Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Leon a geçsem mi?  (Okunma sayısı 11635 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
Leon a geçsem mi?
« : 28 Aralık 2012, 17:05:34 »
Arkadaşlar aracımı satıp biraz para koyup daha yeni bişeler almak istiyorum,2006 leon var bitane stylance  donanımlı 85 binde araç son rakam 27.500 istiyor, 1.6 102hp motor şuan bendekiyle birebir aynı diye biliyorum.daha önce kardeşimde aynı paketin 2008 i vardı yakıtla başedemeyip satmıştık ama LPG yoktu,bu baktığımda LPG siz alıp tüp taktırmak istiyorum,çok yabancı olduğum bi araç değil ama fikirlerinizi almak istiyorum.

Ynt: Leon a geçsem mi?
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2012, 17:28:53 »
yeni birseyler demissin suan benimki ile ayni motora sahip demissin :) Dis gorunusu yenilemek istiyorsun sanirsam. 102hp zaten sahip oldugun bir guc alacaksan ve ustune birde para ekleyeceksen bence daha guclu bisiyler al tdi v.s veya benzinli de olacaksa turbolu bisiyler bak ;)

« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2012, 17:53:03 »
bahsettiğiniz paraya 2006 golf 5 bulabilirsiniz zaten. Leonun fiyatı yüksek bence...Leon alınır. Bende de  tsi fr ı vardı zevkli bir sürüşü var ama, golfe geçince gördümki malzeme kalitesi golfün daha iyi, sessiz ve daha konforlu, Leonun biraz daha sportif bir yapısı var... Ama bence aynı yılda Golf ve leon arasında  ya 3-4000 gibi bir fiyat olmalı yada leonun çok dolu sunrooflu falan olması lazım...

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2012, 19:02:28 »
yeni birseyler demissin suan benimki ile ayni motora sahip demissin :) Dis gorunusu yenilemek istiyorsun sanirsam. 102hp zaten sahip oldugun bir guc alacaksan ve ustune birde para ekleyeceksen bence daha guclu bisiyler al tdi v.s veya benzinli de olacaksa turbolu bisiyler bak ;)
hem dış görünüş hem km düşük daha diri gibi geldi bana ama illa onu alacam diye bişe yok.max 30 bin bütçem var ne alabilirim başka acaba

« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2012, 19:30:21 »
3 Kapı hatchback düşünürseniz A3 diyorum, çok güçlü bir görüntüsü var.  :tamamdir

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2012, 20:15:25 »
sanırım LPG ile yaşadığınız sıkıntı nedeniyle aracı satmak istiyorsunuz.inanın yaşadığınız sıkıntılara biz bile forum olarak üzüldük.hayırlısı olsun diyelim...
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2012, 20:20:11 »
sanırım LPG ile yaşadığınız sıkıntı nedeniyle aracı satmak istiyorsunuz.inanın yaşadığınız sıkıntılara biz bile forum olarak üzüldük.hayırlısı olsun diyelim...
çok teşekkür ederim birazda soğudum araçtan heralde

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2012, 20:40:58 »
Golfü 1 yönü haricinde her yönüyle severim.bu 1 yönü de özellikle kalkış ve ivmesindeki hantallıktır.O yüzden eğer TSI veya TDI alacak bütçeniz yoksa ve illa volkswagen grubundan devam etmek gibi bir ısrarınız yoksa bence marka değişimi iyi gelebilir.Japon veya Kore markalarının atmosferik motorlu araçlarına bakabilirsiniz.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2012, 22:11:29 »
aklımda civic var zaten ama o paralara vtec 2 alabilirim anca,o da biraz sıska gibi duruyor donanım olarak leon ve golf yanında  :halazn:

« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2012, 22:27:24 »
volkswagen her zaman ilk tercihim olur.. seat da kullandım vw de honda da.. hele hele honda konusunda büyük yeminim var. bir daha alırsam arabaya binmek nasip olmasın..

(H)ad
(O)ne
(N)ever
(D)id
(A)gain
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2012, 11:53:08 »
leona 1 sene bindim. 1.2 tsi sine. motoru çok sessiz ve güçlü bir defa. turbo vesilesiyle çok iyi ivmeleniyor ve alt devirlerde bile çok iyi topluyordu ama leon sunrooflu da olursa 1300 kg araç. 1.6 düz motor alırsanız ilk hızlanma ve ara hızlanmalar zayıf olacaktır. yol tutuşu çok iyi, belki sınıfının en iyisidir. direksiyon tepkileri felan gayet iyi. benim gözümde tek eksiği kapılardaki malzeme. aynı jettalardaki gibi komple plastik ve 2 yaşındaki araçta tıkırtılar vardı. ben de tıkırtı sevmediğimden sattım. yüksek sesle müzik dinlemeyi seven biri iseniz golften tek eksiği kapılardaki malzeme ve onuda müzikle bertaraf edersiniz, daha karizma bir aracınız olur. ininanın tüm dikkatleri üstüne çekiyor özellikle beyaz olursa. karar sizin :) sırf mesleğimden dolayı arabayı değiştirdim. değilse benim gözümde çok ayrı bir araçtı ;)
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2012, 11:57:08 Gönderen: yellow_driver »

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2012, 12:41:20 »
Bizde yaklaşık 1 sene kullandık LEON u ve gayette memnunduk performansından falan,motoru benim golfle aynı olmasına rağmen sanki çok daha ataktı belkide şanzıman farkındandır benimki otomatik şuanda,tasarım gerçekten muhteşem 6 yıl olmasına rağmen güzelliğini hiç yitirmedi.Otomatiğin rahatlığına alıştığım için manuel pek düşünmüyorum aslında.Dünde 2005 astra clasic 3 buldum bitane easytronic 2005 model 55 binde araç kazası falan yok,26.500 istiyor,BRC tüp takılı oda hoşuma gitti baya,şuan kardeşimde dizeli var 2011 model ondanda memnunuz aslında.Ama internette easytronic şanzımanı pek önermiyorlar biz sıkıntısını görmedik ama çok araştırma yapınca şaşırıyor insan.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2012, 12:48:45 »
Leon performans ve tüketim olarak aynı Golf 4 ten biraz yavaş (yakın arkadaşımda var)...dışı gayet karizmatik hele sport up 17 jantlar yada makyajlıda fr jantlar 10 numara duruyor fakat ilk çıkanlarında malzeme kalitesi düşün vw ye göre 2010+makyajlılarda ön konsol vs nispeten daha kaliteli yumuşak malzeme fakat kapı içleri arkadaşın dediği gibi vasat arka koltugu ise uzun boylu olmama ragmen fazla derin geliyor.bence alınır bi araba şahsen Golf 5 i benim gibi pek beğenmiyorsanız iyi bir alternatif.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2012, 12:51:24 »
Astra 1.3 lerden memnunmusunuz bu arada yakıt olarak iyidir ama performans nasıl kandırıyormu ? 1.vitesi bana aşırı kısa geldi ve hiç tat alamadım şehir içinde arabadan chip falan yapılsa kendini toplarmı araç acaba...