Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: frenler konusunda yardım...  (Okunma sayısı 9302 defa)

Çevrimdışı ekooo62

Otomobil
    GOLF MK1 1980
  • Volkswagen Türkiye
frenler konusunda yardım...
« : 27 Şubat 2015, 19:37:34 »
herkese merhabalar bugün iş yerimden izin alıp sanayiye gittim fren problemimi çözmek amacıyla westinhause da problem yok pompa arızalı dedi gittik hurdacıdan güzel bi tane bulduk neyse takıldı falan ama fren yine şişiyo tamam ilk basısta güzel tutuyo ama trafıkte sürekli bas çek yapmak gereken yerler var şişmemesi lazım diyorum ustaya dizel araçlarda böyle olur pompalama yaparsan hava yetmez diyo frenciye gittim oda yapcak bişi yok fren şişer dedi zaten benim kafa orda attı şişen frenmi olur........ şimdi aracı olan diger arkadaşlarada sormak istiyorum freni pompaladıklarında frenleriniz şişiyormu yoksa benimi üzüyorlar sanayide.

Çevrimdışı golf_vw

• Otomobil
    Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: frenler konusunda yardım...
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2015, 20:04:30 »
aracınızın teknik detaylarını tam bilmiyorum ama benim bildiğim üzere araç çalışırken fren şişmez sadece araç çalışmadığı zaman çok pompalama yaparsan şişebilir.

Çevrimdışı ekooo62

Otomobil
    GOLF MK1 1980
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2015, 21:40:53 »
Arac 1980 model golf ...iste benim sikintim da o ya arac calisirken sisme yapiyo yani trafikte yokus asagiya indiginizi dusunun bir iki uc hop fren yok sanki calismayan araba gibi

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2015, 18:32:37 »
Oyle bisey yok ya. Arac calisirken fren sismez

« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2015, 16:58:08 »
değiştirdiğiniz nedir ? pompa dediğiniz motora bağlanan vakum diye tabir edilen şeymi ? 
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2015, 13:14:55 »
sorun westinghause'da.
eğer bizim golf 1 lerin westlerin kazanlarının içindeki diyaframlar sert plastikten. (eğer orjinal ise tabi) bunlar çatladığı zaman bu tip sıkıntılar yapıyor. Ben de  de aynı sorun vardı. pedal taş gibi kalıyordu. Golf 3 ün westinghause ve ana merkezini taktım. (golf 3 ün westinghause sinin içindeki diyafram metal (çatlama ihtimali yok) o yüzden birdaha böyle bir sorun başıma gelmedi.