Gönderen Konu: arkdaşlar passat almayı düşünüyorum en çok tutulan model hangisi 1997-2000 arası  (Okunma sayısı 36984 defa)

Çevrimdışı filizbilgisayar2006

• Mk1 e Selam Dolaşmaya Devam
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar passat almayı düşünüyorum hangi seri sizce daha fazla tutuluyor ve sıkıntısız  1997-2000 model arasında turbolular arızamı veriyor kullanan arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Turbo motor performans için daha iyi bir seçenek ve bunun yanında yakıt tüketiminde 1.8 atmosferik 125 hp lik motorla per bir farkı yok.Zaten lpg sistemide kolaylıkla uygulanabiliyor.Yakıt yönünden sıkıntı olacağını sanmıyorum.
1.8 T lerde kronikleşmiş sorunlar vardır.Özellikle turbo dan kaynaklı bir arıza var mı bakılmalı, hava akış debimetresine kesinlikle bakılmalı.Eğer turbonun bakımları tam ve düzgün çalışıyorsa, araç maksimum gazla fişek gibi kesilmeden ilerleyebiliyorsa bir sorun olmaz.İlla ki servise göstermelisiniz.
Araç alırken bir kaç bin liranın hesabını yapmak yerine sağlam temiz bakılmış bir araca biraz daha fazla vermenizi öneririm.Bu araçların arızası hem pahalı oluyor hem de kaliteli bir yerde sorunun tam anlamıyla çözülmesi kolay olmuyor.Yani parayı bastırırım sorunu hallettiririm demek çözüm olmuyor bazı zamanlarda.
Bunun dışında donanım olarak maddiyat yeterliyse highline donanım seçebilirsiniz.En yüksek en konforlusudur.

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
highline tabi ki
Mk3 gti

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
O seri passatlar artık masraf çıkarmaya başladı.Özellikle turbodan ciddi sıkınılar yaşanabiliyor keza turbo değişimine geldimi iş 2 tekliğe mal oluyo en az..Ben 1.8 125 ps atmosferik tercih etmenizi öneririm tabi bu sadece motor seçeneği olarak önerim.Donanım olarakta pek büyük farklar yok 1.8 t ile arasında..
Ama eğerki bakımları yeni yapılmış orjinl turbosu değişmiş temiz bi 1.8 t bulursanızda düşünebilirsiniz.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı filizbilgisayar2006

• Mk1 e Selam Dolaşmaya Devam
    • Profili Görüntüle
turbolu araçın yakıtı daha az mı oluyor kulanan arkadaşlara soruyorum düzle turbolu arasındaki yakıt farkı çok mu 2, elde turbolu daha iyi tutuluyor turbosuz mu     :sevgi:

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
2000 modelleri en sorunsuz olanları...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
evet 2000 model turbo ve hıglıne olsun  :tamamdir

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Bulabilirsen temizini 98 model 1.8 T almanı öneririm.Donanım olarak comfortline.98 1.8 T lerin turboları daha fazla basmaktadır bunu bi ara passat almayı düşündüğüm için araştırmıştım.Benim önerim bu yönde olacaktır.Ama yinede bulabilirsen temizini ve makul fiyatlıda olursa 2000-2001 highline 2 ye hayır demem doğrusu. :)

Çevrimdışı ESESLİM2673

• Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR 97 MODEL 18T PASSAT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FİYATI 17500 CONFORTLİNE LPGLİ NASIL UYGUNMU KULLANAN ARKADAŞLAR TAVSİYE EDERLERMİ  ::) :tamamdir

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
fıyat bence pahalı yaşına göre