Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 otomatik şanzıman sorunu  (Okunma sayısı 8169 defa)

Çevrimdışı eyupozkan

Golf 4 otomatik şanzıman sorunu
« : 28 Şubat 2019, 13:40:57 »
Arabam R ile D arası geçişlerde geç doldurma yapıyordu. Bazı zamanlar da da titreyerek ve vuruntulu olarak vites geçişi oluyordu. Dün bi ustaya gittim şanzıman yağını değiştirelim iyi olur yağın eksik ve kararmış dedi. Değiştirdik daha beter oldu. Şimdi cok daha geç dolduruyor ve vitesleri çok yüksek devirde değiştiriyor. Kullanılan araba kullanılmaz hale geldi. Usta çıkan yağ kalınlaşmış biz normal yağını koyunca iyice kaçırmaya başladı diyor. Tribün dağılmış dedi. Mobil aft 3309 yağ koydu. Şimdi ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nedir bilgisi olan arkadaşlar. Yağ yanlış olabilir mi kalın yağ koysak eski haline döner mi.

Çevrimdışı eyupozkan

Ynt: Golf 4 otomatik şanzıman sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2019, 04:48:13 »
Yokmudur bilgisi olan bir arkadaş.

Çevrimdışı eyupozkan

Ynt: Golf 4 otomatik şanzıman sorunu
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2019, 15:02:34 »
Cevaplayan çıkmadı ama ben buraya yazayım başımdan geçenleri. Bugün yağı değiştiren adama gidip çalışan araba kullanılmaz hale geldi eski haline gelsin en azından dedim o da şanzıman a 80-90 yağ koydu. Ve araba eskisinden iyi oldu. Bu yağın zararı olur mu. Şu an sadece 1 ile 2. Vites arasını vuruntulu geçiriyor.