Gönderen Konu: Gaz Pedalı  (Okunma sayısı 4516 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Gaz Pedalı
« : 22 Ekim 2012, 10:13:59 »
Merhaba arkadaşlar , arabayı ilk aldıgımda genel bir bakımdan gecirip bir cok yerini toparlamıştım , gaz pedalı ile ilgili bir sıkıntımda vardı olay şu : düşük viteste giderken sanki gaz pedalına hafif hafif bas cek yapılıyormuş gibi arabada bir silkeleme oluyordu pedala biraz daha sert basıp cektigimde duzeliyordu pedaldan kaynaklanan bir sıkıntı oldugu bariz belli ustama bunu söylemiştim ama yanlışta hatırlıyo olabilirim bizim arabalarda gaz pedalı ile ilgili bir motor mu varmış ne varmış telli degilmiş sanırım o yuzden fazla ayar yapılamıyormuymuş neymiş bir şeyler demişti şimdi bu durum canımı sıkmaya başladı bu şekilde silkleme oldugunda hafif yuklenerek gaz pedalına ben sorunu cözuyorum o zaman o oturmamışlık duzeliyor gercekten bu pedalların ayarı yapılamıyor mu ?
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaz Pedalı
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2012, 10:20:51 »
bu arada arabam 1999 model 1,6 8 valf
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2012, 09:32:32 »
Fikri olan yok mu arkadaslar pedaldaki bu silkemele sorununu yasayan bilen goren duyan ;)
I Love PoLo

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2012, 23:59:48 »
ben yaşıyordum yalnız benimki silindir kapagındandı senin sorun silindir kapagı olmasada 1 silindir basıncı tam degil veya kompresor yeterli havayı silindire bırakamıyor yada hava kacagı vardır. bu benim düşüncem aynısı basıma geldiği için fikrimi soylemis olayım dedim :) iyi bayramlar...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2012, 00:01:34 Gönderen: BuZ »
POLO

Çevrimdışı cengizhan66

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 5 2006 :)
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2012, 00:15:34 »
benım golftede aynı sey var o arabanın stop etmemesı ıcın oluyormus kendı kendıne gaz verıyor araba sensoru varmıs o yuzden oluyormus oyle ayagımın altından gaz pedalı cekılıyor bazen... sensor stop etmemesı ıcın kendısı yapıyor :)

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2012, 00:23:17 »
benım golftede aynı sey var o arabanın stop etmemesı ıcın oluyormus kendı kendıne gaz verıyor araba sensoru varmıs o yuzden oluyormus oyle ayagımın altından gaz pedalı cekılıyor bazen... sensor stop etmemesı ıcın kendısı yapıyor :)
benim bildigim pololarda bogaz kelebegi ayarlar onu oda pedalı hiç cekmedi pedal ona baglı ama en fazla bosanır..
POLO

Çevrimdışı cengizhan66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2012, 11:27:15 »
benim bildigim pololarda bogaz kelebegi ayarlar onu oda pedalı hiç cekmedi pedal ona baglı ama en fazla bosanır..
golflerde de aynısı var bogaz kelebegı ayarlıyor gazı ama sensor varmıs usta bana oyle soyledı araba stop etmemesı ıcın kendısı gaz verıyormus o anlarda

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2012, 12:20:57 »
ortalama 2000 devirde yapar onu ayağını gazdan çekince ve ya yokuş aşağı inerken 2000 devire geldiğinde yapar frene ve ya gaz verdiğinde kesilir yani o devir aralığını geçtiğinde araba hoplamaya zıpamaya başlar bunun nedeni distiribitör milindeki boşluktur
çoğu zaman genelde bu çıkar sırasıyla buji kablosu ateşleme bobini ve bujilerdir çok azda olsa boğaz kelebeği derler temizlenip adaptasyon yapılması lazım distiribitör milini ustan kontrol etsin tornacıda yaparlar yenisini

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2012, 21:16:45 »
Tskler aynen dedigin gibi yokus assagi yapiyor
I Love PoLo

Çevrimdışı cengizhan66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2012, 13:21:00 »
ortalama 2000 devirde yapar onu ayağını gazdan çekince ve ya yokuş aşağı inerken 2000 devire geldiğinde yapar frene ve ya gaz verdiğinde kesilir yani o devir aralığını geçtiğinde araba hoplamaya zıpamaya başlar bunun nedeni distiribitör milindeki boşluktur
çoğu zaman genelde bu çıkar sırasıyla buji kablosu ateşleme bobini ve bujilerdir çok azda olsa boğaz kelebeği derler temizlenip adaptasyon yapılması lazım distiribitör milini ustan kontrol etsin tornacıda yaparlar yenisini
:tamamdir