Gönderen Konu: Böcüğe klima taktırmayı düşünüyorum  (Okunma sayısı 10475 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
Böcüğe klima taktırmayı düşünüyorum
« : 27 Temmuz 2010, 12:06:34 »
Arkadaşlar böcükle oynamadığım zaman kendimi mutsuz hissediyorum.Çok şükür bütün sorunlarımızdan arındık.Sırada jantlar,cam filmi ve müzik tesisatı var.bu arada önce sunroof takmayı düşündüm fakat maliyetlerini görünce 500 Euro gibi bir fiyat verdiler.o parayı verene kadar klima takarım böcüğe diye düşündüm.Motor iyice kasar sanırım ama uzun yolda problem yapacağını sanmıyorum.Çıkma bir klima bulup takmayı düşünüyorum en fazla 500 tlya mal ederim işçiliği bana ait olmak üzere düşüncelerinizi alayım lütfen :)

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
Ynt: Böcüğe klima taktırmayı düşünüyorum
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2010, 12:19:41 »
Ben çok araştırdım bu klima işini.
Çok tecrübeli yıllanmış ustalarla falan görüştüm.
1.cisi sadece klimayı bulmakla bitmiyor iş.
Arabada klimaanın etkilediği parçalarında değişmesi gerekiyor.
2.cisi alacağın klima 2.el olacağı için garantisi yok ne zaman arıza yapacağını bilemezsin.
Arıza yaparsa onarımı için parça sıkıntısı var.
En iyisi klimalı bir araç almak.
Mk1 de klima var mı?
Mk2 lerin bile bir çoğunda yok.
100 de 1 gibi
Sunroof olayını tekrar düşün derim ben
klimayı 500 € ya mal edip randıman alman güç görünüyor.
Ben de buna benzer bir topic açmıştım orayı da okumanı isterim.

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2010, 16:33:00 »
yenı model olsa kafama yatardı ama 1979 model bıde 1300 motor! bence cyber haklı ya amerıkan mk2 alıcaksın orj. klımalı,yada sunroof olayını tekrar dusuncen,ama 500€ da az para degıl bı sunroof ıcın,arastır ıyıce daha ucuza bulursun,ben 150 ye bı ara bı almanyalı adamdan bulmustum opel ıcın olanını(uyarmı bılmem?),ama sonra vazgectım klıma var dıye arabada.
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2010, 18:54:25 »
kardeşim benim geçenlerde sahibindende 150 liraya komple vectra B elektirkli sunroof vardı. motor felan herşey dahil. kesinlikle 500 euro tutacağını sanmıyorum. ben askere gidiyorum yoksa o sunroofu kaçırmazdım. ve güleceksiniz ama 100 liraya satıldı. ve hiçbir problemi yok. öyle ucuz 2. el düşürebilirsen kesinlikle çok daha düşük bir fiyata mal edersin. klima işine gelince araç 1300 motor bence çok yorar. kesin bir bilgim yok sadece kendi düşüncem. geçenlerde golf 4 yada polo bölümünde biri bahsediyodu. düşük devirlerde yada rolantide klimayı tam performansta açınca motor stop ediyor diye. ona göre düşünüp hareket etmek lazım. ha diyecen ki 1,3 motor klimalı birsürü araç var o konuda işten anlayan iyi bir usta ile görüşmen lazım.  bide sunroof şekil itibariile de arabaya çok daha güzel bir hava katıyor.

konuyu dağıtacam ama geçende sahibindende 88 model doğan gördüm orjinal klimalı ve gerçekten de böyle bişey varmış adamlar arabistana için üretilen ihraç fazlası klimalı doğanları ülke içinde satmışlar zamanında. ilginç ama gerçek 88 model klimalı doğan  :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2010, 20:00:47 »
Bence 1.3 motorun, serinlemek için klimanı açtığında seni daha çok terletir:)  Bende 1.6 motor golf var onda bile uzun yolda fark etmesede şehir içinde çekişten düşüş yaşanıyor yakıt artıyor 1,3 motoru düşünmek bile istemiyorum. kaldıki sanruflu arabam olsa klimayı aramam bile. Bence Senin arabana yakışacak en güzel uygulama sanruf olur.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2010, 20:14:11 »
kardeşim benim geçenlerde sahibindende 150 liraya komple vectra B elektirkli sunroof vardı. motor felan herşey dahil. kesinlikle 500 euro tutacağını sanmıyorum. ben askere gidiyorum yoksa o sunroofu kaçırmazdım. ve güleceksiniz ama 100 liraya satıldı. ve hiçbir problemi yok. öyle ucuz 2. el düşürebilirsen kesinlikle çok daha düşük bir fiyata mal edersin. klima işine gelince araç 1300 motor bence çok yorar. kesin bir bilgim yok sadece kendi düşüncem. geçenlerde golf 4 yada polo bölümünde biri bahsediyodu. düşük devirlerde yada rolantide klimayı tam performansta açınca motor stop ediyor diye. ona göre düşünüp hareket etmek lazım. ha diyecen ki 1,3 motor klimalı birsürü araç var o konuda işten anlayan iyi bir usta ile görüşmen lazım.  bide sunroof şekil itibariile de arabaya çok daha güzel bir hava katıyor.

konuyu dağıtacam ama geçende sahibindende 88 model doğan gördüm orjinal klimalı ve gerçekten de böyle bişey varmış adamlar arabistana için üretilen ihraç fazlası klimalı doğanları ülke içinde satmışlar zamanında. ilginç ama gerçek 88 model klimalı doğan  :D

Senin bahsettiğin doğan böyle birşey herhalde gerçekten varmış bahsediyorlardıda bende inanmıyordum çakma zaneediyorudm ama varmış aha resmi:)
[

Uploaded with ImageShack.us
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2010, 21:21:33 »
Bence gereği yok bizim araçlarımızda ACS(Aç Camı Serinle) olduktan sonra klimaya ne gerek var  :melek:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2010, 12:21:39 »
Bence gereği yok bizim araçlarımızda ACS(Aç Camı Serinle) olduktan sonra klimaya ne gerek var  :melek:

Bencede

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2010, 14:42:30 »
En fazla 2 ay için uğraştığına değmez..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2010, 16:32:21 »
En fazla 2 ay için uğraştığına değmez..

katılıyorum, arabamda klima var, canavar gibi de çalışıyo maşallah ama yaz başında çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için çalıştırdım 5 dakika, bir de öğle güneşinde sıkışık trafikteydim, arabada da iki kişiydik mecbur klima açtık 15-20 dakika kadar, onun dışında kullanmadım, ACS kullanıyorum :) geçen yaz da kullandığımı hatırlamıyorum. kendi adıma konuşmak gerekirse, eğer klima için o parayı ayırmışsam Sunroof taktırırdım, aracı park edince sunroof'un arkasını aralık bırakınca araba cayır cayır yanmıyor, tavsiye istersen Sunroof derim, uğraştığına değmez klimayı motora monte edip ayar tutturmaya çalışmaya

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2010, 11:07:18 »
klima işini araştırdım doblo multi jetlerde elektrik motorlu klima mevcutmus. bence öyle bişi buluna bilinirse mukemmel olur.eksta bi akü daha atarsın hepsi o
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2010, 11:10:15 Gönderen: cery »

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2010, 11:12:39 »
klima işini araştırdım doblo multi jetlerde elektrik motorlu klima mevcutmus. bence öyle bişi buluna bilinirse mukemmel olur.eksta bi akü daha atarsın hepsi o
bak bu gerçekten güzel bir çözüm olabilir. :tamamdir

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2010, 12:18:17 »

o zaman çekiş kaybı yok klimayı açınca? öyleyse muhteşem bişeymiş bu

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2010, 21:53:42 »
o zaman çekiş kaybı yok klimayı açınca? öyleyse muhteşem bişeymiş bu
aynen araca yüklenmiyo yakıtı etkilemiyo iş cıkmacıda komple doblo multijet klima seti bulmada kalıyo ;D