Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ağır bakım  (Okunma sayısı 22552 defa)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
ağır bakım
« : 29 Haziran 2009, 14:46:06 »
         arkadaşlar aracı alalı 23 ay oldu, sadece bir kere yağ ve fren balatalarını değiştirdim (geçen yaz). şimdi sıra ağır bakımda. parçaları kendim aldım. fiyat listesi;
         triger kayışı, triger gergi bilyası - continental contitech    26+59 TL
         şarz kayışı, şarj gergi bilyası - continental contitech         21+12 TL
         devirdayım(su pompası) - GK                                             67 TL
         motor yağı - castrol magnatec 10/40                                55 TL
         yağ filtresi - bosch                                                             9 TL
         hava filtresi - vunder                                                         9 TL
         polen filtresi - vunder                                                        9 TL
         yakıt filtresi - knecht mahle                                               13 TL
         bujiler - bosch                                                                    22 TL
         cam açma anahtarı(sol 4lü) - italyan malı, yani yan san.   34 TL
                                                                    TOPLAM KDV dahil: 455 TL tuttu arkadaşlar. yarın sabah ustama verecem akşama çıkaracak yatiştirebilirse. boğaz kelebeğinide temizlicek. aksi bi durum olmassa 100-150 TL BİŞİ ALIRIZ DEDİ. iş bitince tekrar sizleri bilgilendireceğim. bu işler bitince tavan sarkma yapmaya başladı onu değiştirip, kapı swiclerini tamir edebileceğini söyleyen bir vw servisi buldum onu yaptırıp, işallah keyifle bineceğim :) 
         viteskörüğü - italyan malı
         salıncak burcu - (2 tane)
         ön amörtisör üst takozları
         askı rotu
         denge mil lastik düz.

Ynt: ağır bakım
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2009, 14:58:56 »
Gayet iyi fiyat mış,bi dahaki sefere bende arabayı oraya kargo yapsam bu fiyata yaptırabilirmiyiz?
Ben burda sadece debriyaj ve triger setine 900 tl verdim.Çok pahalı bi şehirde yaşıyoruz ey İzmir Halkı.....
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 15:02:15 »
Gayet iyi fiyat mış,bi dahaki sefere bende arabayı oraya kargo yapsam bu fiyata yaptırabilirmiyiz?
Ben burda sadece debriyaj ve triger setine 900 tl verdim.Çok pahalı bi şehirde yaşıyoruz ey İzmir Halkı.....
          skoda da mahalleden bi abimiz var. bana servislerin parça aldığı sanayideki orjinal vw-audi parçacısının yerini söyledi. anlayacağınız 1 elden parçaları alınca biraz ucuza getirdim ;)

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2009, 15:05:30 »
          skoda da mahalleden bi abimiz var. bana servislerin parça aldığı sanayideki orjinal vw-audi parçacısının yerini söyledi. anlayacağınız 1 elden parçaları alınca biraz ucuza getirdim ;)

mantıklı  :tamamdir  :tamamdir
quattro

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2009, 15:14:57 »
Hakan ım keşke bujileri orjinal Volkswagen alsaydın. H1 ile F1 arasında farklılık olduğu bilinir. Senin taktırdığın tahminen H1 dir. Neyse iyi fiyat hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela VWermesin.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2009, 15:18:49 »
bendekinde f7 yazıyodu galiba

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2009, 19:49:11 »

dostum sen hangi serviste yaptırdın ağır bakımı?

« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2009, 19:59:41 »
orion35;

Ben 6.sanayi sitesinde arkadaşımın yerinde yaptırdığım.Onlarda vw'den anlayan ustası var yetkili serviste çalışmış yıllarca o yaptı.
250 tl ye debriyaj seti aldık alman malı ( look yada sachs -marka tam olarak hatıramıyorum hangisi takıldı )
300 tl ye triger seti aldık o da alman malı ama markasını hatırlamıyorum.Benim fiyattan kastım parça fiyatlarıdır.Tabi arkadaşın arabası kaç model;handi motor kodunda bilmediğimiz içn bana benimki pahalı gibi geldi.Özel vw servisi bana sadece debriyaj seti için 600 tl fiyat verdi,Yetkili servis ise 900 tl debriyaj seti ve işçilik için fiyat verdi.iyi akşamlar...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2009, 20:10:26 »
 :tamamdir

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2009, 20:37:48 »
         benim aracı soruyorsanız, araç 2000 model AKL motor. yani vw in bakım maliyetleri bakımından en hesaplı motoru. diğer motorlarda tabi parça fiyatları biraz daha pahalı

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #10 : 30 Haziran 2009, 23:08:35 »
       arkadaşlar bugün sabah aracı verdim ve akşam 6 gibi aldım. işçilik + yağ çubuğunun girdiği sarı yer+ motoru yıkadılar = 137 TL
      parçalarla toplam = 592 TL  :)

« Yanıtla #11 : 01 Temmuz 2009, 16:26:44 »
valla bedava güle güle kullanın.

benim araç BCB kodlu 16 V li triger seti ve karter koruma toplam 580 tl ödedim.triger setine sadece 290 verdim işçiliğe ise 80 vermiştim.

Siz münkünse bu parçacının numarasını verinde biz de sipariş edelim parayıda anında EFT yaparız o kargoyla göndersin.Çok fark var fiyatlarda.

Tabiki AKL şle BCB farklı ama normal AKL ye göre ucuz almışsınız parçları

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2009, 00:15:30 »
       teşekkür ederim.eğer site yönetimine sıkıntı yaratmassa numarası 0 324 235 43 11 ÖZKA OTOMOTİV-MERSİN. vw gurup parçacısı.
      ayrıca bugün elektrik için bir özel vw servise gittim.sol ön kapı kilidi komple bozuktu,sağında swichii. arka kapınında. bu swich herkesin derdi herhalde ya.bugün 5.5 kasa pasat gördüm serviste,onun ön kapılarda kapı içi aydınlatma yoktu garibime gitti.acaba dedim kendi kendime swichler sıksık arızalandığından bıraktılarmı kapı içi aydınlatmayı. ;D şaka biyana 80 TL işçilikle yaptılar.tabiki alarmı da kontaktan tekrar sol kapıya aldırdım.umarım uzun süre arıza yapmaz.şimdi tek işim tavan kaldı,sarkma yaptı.olmuşken kapı kollarınıda tavan rengi komple döşettirmeyi düşünüyorum. artık onuda yarın sabah bırakıp öğleden sonra alacağım ve komple bakımımı bitirip, keyfini süreceğim.
       bitsin artık :)

« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2009, 10:02:02 »
Arkadaşlar merhaba bende sitenize yeni girdim.Herkeze selam
Bende birkaç problem yaşadım bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum ki yarın birgün sizinde başınıza gelebilir.
2yıl önce yaşamıştım bu olayı rekor otomotivde araç bakımımı yaptırdım triger,yağ,balata v.s aradan 1 ay falan geçti tatile gidicem die sanayide normal bir ustaya yagına,suyuna baksın diye usta ya bunu yapmışsın ama saglıklı değil değişelim bunu dedi ne yapmışım dediğmde devir daiyim pompasını banyla sarmışlar rekordaki evraklarıma baktığımda benden yalan olmasın işçilik dahil sırf o parçaya 123 lira gibi bi para yazmışlar.Rekora gittiğimde sahibinin oğlu ile tartıştık ve bizde öyle bişey olmaz siz yapmışsınızdır diyince değişen ve aracın üstündeki parçaları faturaları gösterince özür diledilker fakat hiçbirşey talep etmedim onlardan.Yanlızca size diyeceğim yetkili servis olsada değişen parçaları mutlaka kontrol edin.
HEREKEZE HAYIRLI GÜNLER...