Gönderen Konu: golf 4 ler için nasıl bi motor modifiyesi yapabiliriz  (Okunma sayısı 14003 defa)

Çevrimdışı reckoo

• 2003 PACIFIC
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf 4 ler için nasıl bi motor modifiyesi yapabiliriz
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2011, 01:20:39 »
selam arkadaşlar bende dün arabamı 2. viteste biraz bagırtayım dedim anında  90 km hıza cıktı cok hoşuma gitti genelde nazik kulanırım pek üzmem arabamı ama arada bagırtmak gerekiyor sanırım cekişi falan degişti sanki :p

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2011, 02:32:48 »
bende bi ara baya bi kafayı takmıştım bu konulara araştırdım şöyle anlatayım.
ilk seçeneğiniz motoru turbolamak ama bu işlem çok fazla maliyetli olacağı için bunu hiç anlatmıyorum istiyen olursa anlatırım ama minimum 10 bin den başlar
süpercharger  takabilirsiniz buda oldukça maliyetlidir ve yakıt tüketimini arttırır zaten amaçda yakıt tüketimini arttırmaktır :)
chip uygulamasını profesyonel bi yerde yaptırırsanız verim alırsınız sonuç olarak aracın devrine göre yakıt ve hava karışımını tekrardan programlıycaklar.
headers dediğimiz olay motordan çıkan gazın daha az basınçla ve rahat bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlayan bir uygulama bunu iyi bir egzos sistemiyle desteklemedikçe anlamı olan  bir uygulama değildir. orta ve son susturucu iptali kat iptali ve headers ile oldukça verim alırsınız fakat bu seferde trafikciler canınızı sıkabilir çünkü araba baya bi sesli çalışıcak o yüzden performans tipi susturucular tercih ederek daha verimli bi egzos yapabilirsiniz.
hava filtresi de önemli bir parçadır. Burda dikkat edilmesi gereken 30-40 liraya alıcağınız filtreler araca hiç birşey katmaz aksine zarar verir. Performans tip filtre tercih etmelisiniz hks ram-air pipercross green gibi markalar iyidir ama piyasalarda bu ürünlerin taklitleri çok fazla dikkat edin. Hava filtresi motora giren havayı süzer burdaki önemli nokta filtrenin az direnç oluşturup partikülleri tutmasıdır. Bu sayede motor daha rahat hava alır ve daha verimli yanma gerçekleşir ne kadar oksijen o kadar verim demek. Bu yüzden soğuk havalarda motor daha iyi çalışır çünkü soğuk havada daha fazla oksijen vardır.
aklıma gelenler bu kadar.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı murat182117

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Haziran 2014, 12:48:45 »
1.8turbo 2kapı 253 beygir
aracım draklarda 1 geldi süspansiyon ve motora modifiye yapıldı  kollar güçlendirildi
almak isterseniz satablirim
hız konfr güvelik üst seviyede

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #17 : 14 Haziran 2014, 15:33:58 »
1.8 motorların  tork mükemmel  olmasada hızlanması yeterli seviyede 140 la 200 arası güç kaybı yaşamadan hızlanıyor araç  otobanda en fazla 230 km/h yi gördüm ama malesef turbonun olmaması tork u bayaa etkiliyor. 140 beygirlik araçlara kafa tutturabiliyor. 1.8 T olsa tadından yenmez  :D Uzun yolda 23 kuruş yakıt tüketimim var.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014, 15:34:52 Gönderen: infernaltr »