Gönderen Konu: bir mk1 daha hayata dönüyor ...  (Okunma sayısı 63673 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: bir mk1 daha hayata dönüyor ...
« Yanıtla #196 : 19 Aralık 2010, 23:33:24 »
 HIRZILIK artık bir ticaret kapısı, Ama şu var alıcısı olmayan bir malın hırsızlığı yapılmaz.  İnsanların ucuz maldan alırken fatura istememesi nedeni sormaması anlam veremiyorum. Abi kullanılmış bir mal alıyosun neolduğunu bilmiyosun nedir bu insanların aç gözlülüğü.. Araba alırken noter satışı yapıyoruzda bir 2. el mal alırken yasal bir sözleşmeyi bile çok görüyoruz..  İşler böyle olunca HIRSIZIN malı herzaman alıcı buluyor.. Bide GG denilen site var burasıda HIRSIZ ların tam cenneti. Ordan mal alırken bile ben satıcıya soruyorum ürünün faturası varmı yoksa şikayet edip faturalı ve kimlik fotokopli ürün almayı tercih ediyorum.

Bir ürün 2. el dahi olsa yanında faturasını istemek lazım o fatura o ürünün yasallığını bildiren bir belge. Ama biz TR de KDV ödemeyelim diye sıfır üründe bile fatura almasak nekadar olur diye soran bir toplumuz :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı devrankayabaşı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 19 Aralık 2010, 23:47:31 »
doğru diyorsun erşan abi işte yıllardır bir piyasa var gerçekten bu çalıntı malzemeler için heleki büyük şehirlerde çarşıları var resmen ama işte ucuz mal peşinde koşanlara yönelik bunlar ben fişsiz faturasız ekmek bile almam dicem oda yalan olucak abi bende 2.el ürün aldım çok kez ama işte sonuçta güzel ürün olunca ucuzda olunca biraz şeytan dürtüyor yani  fatura aklına bile düşmez insanın :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 19 Aralık 2010, 23:56:10 »
 Hepimiz yapıyoruz ucuz malı görünce gözlerimiz açılıyor alalım diye can atıyoruz ama firenlemek lazım.. Aklımıza şunu getirmek lazım ya çalıntıysa sahibi çalışmış parasına kıymış 100tl ye almış biz sıfır gibi duran ama 10 - 20 tl ye fiyata satılan ürünü alırken tereddüt etmemiz lazım.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 20 Aralık 2010, 00:06:17 »
bende çalıştım aldım valla o tesisatı yapıcam diye belki 2 ay çalıştık abi elin oğlu geldi aldı götürdü 1 gecede yani neyse olan oldu allah yaşatmasın kimseye bu arada aracım satılık ama bakan eden yok sanırım yani piyasamı çok durgun bendemi gariplik var acaba ya ?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 20 Aralık 2010, 00:11:32 »
bende çalıştım aldım valla o tesisatı yapıcam diye belki 2 ay çalıştık abi elin oğlu geldi aldı götürdü 1 gecede yani neyse olan oldu allah yaşatmasın kimseye bu arada aracım satılık ama bakan eden yok sanırım yani piyasamı çok durgun bendemi gariplik var acaba ya ?

Piyasa durgun kız gibi GTI var bizede ne arayan var ne soran ;)

Cana geleceğine mala gelsin deyip sineye çekciez bazı şeyleri artık.Allah beterinden saklasın geçmiş olsun...
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 20 Aralık 2010, 00:19:13 »
şuan bence en çok satılan sıfı arabadır çünkü kredi alma imkanı olanlara çok güzel düşük faizli kredi imkanları var insanları 2.elden soğuttular valla ben bile bunu satıp 2011 golf düşünüyorum  :p

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 20 Aralık 2010, 13:07:00 »
 Tabi altına don yok giymeye son model arabayla gider mıçmaya mantığı. Bu kredi davasına insanların artık çeplerinde benzin koyacak parası kalmadı. :D :D

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 20 Aralık 2010, 23:46:21 »
bir açıdan iyi aslında ekonomik durumu normal olan insanda araba sahibi oluyor bu sayede ama tabi insan oğlu bu hemen b.kunu çıkartıyor olmuşken iyisi olsun lüksü olsun diyor sonra ödeyemiyor haciz icra falan filan  :(