Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: devirde dalgalanma ve giderken araçta sallanma  (Okunma sayısı 7582 defa)

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
devirde dalgalanma ve giderken araçta sallanma
« : 18 Nisan 2015, 03:40:57 »
Herkese iyi günler.Sorunum araç rölantide iken bazen devir dalgalanma yapıyor her zaman değil ama genelde yapıyor ve araç yolda giderken genelde 2 ve 3. viteslerde sanki gaz kesip verirmiş gibi arabayı sarsıyor ve gitmiyor araba daha sonra yavaş yavaş araba hızlanmaya başlıyor.Sorun neden kaynaklabilir bi bilgisi olan veya yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.Aracım mk3 1.6 aft
I love Germany Style :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: devirde dalgalanma ve giderken araçta sallanma
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2015, 04:08:46 »
Forumda aynı konudan yüzlerce var galiba. Boğaz kelebeği temizliği-adaptasyonu, maf sensörü, hava filtresi ve filtre kutusundan boğaz kelebeğine kadar delik, kaçak kontrolü, enjektörlerde kurumlanma gibi bir çok sebep olabilir. Öncelikle bilgisayarla arıza kontrolü yapılıp varsa arıza kodlarının giderilmesine yönelik yoksa yukarıda ilk aklıma gelen parçaların kontrolü çözüm olabilir. Onun dışında başta dediğim gibi bu konudan forumda yüzlerce var, bir arama yaparak çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2015, 12:32:26 »
7 sene golf 3 gti kullandım bu sorun golf 3 te de vardı, ama geçen gün yeni aldıgım araç golf 4 gti'da orta susturucu ve katalizatör iptali yaptım ve araç devir düşürmemeye başladı, 10 bin devire gelince araç salmıyordu deviri,kendi kendine gazlıyordu gittim yeniden orjinal susturucu ve katalizatörü taktırdım araç eski haline döndü,bununda bir ihtimal oldugunu belirtmek isterim sonuçta denedigim ve yaşadıgım bir durum..
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2015, 15:15:25 »
6. sanayide ULUCAN OTO Çağrı ustaya uğramanı tavsiye ederim  :tamamdir

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2015, 23:38:31 »
Diğer forumlara da baktım ama buraya sadece golf mk3 olduğu için tekrar yazmak istedim . sorun tam olarak şöyle arkadaş orta susturucu ve katalizör yazmış benim araba giderken egsozdan ses geliyor susturucu mu katalizör mü çözemedim henüz bi şıkırtı geliyor ama bazen çevreyoluna çıkıyorum bi basayım diyorum çok hafif rampada araba 3-3500 de takılı kalıyor gaz yemiyor gibi oluyor benzinde de lpgde de aynı sorun , hafif rampa aşağı açıyor araba 170 falan gidiyor sonra rampada gelsede gidiyor anlamıyorum değişik bir problem tekleme sorunu lpg de daha baskın olarak yapıyor elektrik mi desem yakıt mı desem sanki kesip kesip veriyor ayağımı gazdan çekip tekrar hafif hafif basınca geçiyor tekleme.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2015, 01:01:07 »
Katalizörde sorun varsa şıkırtı yapar diye biliyorum, aynı şekilde egzoz spirali de ses yapabilir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2015, 23:20:59 »
vala bi şıkırtı var ama işte egsozun tam neresinden geliyor bilmiyorum bi egsozcuya  baktırmak lazım aklımda maf sensörüde var bi ara filtre borusu kopuktu o yüzden kirlenmiş de olabilir

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2015, 01:36:31 »
sorun halloldu buji kabloları ve dispritör kapağı değişti sıkıntı ortadan kalktı araba kendine geldi benzer sıkıntısı olan arkadaşların bilgisi olsun

Çevrimdışı kuchamuck

Otomobil
    97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2015, 08:44:02 »
Güle güle kullan arkadaşım buji kablolarını distribütör kapağını değiştirmişken bujileride değiştirseydin
My Hobby Mark 3- Dragon Green

Çevrimdışı kuchamuck

Otomobil
    97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2015, 08:45:05 »
Distribütör kapağını ben bulamıyorum üzerinde SAGEM Marka distribütör var sen ne taktın.

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2015, 15:46:03 »
bujilerimi değiştireli 1 ay falan olmuştu o yüzden degistirmedim yeni yani , distribütör kapaginida bosch vardı üzerinde bende yine bosch takıldı . Su an tek sıkıntım o şıkırtı sesi sinirimi bozuyor nedenini sordum servisin sahibine avans ayarindan yapiyor dedi sıkıntı olmaz ondan dedi diğer ustaya sordum oda katalizör veya spiral dedi elletmedim bişey olmaz deyince sorun değilmiş . Şimdi aklımda maf temizliği var açıp bi bakmak istiyorum temiz mi pis mi diye

Çevrimdışı kuchamuck

Otomobil
    97 GOLF Mk3 Sport
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2015, 21:53:46 »
Hmmm... senin araba 98 modellerden olmalı 97 de sagem 98 de bosch distribütör var dolayısıyla senin dist. kapağı değiştirmen çok kolay ben maalesef SAGEM e göre kapak bulamıyorum. aslında araştırdım BERU üretmiş ama buradaki yedek parçacılar pek marifetli değiller bulamıyorlar.

Çevrimdışı emrylmz35

• Otomobil
    Golf mk3 1.6
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2015, 00:47:10 »
aracım 97 model serviste baktılar markası bosch yine aynısı da takıldı sıkıntı olmadı bulmak

Çevrimdışı Berk_35

• Otomobil
    Sportline MK3
  • İzmir Karşıyaka
« Yanıtla #13 : 13 Mayıs 2015, 13:35:19 »
distribütör ün içine su kaçırmıştım bi kere  ;D kesici düzeldimi değiştirince ????
I love mk3 ;)