Gönderen Konu: golf 3 1.8 t 150 beygir motor  (Okunma sayısı 14614 defa)

Çevrimdışı savasgti

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 3 1.8 t 150 beygir motor
« Yanıtla #14 : 24 Ocak 2011, 15:13:06 »
Golf Mk3 1.8 CL alınır elektrik ve beyin tesisatı ile üst kapak sökülür 1.8T'nin krank,kol ve pistonu yerleştirilir üst kapak takılıp elektrik ve beyin döşenir marşa basılıp devam edilir
  Abi turbo ne olacak.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Ocak 2011, 15:45:31 »
turboyu yine takarız sorun yok bi manifold yaparız eksoza takarız. hatta beynide standalone beyin takarız dimi D:
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2011, 23:23:03 »
Golf4 GTI'ler de 1.8 T motor var zaten. Aynı motor Passat'da kullanıyor. Motor aracınıza olabilir,ama motor kulakları tadilat görüp şaseye ek yapılması gerekebilir. Sonuçta kulaklar uymayacak. Daha sonra şanzımanı da değişmeniz gerekecek.Bunun yerine Golf 4 GTI almak daha ekonomik olacaktır.
bunlar  hayal   oljak işler  yapılırmı  mesala   ne  dersek  diyelim  yAPN DA yok  uygulayanda  ..::D
en  güzeli   orjinala  binin   :D:D:D
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2011, 23:23:48 Gönderen: infinity3455 »

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Ocak 2011, 23:26:55 »
Golf4 GTI'ler de 1.8 T motor var zaten. Aynı motor Passat'da kullanıyor. Motor aracınıza olabilir,ama motor kulakları tadilat görüp şaseye ek yapılması gerekebilir. Sonuçta kulaklar uymayacak. Daha sonra şanzımanı da değişmeniz gerekecek.Bunun yerine Golf 4 GTI almak daha ekonomik olacaktır.
vw blokları standart kullanır ozellıkle aynı model araclarda mesela passat golf motorları olur bırbırıne tadılata gerek yok blokta yerlerı olur

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2011, 23:28:16 »
Golf Mk3 1.8 CL alınır elektrik ve beyin tesisatı ile üst kapak sökülür 1.8T'nin krank,kol ve pistonu yerleştirilir üst kapak takılıp elektrik ve beyin döşenir marşa basılıp devam edilir
ısı bılıosun ganı:Dılgılı alakalı adam bellı oluo:D

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ocak 2011, 23:34:47 »
alper  yapma  yawww   bu   kadar   da  acıklama  yapma  sonra  herkez  bu  işe  soyunuyorr  :)

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Ocak 2011, 23:46:08 »
rahat ol bın kısı kolları sıvar bıkac ksıı yapar okanım:D

Çevrimdışı chyfchy

• Mk3 & B4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Haziran 2011, 11:44:18 »

1.8 T  VR6 2.8-2.9-3.2 olan motorların  Audi A3 ve TT serisi ve  Vw Golf 4 serisinin motorları Golf Mk3 e  oynamadan oturuyor  hatta çok fazla ugrasmadan 1.8T ve VR6 Golf Mk2 ye dahi oluyor.Passat A4 A6 motoru uyar şanzumanı uymaz motor kodları aynı olanları var saydıgım modellerle.Swapla bitmiyor iş motoru atarsın sonrası uğraş elektirikti ayardı immoydu ecu şu bu en az 1 ayını alır en hızlı şekilde sonuçlandırmak.Turbo demiş arkdaşın biri Turbo zaten motor üzerinde sorun yok.Direk motor+şanzumanı atıyosun suya sabuna dokunmadan. Millet sadece Honda modellerinin motorlarının bir birine uydugunu sanır biz yıllardır diyoruz VAG ları unutyosunuz diye ama yok.. Şuan zorlaştı bu iş tabi makine mühendiisiydi projeydi onaydı tüv dü sıkıntı ama hallediyorlar ucunu gösterdiniz mi...Hatta belli bir rakama hiç proje ile ugrasmıyosunuz bile hallouyor bu işler.Sonuç olarak maddiyata bakıyor.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #22 : 30 Haziran 2011, 13:22:40 »
1.8 T  VR6 2.8-2.9-3.2 olan motorların  Audi A3 ve TT serisi ve  Vw Golf 4 serisinin motorları Golf Mk3 e  oynamadan oturuyor  hatta çok fazla ugrasmadan 1.8T ve VR6 Golf Mk2 ye dahi oluyor.Passat A4 A6 motoru uyar şanzumanı uymaz motor kodları aynı olanları var saydıgım modellerle.Swapla bitmiyor iş motoru atarsın sonrası uğraş elektirikti ayardı immoydu ecu şu bu en az 1 ayını alır en hızlı şekilde sonuçlandırmak.Turbo demiş arkdaşın biri Turbo zaten motor üzerinde sorun yok.Direk motor+şanzumanı atıyosun suya sabuna dokunmadan. Millet sadece Honda modellerinin motorlarının bir birine uydugunu sanır biz yıllardır diyoruz VAG ları unutyosunuz diye ama yok.. Şuan zorlaştı bu iş tabi makine mühendiisiydi projeydi onaydı tüv dü sıkıntı ama hallediyorlar ucunu gösterdiniz mi...Hatta belli bir rakama hiç proje ile ugrasmıyosunuz bile hallouyor bu işler.Sonuç olarak maddiyata bakıyor.

dostum, bilgi ve birikim yapmış birine benziyorsun.. yorum yazarken devrik cümle kullanmaz isen yazdıkların daha anlaşılır olacak..  ;)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı chyfchy

• Mk3 & B4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2011, 15:41:26 »
Est. burda bizden kat ve kat tecrübeli kardeşler abiler var...Devrik cümle kullanmayı seviyorum bilmem neden hani kasıtlı yapmıyorum ama yazıyorum sonradan düzeltmek için kontrolde etmiyorum o şekilde.Ama dikkat ederim.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Haziran 2011, 15:42:27 »
Est. burda bizden kat ve kat tecrübeli kardeşler abiler var...Devrik cümle kullanmayı seviyorum bilmem neden hani kasıtlı yapmıyorum ama yazıyorum sonradan düzeltmek için kontrolde etmiyorum o şekilde.Ama dikkat ederim.

hızlı okuyunca anlasılmıyor agır agır okumak gerekiyor :) internet yazımı ne yaparsın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)