Gönderen Konu: Polo 6N almak istiyorum  (Okunma sayısı 6353 defa)

Çevrimdışı Rapunzo

• Profili Görüntüle
Polo 6N almak istiyorum
« : 01 Ekim 2011, 14:48:14 »
Merhaba arkadaşlar 12 13 bin civarında bir bütçe ayırdım ve bu model üzerinde karar kıldım. yalnız kavramlar arasında biraz kayboldum.
doch motor(çift egzantrik anlamına geliyormuş) ne işe yarar performans ve yakıt kullanımına katkısı nedir.
16v olan modeli hangisi motor kodundan anlaşılabilir mi.
bir de şu boğaz kelebeği sorunu. forumda 6N başlığının büyük kısmını onunla ilgili sorunlar kaplamış.
ayrıca bu aralar araç fiyatları yüksek deniyor sizce de öyle mi?

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N almak istiyorum
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2011, 15:42:37 »
12 -13 bin civarına sportline bulursun , bende sportline ımı yeni satan biri olarak şunları söyleyebilirim 1.4 16v 101 ps doch motor lu olan sportline vede 1.6 75 beygir olmak üzere 2 çeşit vardır 2 arasındaki farkı forumun arama motorundan bulabilirsin bu konuda oldukça fazla konuşuldu benim fikrim kesinlikle sportline almalısın hem performans hemde bir çok özellik olarak 1.6 dan daha üstün , ben aracımı 11.600 sattım o yüzden elindeki para iyi bir sportline için uygundur ama acele edipte hata yapmamalısın , boğaz kelebeğine gelince bazı arabalar gibi polo 6n lerinde bazı kronik sorunları var bunlardan birisi boğaz kelebeği benim aracımda sorun yapmadı pek arada temizletiyordum ben yaşamadım ama yaşıyan arkadaşlarımız var bakımlarını güzel yaptırdıktan sonra değerini bildikten sonra çok harika bir araçtır tadını aldımı bir kere seversin görünümüne göre performans olarakda üstün bir araba ben çok can yaktım sportline ımla  :) sportline la 1.6 arasında bir çok fark var bunu kaputu kaldırdıgındada doch motor olmasından anlarsın veyahut ibreleri 220 dir 1.6 ların 200 dür direksiyonu 1.6 nınkinden farklıdır koltuklarıda farklıdır ...vs bir çok farkı var şimdilik bunlar geliyor aklıma eğer almak istiyorsan güzel bir araştırmanın sonucunda iyi bir sportline bulabilirsin
ADK

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2011, 17:08:50 »
Tüm sportlinelara saygılar ama artık temizini bulmak çok zor. Gerçekten motor olarak üstün ama 12-13 gibi bir fiyata tertemiz 2000 model 1.6 75 hp'ler var. 2000 modellerde ABS, airbag, elektrikli ayna, ön sis farları var. Hangisini alırsan al çok hoş arabalardır. Benim 75 hp 99 model. İnanılmaz keyifli. Tavsiye ederim. En güzelini alır, güle güle kullanırsın İnşallah...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2011, 18:34:30 »
12 -13 bin civarına sportline bulursun , bende sportline ımı yeni satan biri olarak şunları söyleyebilirim 1.4 16v 101 ps doch motor lu olan sportline vede 1.6 75 beygir olmak üzere 2 çeşit vardır 2 arasındaki farkı forumun arama motorundan bulabilirsin bu konuda oldukça fazla konuşuldu benim fikrim kesinlikle sportline almalısın hem performans hemde bir çok özellik olarak 1.6 dan daha üstün , ben aracımı 11.600 sattım o yüzden elindeki para iyi bir sportline için uygundur ama acele edipte hata yapmamalısın , boğaz kelebeğine gelince bazı arabalar gibi polo 6n lerinde bazı kronik sorunları var bunlardan birisi boğaz kelebeği benim aracımda sorun yapmadı pek arada temizletiyordum ben yaşamadım ama yaşıyan arkadaşlarımız var bakımlarını güzel yaptırdıktan sonra değerini bildikten sonra çok harika bir araçtır tadını aldımı bir kere seversin görünümüne göre performans olarakda üstün bir araba ben çok can yaktım sportline ımla  :) sportline la 1.6 arasında bir çok fark var bunu kaputu kaldırdıgındada doch motor olmasından anlarsın veyahut ibreleri 220 dir 1.6 ların 200 dür direksiyonu 1.6 nınkinden farklıdır koltuklarıda farklıdır ...vs bir çok farkı var şimdilik bunlar geliyor aklıma eğer almak istiyorsan güzel bir araştırmanın sonucunda iyi bir sportline bulabilirsin
altan dediklerine katiliyorm yanliz dreksyonun nesi farkli haci :D

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2011, 19:30:22 »

Altana bende katılıyorum gercekten haklı,yaşayarak tastikliyorum
;)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ekim 2011, 22:25:52 »
altan dediklerine katiliyorm yanliz dreksyonun nesi farkli haci :D
benim bildiğim 1.6 ların direksiyonu daha farklı yani farklı olanını çok gördüm şekil olarak yani yuvarlıgın iç tarafından bahsediyorum :)

Altana bende katılıyorum gercekten haklı,yaşayarak tastikliyorum
;)
eyvallah :)
ADK

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2011, 01:38:05 »
benim bildiğim 1.6 ların direksiyonu daha farklı yani farklı olanını çok gördüm şekil olarak yani yuvarlıgın iç tarafından bahsediyorum :)eyvallah :)
o ici dedigin senin airbag sportline larda hepsi airbag li 1.6 larin ise bazisinda var bazisinda yok benm arabada var mesela kuzenimin arabasinda yok

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2011, 16:38:16 »
Bak ondan olabilir dogru soyluosun benim gordugum 1.6 larda airbag yokmus demekki 8)
ADK

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2011, 19:35:16 »
Aynen Altan sen 3 kolluları görmüşsün hep :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2011, 22:23:03 »
Bak ondan olabilir dogru soyluosun benim gordugum 1.6 larda airbag yokmus demekki 8)
galiba ole olmus  :D