Gönderen Konu: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar  (Okunma sayısı 69348 defa)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« Yanıtla #70 : 23 Eylül 2014, 14:18:21 »
forumda yazdığı tüm mesajlar bu derdi ile ilgiliymiş sorun bittiğine göre gelmez herhalde

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Eylül 2014, 16:26:59 »
forumda yazdığı tüm mesajlar bu derdi ile ilgiliymiş sorun bittiğine göre gelmez herhalde

Forumdayım arkadaşlar yanlış düşüncelerden uzak olun lütfen şuana kadar herhangi bir sorun yok silkeleme sorunu artık benim için bitti.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 23 Eylül 2014, 16:29:06 »
Forumdayım arkadaşlar yanlış düşüncelerden uzak olun lütfen şuana kadar herhangi bir sorun yok silkeleme sorunu artık benim için bitti.

buralarda olmanız güzel  :tamamdir

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 23 Eylül 2014, 18:08:05 »
tam nerde bu parça?5.sayfadaki resimden numarasını söylermisiniz.

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 24 Eylül 2014, 13:40:44 »
benim anlamadığım durum şu gaz pedalının debriyaj müşürü ile bağlantısını çözemedim. sorun gaz pedalına basıp salınca oluyor.

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 24 Eylül 2014, 19:46:22 »
aynen esat bende aynısını düşünmüştüm ama yinede bi deniğim dedim arkadaşınki hallolmuş ya debriyaj müşürü aldım kendim değiştim hiçbir farkı olmadı boşuna alıp denemeyin derim paranıza yazık olur benim gibi uğraştığınızla kalırsınız enginin bizim gibi değilde demek ki debriyajla alakalı bir silkelenmesi söz konusu gazdan çekince değil sorunu ya yanlış anlattı yada yanlış anladı

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 24 Eylül 2014, 20:17:31 »
ustaya geçen gün gösterdim benim aracı test etti rifte kaldırdı akslara bakti sol aks iyiydi ama sağ aksta çok boşluk  şanzıman takozundan yapar dedi  birde sizin motorlar yatay dedi sallanması fazla dikey olsa o kadar sallanmaz dedi bütün bunlar birleşince beşik gibi sallıyor işte  mantıklı geldi çok fazla rahatsız etmezse dert etme dedi çünkü bunlar masraflı şeyler aks la şanzıman takozunu değişsek bile tam olarak kesmez dedi biraz hafifletir benim bayır yukarı yapmıyor ama bayır aşağı çok silkeliyor uyuz oluyorum ama yapacak bişi yok

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 26 Eylül 2014, 09:31:12 »
Arkad
aynen esat bende aynısını düşünmüştüm ama yinede bi deniğim dedim arkadaşınki hallolmuş ya debriyaj müşürü aldım kendim değiştim hiçbir farkı olmadı boşuna alıp denemeyin derim paranıza yazık olur benim gibi uğraştığınızla kalırsınız enginin bizim gibi değilde demek ki debriyajla alakalı bir silkelenmesi söz konusu gazdan çekince değil sorunu ya yanlış anlattı yada yanlış anladı
Arkadaşlar aynı sorun vardı bende de normal giderken gazdan ayağını çekince silkeleme hatta fren yapar gibi bi hareket vardı.Ben bunun için ön takım motor takozları şanzıman takozu boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu kısacası bi çok yol denedim baya da masraf ettim en sonunda debriyaj müşürü değişti düzeldi bana da en başta çok mantıklı gelmedi usta söylediğinde fakat bu olayı daha önce 4-5 arabada  daha çözdüm diyince güvendim değiştiler ve düzeldi.Ben yardımcı olabilmek adına yazdım takdir sizin umarım basit bi yolla hallolur sizin sıkıntınızda.

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 28 Eylül 2014, 12:18:07 »
kardeş tabi ki bizde senin yardımcı olmak istediginden şüphemiz yok tşk ederiz bu çabalarından ancak bizde ümitlenmiştik düzelir bu müzmin sorun diye düzelmeyince moralim yine bozuldu allahtan çok masraflı bişiy değilmiş 40 tl atlattım

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #79 : 28 Eylül 2014, 13:56:13 »
ArkadArkadaşlar aynı sorun vardı bende de normal giderken gazdan ayağını çekince silkeleme hatta fren yapar gibi bi hareket vardı.Ben bunun için ön takım motor takozları şanzıman takozu boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu kısacası bi çok yol denedim baya da masraf ettim en sonunda debriyaj müşürü değişti düzeldi bana da en başta çok mantıklı gelmedi usta söylediğinde fakat bu olayı daha önce 4-5 arabada  daha çözdüm diyince güvendim değiştiler ve düzeldi.Ben yardımcı olabilmek adına yazdım takdir sizin umarım basit bi yolla hallolur sizin sıkıntınızda.
ya otomatiklerde nasıl oluyor mus peki benm de bazen yapıyor
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 29 Eylül 2014, 08:51:45 »
kardeş tabi ki bizde senin yardımcı olmak istediginden şüphemiz yok tşk ederiz bu çabalarından ancak bizde ümitlenmiştik düzelir bu müzmin sorun diye düzelmeyince moralim yine bozuldu allahtan çok masraflı bişiy değilmiş 40 tl atlattım
Yalnız sanırım bu müşür değişiminden sonra araç makineye bağlanarak arıza silme işlemi yapılması gerekiyomuş tamamen duyduğum şeyi söylüyorum makineden falan anlamam kesinlikle.Ve genel arıza sorgulamada ''zaten bu müşür arıza göstermez abs kısmından yapılan taramada arızalı olarak bi ihtimal verebilir'' diye bi konuşma geçmişti ustalar arasında.Tekrar söylüyorum sadece duyduklarım bunlar eğer bilginiz varsa belki bişey çağrıştırır.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 29 Eylül 2014, 08:51:53 »
ArkadArkadaşlar aynı sorun vardı bende de normal giderken gazdan ayağını çekince silkeleme hatta fren yapar gibi bi hareket vardı.Ben bunun için ön takım motor takozları şanzıman takozu boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu kısacası bi çok yol denedim baya da masraf ettim en sonunda debriyaj müşürü değişti düzeldi bana da en başta çok mantıklı gelmedi usta söylediğinde fakat bu olayı daha önce 4-5 arabada  daha çözdüm diyince güvendim değiştiler ve düzeldi.Ben yardımcı olabilmek adına yazdım takdir sizin umarım basit bi yolla hallolur sizin sıkıntınızda.

hocam nerde değiştirdin parçayı yada ustan nerde die sorayım bizde oraya gidelim

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 29 Eylül 2014, 12:58:15 »
kardeş eğer bize tam yardımcı olmak istiyorsan bu ustanın tam olarak bu sorunu nasıl ve ne şekilde hallettiğini aşama aşama sorup not edersen  bu şekilde net bi bilgi edinebiliriz şimdi mesela arıza silme işlemini daha önce yazmadın ama böyle taksit taksit söylersen bir sonuç elde edemeyiz

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 29 Eylül 2014, 13:39:42 »
kardeş eğer bize tam yardımcı olmak istiyorsan bu ustanın tam olarak bu sorunu nasıl ve ne şekilde hallettiğini aşama aşama sorup not edersen  bu şekilde net bi bilgi edinebiliriz şimdi mesela arıza silme işlemini daha önce yazmadın ama böyle taksit taksit söylersen bir sonuç elde edemeyiz
Arkadaşım en güzeli ben yorum yapmayayım taksit taksit söylediğim bişey yok sıkıntı bundan kaynaklanıyodu verdim ustaya yaptı kendim değiştirmedim sizde gidin bi yere yaptırın o zaman benden bu kadar kolay gelsin hepinize...