim. bende de trendline golf var. aracı aldığımda üzerinde sonradan takma alarm vardı. alarm aynı zamanda merkezi kilide de hükmediyor. yani orjinalde anahtarla merkezi kilit olan araç alarm sayaesinde uzaktan kumandalı merkezi kilitlenmiş oluyor. sizin sorunuza gelince ben de aldığımda aracı kilitlediğimde camları çekmiyordu. hemen bir oto elektrikçiye götürdüm. bizim araçlarda comfort beyin olduğundan anahtarla zaten camları indirip kaldırabiliyorsunuz, anahtarı çevrili vaziyette tutuğunuz zaman. usta sigortaların arkasında ki bir modülün üzerinde diyot dedikleri bişi lehimledi, hepsi o. şimdi kumandadan bastığımda hem kapılar kilitleniyor hemde açık cam varsa çekiyor. dediğim gibi bu alarmın özelliği değil bizim araçların özelliği. kazasız belasız günler