Gönderen Konu: LPG DEĞİŞİMİ VEYA BAKIMI  (Okunma sayısı 8227 defa)

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
LPG DEĞİŞİMİ VEYA BAKIMI
« : 20 Eylül 2012, 11:36:49 »
Selam arkadaşlar 25 temmuz gibi  bir 2000 model 86000 de golf 4 comf. oto. aldım...

fikirlerinizi bekliyorum..

arabamda 2006 da takilmış milano tüp var. fakat enjektör regülatör.... gibi parçaların değişmesi gerektiği söylendi... bunun bana maliyeti 500 TL civarında olduğu söylendi.... bunu yaptırmaktansa arabaya İTALYAN YAZILIMLI VE PARÇALI 2 YIL garantili ATİKER takalım dedi.. maliyet 850 tl olacak şekilde arabayı da 2 yıl tüpe garantili kullanacğaım söyledi... çekişte falan herhangi bir problem olmayacağı söylendi... bildiğiniz gibi milanonun fazla servisi yok ... parçaların eskimesinden dolayı da araba tüpte zaman zaman STOP etmektedir....

sizlerin fikrini bekliyorummm..

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG DEĞİŞİMİ VEYA BAKIMI
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2012, 11:40:36 »
ben olsam hiç eskiyle uğraşmam sıfır atikeri takar geçerim hem garantili hem kafam rahat az bi fark var arada birde   

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2012, 12:38:10 »
Gayet iyi teklif bence, ben gecen sene BRC taktırmıştım kat kat fazla para almışlardı...Değişim yaptıracaksan çıkan bütün parçaları al mutlaka sonra atarsın çöpe...
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2012, 12:40:58 »
arkadasım aynı sey benim basıma geldi. bu arada sana atiker takmayacak akl takacak sadece yazılımı yabancı diğer hersey türkiyede üretilen bi sistem ben gecen cuma yaptırdım 600 tl para pazarlıgını iyi yap bana da 800 dedi ilk basta aynı sekilde 2 yıl garantisi var ben simdilik inanılmaz sasırdım performansına ve tasarrufuna daha 500 km sonra ayar yapılacak bu yapılmamıs haliyle iyi sonuclar aldım ama dediğim gibi 850 tl cok istiyor kurulu duzen sonucta pek bi masrafı olmicak.
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2012, 12:59:11 »
cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim... fiyat 800 gibi diyor fakat benim silindir tüpü çıkarıp istetmenin yerine yeni taktıracağım ona 50-100 fark istiyor... bu arada şu anda MARDİNde ikamet ediyorum.. burasının fiyatı bu..

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2012, 13:02:01 »
arkadasım aynı sey benim basıma geldi. bu arada sana atiker takmayacak akl takacak sadece yazılımı yabancı diğer hersey türkiyede üretilen bi sistem ben gecen cuma yaptırdım 600 tl para pazarlıgını iyi yap bana da 800 dedi ilk basta aynı sekilde 2 yıl garantisi var ben simdilik inanılmaz sasırdım performansına ve tasarrufuna daha 500 km sonra ayar yapılacak bu yapılmamıs haliyle iyi sonuclar aldım ama dediğim gibi 850 tl cok istiyor kurulu duzen sonucta pek bi masrafı olmicak.

VP703
hocam siz kredi kartı ile yaptınız. Nakit olarak mı yaptınız bende ARALIK OCAK gibi bu fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum... bana kredi kartına 10 taksitte yaprım. dedi.. fakat ben bekleyelim dedim.... Hocam bu arada düzeni tamamen yenile şartı koştum... depo da dahil  teşekkürler
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2012, 13:04:24 Gönderen: mukican »

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2012, 13:07:25 »
VP703
hocam siz kredi kartı ile yaptınız. Nakit olarak mı yaptınız bende ARALIK OCAK gibi bu fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum... bana kredi kartına 10 taksitte yaprım. dedi.. fakat ben bekleyelim dedim.... Hocam bu arada düzeni tamamen yenile şartı koştum... depo da dahil  teşekkürler

sen A dan Z ye komple tesisat dahil değiştir dediğim gibi sıfır takılıyomuş gibi hiç lpg yokmuş gibi eskiş tesisatı sok yenı taktır

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2012, 13:14:21 »
ARKADAŞLAR arabam GOLF 4 fakat tek tereddütüm var oda LPG değişiminde alacağım VERİM.... PERFORMANS DÜŞÜNDÜRÜYOR??? BRC takmanın çok mantıklı olmadığını bu kadar fiyat farkına gerek olmadığını söyledi... tamiirci arkadaş
 ???
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2012, 13:34:55 Gönderen: mukican »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2012, 13:36:23 »
Ne performansı acaba? Aracı sürekli 180-200 zorlayacak mısınız yoksa lpg taktırdığımda çekişten düşecek mi korkusu mu düşündürücü :D

Korkacak birşey yok ikisi de uygundur  :tamamdir

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2012, 14:53:35 »
Ne performansı acaba? Aracı sürekli 180-200 zorlayacak mısınız yoksa lpg taktırdığımda çekişten düşecek mi korkusu mu düşündürücü :D

valla bak ben bunu düşünmemiştim kardeş... yani ATİKER LPG'NİN ARABA uyumu idi.. fakat farklı bakış açılarını çok severim...  :))

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2012, 17:29:11 »
VP703
valla ben birazını kartla birazını peşin verdim ama düşermi düşmez mi fiyatları bilmiyorum su kesin kendini cok cabuk surede amorti ediyor ben 300 kmyi benzinde ortalama 90 100 tl yi buluyordu simdi p.tesi yine gittim 45 55 tl gibi bişey yaktı ortalama hız 120 km.
sen A dan Z ye komple tesisat dahil değiştir dediğim gibi sıfır takılıyomuş gibi hiç lpg yokmuş gibi eskiş tesisatı sok yenı taktır

abicim gerek yok ki. tank da sıkıntı yok kontrol ediyorlar enj. bla bla onlar zaten değişecek maceraya gerek yok önemli olan bilen usta birisine yaptırmak

ARKADAŞLAR arabam GOLF 4 fakat tek tereddütüm var oda LPG değişiminde alacağım VERİM.... PERFORMANS DÜŞÜNDÜRÜYOR??? BRC takmanın çok mantıklı olmadığını bu kadar fiyat farkına gerek olmadığını söyledi... tamiirci arkadaş
 ???
abi sakın golf 4 aracın cok performanslı araba mı :) bizim arabalarda beklemicen onu. cok büyük bi farkı yok sadece alt devirlerde cok az hissedersin o da 3-5 snye içinde arac kendini topluyor zaten.
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2012, 22:21:24 »
valla bak ben bunu düşünmemiştim kardeş... yani ATİKER LPG'NİN ARABA uyumu idi.. fakat farklı bakış açılarını çok severim...  :))

Atiker kullanıyorum sorun yok merak etme :)

Çevrimdışı küçükkaranlık

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2012, 17:17:33 »
arkadaşlar bildiğim kadarıyla (lpg değişimlerinden tam emin değilim ama) lpg yi tamamen sökülmesi için TSE'den onay alındığını biliyorum. TSE bölge müdürü arkadaşım bana da o söylemişti. bu konuyuda ikamet ettiğin bölgedeki TSE den tam olarak öğrenebilirsin.

Çevrimdışı mukican

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2012, 21:32:10 »
arkadaşlar bildiğim kadarıyla (lpg değişimlerinden tam emin değilim ama) lpg yi tamamen sökülmesi için TSE'den onay alındığını biliyorum. TSE bölge müdürü arkadaşım bana da o söylemişti. bu konuyuda ikamet ettiğin bölgedeki TSE den tam olarak öğrenebilirsin.

selam hocam yalnız söylediiğiniz mantıklı değil nedenini sorarsan...LPGYE AİT HERHANGİ BİLGİ RUHSATA İŞLENMİYORKİ sadece YAKIT KISMINA ---BENZİN+LPG diye yazılır...onun için TSE nin bu işte haberi olmayacağnı düşünüyourm...