Gönderen Konu: polo 6N cruise control  (Okunma sayısı 3688 defa)

Çevrimdışı yusufum206

• Profili Görüntüle
polo 6N cruise control
« : 08 Ekim 2011, 20:14:23 »
polo larda varmı emin değilim fakat gecen de golf 3 vr6 nın uzerinde gordum aracta cruise control sistemi vardı bizim sinyal kolundan tek farkı uzerinde fazladan 2 dugme var bu kol bir sekilde tegmin edilip bizim araclara uygulanabilirmi acaba ?
YuSuFuM

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo 6N cruise control
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2011, 20:17:00 »
sonradan uygulanabileceğini zannetmiyorum. işin uzmanlarına sormak lazım

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2011, 23:28:02 »
Tamamen mantığımı kullanarak cevap veriyorum, yani bildiğim fazla birşey yok o yüzden yanlış olabilir.

Cruise control için bence gaz kelebeği telli değil de elektronik olmalı ki hız sabitleme sistemi kurulabilsin. Kaldı ki elektronik olanlarda bile aracın buna uyumlu bir elektronik sisteme sahip olarak üretilmesi gerekiyor. Yani sonradan eklenmesi için bile üretim sırasında bunun düşünülerek bu opsiyonun bize bırakılması gerekiyor. 95 yılında Polo için bunu düşündüklerini hiç zannetmiyorum.

Ancak dediğim gibi tamamen kendi yorumum...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2011, 01:57:23 »
Tamamen mantığımı kullanarak cevap veriyorum, yani bildiğim fazla birşey yok o yüzden yanlış olabilir.

Cruise control için bence gaz kelebeği telli değil de elektronik olmalı ki hız sabitleme sistemi kurulabilsin. Kaldı ki elektronik olanlarda bile aracın buna uyumlu bir elektronik sisteme sahip olarak üretilmesi gerekiyor. Yani sonradan eklenmesi için bile üretim sırasında bunun düşünülerek bu opsiyonun bize bırakılması gerekiyor. 95 yılında Polo için bunu düşündüklerini hiç zannetmiyorum.

Ancak dediğim gibi tamamen kendi yorumum...
Doğru gaz kelebeği telli olduğu için hız sabitleyici takılmıyor 6n pololara.