Gönderen Konu: Golf 1.6 Comfortline yakıt durumu nedir?  (Okunma sayısı 66237 defa)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1.6 Comfortline yakıt durumu nedir?
« Yanıtla #70 : 16 Mart 2010, 10:19:49 »
1600 tl civarı lpg  montajı , 300 civarı ruhsat yani kabaca 2000 tl.. sen o rakamlarla bir yılda çıkarırsın o parayı :)

Kesin çıkartırımda aracın motor'a ne kadar zarar veriyor oda kafa karıstırıcı ama lpg her halükarda daha avantajlı

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 16 Mart 2010, 16:07:06 »
Sıralı sistemler önce benzinle çalışıp sonra otogaza geçiyo, böylece araba benzinle de çalışmış oluyo..Bu arada vw otogazlı araç üretecekmiş :)

Çevrimdışı ufo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 16 Mart 2010, 18:28:06 »
Arkadaşlar merhaba bende 15 gün önce aldığım 2000 comfort otomatik golfüme tüp taktırmayı düşünüyorum sizce atiker nasıl değermi marka olarak tavsiyeniz varmı teşekkür ederim. Keşke dediğiniz gibi benzin biraz ucuzlasada tadını çıkartsak arabayı garajdan çıkartamaz oldum benzin fiyatları yüzünden

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 16 Mart 2010, 23:08:49 »
aracı yatırmak için mi aldın ufo efendi  ;D tüp taktıracaksan forum içerinde biraz bak LPG konusu mevcut orda sana arkadaslar yardımcı olacaklardir.,
Lets Go :http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri-b97.0/

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 19 Mart 2010, 22:37:23 »
Arkadaşlar ben siyah tatlı modifiyeli 98 model comfortline kullanıcısı idim.Aracımı 95000 km de özene bözene aldım.Aldıktan 1 ay sonra lpg taktırmaya karar verdim.Senelik iznim de tatile bodrum a gidecektim ve gitmeden öncede takıtırıp gitmeye karar verdim.Taktırdıktan 3 hafta sonra yola çıktım gitmeden öncede arac arada stop ediyordu ufak tefek sıkıntılar yaratıyordu ama daha önce bu sekılde sorunlar yasamadıgım için bilmiyorum tabi önemsemedim.Yola çıkmadan önce ustaya gösterdim sıkıntı yok git gel dedi.Neyse ki çıktım yola Mugla girişinde aracımın kaputundan duman çıkmaya basladı.İlk aklıma gelen su kaynattı galiba dedi.Oysaki hemen sağa çekip kaputu açmam ile birlikte alevleri görmem bir oldu :(Ben çırpınışlar içinde canla basla sondurmeye çalısırken  Allah razı olsun yoldan gecenlerın yardımı ile söndurebildik.İtfaiye geldikten sonra çabuk mudahele etmeseydınız kurtamazmıssınız dedi.Neyse trafik jandarma geldi raporlarını tuttu aracı vw servisine gönderdik.Araca 12000 TL masraf çıkardılar.Allah dusmanıma bile vermesin arkadaşlar.Kar yapıcam diye zarar a uğramayın ben taktırmadan önce 100 km yol da benzin ile 30 TL yakarken,lpg de 20TL yakıyordum şimdi benim butun bu yasadıklarım 100 km de 10 TL kar için miydi diye sordum durdum kendime :'(üstüne 1500 TL vererek az yakıt ile gezeceğim diye,performanstan ödün vermek için mi, arızalardan bitmeyen sorunlardan sıkıntı yasayarak çok sevdiğim hayallerimi süsleyen aldığımda çocuklar gibi sevinerek aldığım GOLF ümü bu yuzden daha 10.000 km kullanarak sattığımda arkasından baktığımda gözlerimin dolsun diye mi  taktırdım diye yedim kendimi :'( bana suan lpg kitini bedava takıcaz deseler benzin 5 TL olsa bile gunde 2 kez bineceğime 1 kez binerim 10 lira 20 lira daha fazla veririm içim rahat guvenle huzurla GOLF üme binerim.Kısacası kesinlikle uzak durun >:(

Çevrimdışı passione34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 20 Mart 2010, 00:34:46 »
hep karşıydım halada karşıyım lpg ye..çok tehlikeli çok..

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 20 Mart 2010, 19:14:08 »
Arkadaşlar ben siyah tatlı modifiyeli 98 model comfortline kullanıcısı idim.Aracımı 95000 km de özene bözene aldım.Aldıktan 1 ay sonra lpg taktırmaya karar verdim.Senelik iznim de tatile bodrum a gidecektim ve gitmeden öncede takıtırıp gitmeye karar verdim.Taktırdıktan 3 hafta sonra yola çıktım gitmeden öncede arac arada stop ediyordu ufak tefek sıkıntılar yaratıyordu ama daha önce bu sekılde sorunlar yasamadıgım için bilmiyorum tabi önemsemedim.Yola çıkmadan önce ustaya gösterdim sıkıntı yok git gel dedi.Neyse ki çıktım yola Mugla girişinde aracımın kaputundan duman çıkmaya basladı.İlk aklıma gelen su kaynattı galiba dedi.Oysaki hemen sağa çekip kaputu açmam ile birlikte alevleri görmem bir oldu :(Ben çırpınışlar içinde canla basla sondurmeye çalısırken  Allah razı olsun yoldan gecenlerın yardımı ile söndurebildik.İtfaiye geldikten sonra çabuk mudahele etmeseydınız kurtamazmıssınız dedi.Neyse trafik jandarma geldi raporlarını tuttu aracı vw servisine gönderdik.Araca 12000 TL masraf çıkaardılar.Allah dusmanıma bile vermesin arkadaşlar.Kar yapıcam diye zarar a uğramayın ben taktırmadan önce 100 km yol da benzin ile 30 TL yakarken,lpg de 20TL yakıyordum şimdi benim butun bu yasadıklarım 100 km de 10 TL kar için miydi diye sordum durdum kendime :'(üstüne 1500 TL vererek az yakıt ile gezeceğim diye,performanstan ödün vermek için mi, arızalardan bitmeyen sorunlardan sıkıntı yasayarak çok sevdiğim hayallerimi süsleyen aldığımda çocuklar gibi sevinerek aldığım GOLF ümü bu yuzden daha 10.000 km kullanarak sattığımda arkasından baktığımda gözlerimin dolsun diye mi  taktırdım diye yedim kendimi :'( bana suan lpg kitini bedava takıcaz deseler benzin 5 TL olsa bile gunde 2 kez bineceğime 1 kez binerim 10 lira 20 lira daha fazla veririm içim rahat guvenle huzurla GOLF üme binerim.Kısacası kesinlikle uzak durun >:(
Geçmiş olsun..Peki sorun neymiş? Montaj mı? Kaçak mı? yakıt mı?

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 20 Mart 2010, 21:24:47 »
Teşekkür ederim.

Sorun montaj >:( her önün gelen artık bu işi yapmaya başladığı için ve benimde acemiliğime geldiği için malesef yaşayacağım varmış herseyde bir hayır var ama suan adeta lpg ye savaş açtım.

benim aracımı söndürmeye gelen itfaiyeciler de 1 gün önce az ileride aynı sorunla karsılasmıslar o arkadasın aracı daha itfaiye gelmeden kül olmuş :(

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 20 Mart 2010, 21:38:26 »
Çok geçmiş olsun tekrar..Peki markası neydi ve nerede takılmıştı, bilelim ki bizde ona göre tedbir alalım. Ayrıca bildiğim kadarıyla artık tuvtürk onayı olmadan lpg takılmıyo seninki nasıl omuş?

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 20 Mart 2010, 22:17:33 »
Teşekkürler.

Markası VOGAS DUAL PLUS tı eski ismi VOLTRAN onların belgelerinde VOLTRAN VOGAS olarak geçiyor.Montaj yapıldığında makina muhendisleri odasından ve tüvtürkten muayene yapıp ruhsat çıkarmıştım zaten ama bu tip dediğim gibi ne üdü belirsiz insanlar bu işi yapmaya çalıştığı için böyle oluyor.Sattıktan sonra sohbet arasında anlatırken her usta vw gruplarında lpg çok iyi uyum sağlamadığını belirtiyorlar.Arkadaşlar uzak durun az gezin ama içiniz rahat olsun hiçbir şekilde tasarruf değil ciddi hesap yaptıgınızda kar olmadıgını göreceksiniz.

Çevrimdışı cass1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 25 Mart 2010, 00:43:08 »
bence arabam kac km de kac litre yapkiyo bunu hesaplicamiza ayagim ufak vitesde nereye kadar gidiyo bunu dusunmeliyz  ;) cunku ne kadar gazi kapatirsaniz o kadar cuzdaninizin hafifledigini anlarsiniz yani demek istemem arabanizin ne kadar yaktigi sag ayaginizin sol pedalinda ornegin yeri geliyo 30 euro benzinle 350 km yol yapiyom ama yeri geliyo ayni 30 euro benzinle 200 km yol yaptigim oluyo yani demek istemem 100 km arabam su kadar benzin yada diesel yakiyo bunlar fasa fiso hersey size bagli

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 27 Mart 2010, 15:45:06 »
bence arabam kac km de kac litre yapkiyo bunu hesaplicamiza ayagim ufak vitesde nereye kadar gidiyo bunu dusunmeliyz  ;) cunku ne kadar gazi kapatirsaniz o kadar cuzdaninizin hafifledigini anlarsiniz yani demek istemem arabanizin ne kadar yaktigi sag ayaginizin sol pedalinda ornegin yeri geliyo 30 euro benzinle 350 km yol yapiyom ama yeri geliyo ayni 30 euro benzinle 200 km yol yaptigim oluyo yani demek istemem 100 km arabam su kadar benzin yada diesel yakiyo bunlar fasa fiso hersey size bagli
Yakıtın kullanıcıya göre çok arttığı doğru ama siz yutdışında yaşıyorsunuz sanırım, burada benzinin litresi 3700 tl ve malesef golf 4 litre başına çok yakan motor teknolojisi eski bir araba, biz benzin fiyatlarından dolayı bu kadar rahat konuşamıyor, dizel ya da otogaz gibi daha ekonomik seçenekler arıyoruz mecburen :)

Çevrimdışı cass1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 27 Mart 2010, 19:35:38 »
selam arkadasim oncelikle evet yurt disinda yasiyom ama demem oki burdada benzinin fiyati farkli diil hatta 3700 geciyo bile sunu anlamadim demissinki golf 4 encok yakan motor teknolojisiyle onu anlamadim 3.litre turbo binmiyon sanirim ;D neyse insallah hem orda hem burda birazda olsa duser fiyatlarda soyle bir kokleriz kardes  ;)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 27 Mart 2010, 20:06:07 »
Şunu demek istedim:bu motorlar yaklaşık 10 yıllık belkide daha eski bir teknolojiye sahip, örnek vermek gerekirse bir fsı motor gibi değil yakıtı, 3-4 arkadaşımda fsı motorlu araç var, onlar da 1,6 motor, 110-115 bg civarı , hergün aynı güzergahı kullanıyoruz, onlar ort:8,5 yakıyo, benimki ort:10,5 hatta 11 lt/ 100 km >:( Diyeceksiniz ki kullanımla ilgili evet öyle olduğunu bildiğim için aracın bakımların hiç aksatmam hep belirtilenden erken yaptırırım, maksimum ekonomi yapacak şekilde kullanıyom, erken vites büyütüyorum, bir an önce hızlanıp küçük viteslerden kurtuluyorum,sıklıkla araç vitesteyken ayağımı gazdan çekip yakıtı sıfırlıyorum(yol bilgisayarından takip ediyorum), ani durmam, ani kalkmam vs vs ne yaparsam yapayım bu motorum mayası az yakmaya uygun değil ;D Belki benimki 8v olduğundandır bilmiyorum ama  fsı ve tsı motorla karşılaştırınca bizimki çooook yakıyo >:(