Gönderen Konu: kısa farlar bozuldu fikri olan  (Okunma sayısı 3584 defa)

Çevrimdışı itsbach

• Profili Görüntüle
kısa farlar bozuldu fikri olan
« : 07 Ağustos 2011, 22:45:25 »
selamlar.
geçenlerde iftar yemeğinden dönüşte farlar birden karardı hemen uzuna geçtim yandı tekrar kısaya geçtiğimde 5-6 saniye gecikmeli yandı şimdide kökten gitti,
bi elektrikciye gittim baktı koldan dedi yeni kol al takalım dedi. sinyal kolu alacağım gibi duruyor biraz araştırdım ama çok farklı fiyatlar var 35-150 tl arası hepside aynı tip hangisi alsam bşlemedim. birde aca bunun tamiri olmaz mı yada başka bir çözümü. usta döküm tamir olmaz dedi ama pek inanasım gelmedi
birde sizlere sorayım dedim. aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa bilgilerinize ihtiyacım var.

Çevrimdışı vwbora2004

• Profili Görüntüle
Ynt: kısa farlar bozuldu fikri olan
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2011, 17:02:18 »
ARKADAŞIM HEMEN KARAR VERME, BİR KAÇ YERE GİT SOR BELKİ KOLDAN DEĞİLDİR. SONRA USTANIN DEDİĞİ DOĞRU İSE KOL ARAŞTIR. BENCE.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2011, 21:38:06 »
ARKADAŞIM HEMEN KARAR VERME, BİR KAÇ YERE GİT SOR BELKİ KOLDAN DEĞİLDİR. SONRA USTANIN DEDİĞİ DOĞRU İSE KOL ARAŞTIR. BENCE.

şu yazıları bir de küçük harfle yazsanız

benim başıma gelmedi fakat koldan nasıl bir hata verdiğine bağlı, ufak tefek bir kablosu kopmuşsa lehimlenebilr belki, başka bir elektrikçi de baksın derim

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2011, 21:47:29 »
renolarda kol tamir oluyor fakat vw de olmyabilir :D Mesela golf 3 lerin polo 6n lerin far anahtarlarının içini açamazsınız....
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı itsbach

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2011, 22:50:46 »
bugün öğledensonra yola düştüm sanayiye daldım birkaç parçacı gezdim ellerindeki parça çok dandik ve pek dayanıklı birşeye benzemiyordu.
neyse sonra birkaç usta gezdim koldan dediler al gel takalım dediler böyle adamları sevmiyorum ustalık değil bunların yaptığı par değiştirme merkezi desek daha iyi olur. özel vw servislerini gezdikten sonra bir tanesinde karar kıldım bekir usta diye bi abimizi 1 saat kadar bekledikten sonra geldi önce bir çıkartayım olursa tamir ederim dedi olmazsa yapacak birşey yok alacaz dedi. neyse acayip seri bir şekilde direksiyon aksamını söktü artık nasılsa ezberlemiş abimiz 3 dk parçayı eline aldı iyice onuda dağıttı oksitlenmiş balata spreyiyiyle temizledi zımpara okey dedi tamam valla canavar gibi oldu. yüzüm güldü ilk defa yenisini almadan tamir olan bir parçam oldu. :tamamdir.  kornamda takılıodu arada onuda yaptı far ayarı falan 40 tl.ye iş bitti valla helal olsun dedim.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2011, 23:02:08 »
bugün öğledensonra yola düştüm sanayiye daldım birkaç parçacı gezdim ellerindeki parça çok dandik ve pek dayanıklı birşeye benzemiyordu.
neyse sonra birkaç usta gezdim koldan dediler al gel takalım dediler böyle adamları sevmiyorum ustalık değil bunların yaptığı par değiştirme merkezi desek daha iyi olur. özel vw servislerini gezdikten sonra bir tanesinde karar kıldım bekir usta diye bi abimizi 1 saat kadar bekledikten sonra geldi önce bir çıkartayım olursa tamir ederim dedi olmazsa yapacak birşey yok alacaz dedi. neyse acayip seri bir şekilde direksiyon aksamını söktü artık nasılsa ezberlemiş abimiz 3 dk parçayı eline aldı iyice onuda dağıttı oksitlenmiş balata spreyiyiyle temizledi zımpara okey dedi tamam valla canavar gibi oldu. yüzüm güldü ilk defa yenisini almadan tamir olan bir parçam oldu. :tamamdir.  kornamda takılıodu arada onuda yaptı far ayarı falan 40 tl.ye iş bitti valla helal olsun dedim.

Hadi geçmiş olsun. İleride sorun yaşayabilecek arkadaşlarımızada iyi bir referans olmuş oldu.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı itsbach

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2011, 00:13:55 »
saolasın sorun çözülünce insan rahatlıyor açıkcası