Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Benzin, Motorin ve Lpg İndirim Bindirim Haberleri  (Okunma sayısı 298956 defa)

Ynt: Benzin, Motorin ve Lpg İndirim Bindirim Haberleri
« Yanıtla #476 : 04 Temmuz 2014, 18:27:46 »
ben çok binen birisi olmadığım için lpg kiti taktırcan ayarı gayarı düzen tutuyo tutmuyo orasını burasını deliyolar falan ben pek sevmiyom teferruatı oyüzden kit parasına benzinle binerim daha iyi.devamlı şehirler arası yol yapsan haklısın da ben senede 1 sefer uzun yol yapacam gerek yok yani :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #477 : 08 Temmuz 2014, 20:50:21 »
Motorine 7 kuruş indirim geldi. İndirimli fiyat, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

« Yanıtla #478 : 09 Temmuz 2014, 11:35:13 »
şu konuyu hiç sevmiyom yaa  >:(
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

« Yanıtla #479 : 09 Temmuz 2014, 14:47:02 »
ben çok binen birisi olmadığım için lpg kiti taktırcan ayarı gayarı düzen tutuyo tutmuyo orasını burasını deliyolar falan ben pek sevmiyom teferruatı oyüzden kit parasına benzinle binerim daha iyi.devamlı şehirler arası yol yapsan haklısın da ben senede 1 sefer uzun yol yapacam gerek yok yani :)
+1
bende benzinde biniyorum 2 binecegime 1 binerim :))
2015 1.4 125ps highline

« Yanıtla #480 : 09 Temmuz 2014, 15:00:33 »
+1
bende benzinde biniyorum 2 binecegime 1 binerim :))
ben yarıma düşürdüm 1 bile çok gelmeye başladı  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #481 : 10 Temmuz 2014, 10:37:37 »
lpg taktırdım 1 bineceğime bakkala bile araba ile gidiyorum :saygılar

« Yanıtla #482 : 10 Temmuz 2014, 11:50:41 »
lpg taktırdım 1 bineceğime bakkala bile araba ile gidiyorum :saygılar
ben senin yerinde olsam arabada yatar kalkarım en azından arabadan inip eve kadar yürümek zorundada kalmazsın :D :D :D

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #483 : 10 Temmuz 2014, 11:57:48 »
ben senin yerinde olsam arabada yatar kalkarım en azından arabadan inip eve kadar yürümek zorundada kalmazsın :D :D :D

evdeki klima daha iyi soğutmasa yatarım  :p

Kapının önünde araban varken eziyet çekmek bana göre değil. LPG'den neden korkuyorsunuz anlamış değilim ? Aracınızda bir sıkıntı yoksa lpg takılınca dertler çıkar diye korkmayın.

« Yanıtla #484 : 10 Temmuz 2014, 12:07:48 »
evdeki klima daha iyi soğutmasa yatarım  :p

Kapının önünde araban varken eziyet çekmek bana göre değil. LPG'den neden korkuyorsunuz anlamış değilim ? Aracınızda bir sıkıntı yoksa lpg takılınca dertler çıkar diye korkmayın.
ben eziyeti sewen biri olarak arabam eziyet çekecene ben çeker giderim. :)
şaka bi tarafa ben çok aşırı binen birisi olmadığım için lpg ye oyüzden gerek duymuyorum daha önceki arabalarımın hepsi lpg li idi.bi sıkıntı tabiki yaşamadım.ama şuan ki düşüncem benzin 10 tl olana kadar lpg takdırmamak.  :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
Benzin, Motorin ve Lpg İndirim Bindirim Haberleri
« Yanıtla #485 : 10 Temmuz 2014, 13:38:35 »

Arkadaşlar yukarıda dolar bazında dünya benzin fiyatları mevcut. Venezuelleda 0,01 dolar şakanın da ötesi.

Geçen gün bir araştırma yaptım. Abd ve Türkiyedeki öğretmen maaşları üzerinden bir oran oluşturdum. Yani abd de bir öğretmen 3000 dolar, Türkiyede ise ortalama 1000 dolar alıyor. Abd benzin litresi 1 dolar yani 3000 de biri. Buna göre oranladığımızda Türkiyede benzinln litresi 60 kuruşa geliyor. Bizde 5 Tl malesef. Evde d smartım var. 57. Kanalda yenileme, tadilat- tamirat adlı araba programlarını fırsat buldukça izliyorum. Geçen gün bir araç yeniliyorlar, usta kaputu açıyor, araçta 2500 cc V6 küçük bir motor var diyor.  Son derece ekonomik bir motor, ekonomisini düşünen sürücüler için düşünülmüş bir araç olduğundan bahsediyor.   İnsan bir düşünüyor, bizde 1000 cc, 1200 cc,1300,1400, 1600. 1600 cc den sonrası ise vebalı gibi bakılıyor, günah ve haram;) Ülkemizi seviyoruz hiç şüphe yok ama malesef bu konuda çok şanssızız. 2 liralık benzin 5 lira, 20 binlik araba 50 binlira, sigorta, muayene, her yıl artan yıllık vergiler.

Bir başka programda çok uygun fiyata alınabilecek 3 tane araçtan bahsedildi. Bunlardan birisi de 2007 golf 5 GTI DSG 200 ps. Fiyatı 9000 dolar. Bizde 18-19 bine denk geliyor. Full bir araç. Bizdeki fiyatlarına baktım temizi 50 bin TL lerde. Yanlış anlaşılmasın bunu bir hükümete bağlamıyorum. Bu her hükümet döneminde olan birşeydi. Her hükümetin de yegane kaynağı oldu ve gelenek haline geldi malesef.

Veeeee bir de şu var. Bu aracı 3000 dolar alan amerikalı 3 ayda alabilir. Bizde 25 ay sonra alabilir. Yemeden içmeden ödediğini varsayarsak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #486 : 10 Temmuz 2014, 13:57:32 »
sövsen bi dert sövmesen içine ayrı bi dert allah belalarını versin allahından bulsunlar ne diyelim

« Yanıtla #487 : 10 Temmuz 2014, 16:16:19 »
az kaldı secımlerden sonra kol gıbı geçirirler artık :(
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #488 : 10 Temmuz 2014, 16:19:39 »
Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen  bıyık. Ülkede genel bir mutsuzluk hali var orası kesin. Arkadaşım daha yeni motosikleri ile yunanistana gitti geldi. Hasan diyor orada zaten alt yapı üst yapı bütün önemli şeyleri yapmışlar 2000 km gezdi motosikleti ile ve  bir tane bile yol çalışmasına rastlamadım diyor. Benzin bizden çok az ucuz ama motorumun çalışması ve gidişi bile değişti diyor (Türkiyede satılan benzinin kalitesini belirtmek için söyledim). Görsen kriz yok dersin diyor. Herkes birbirine saygılı ve gelecek kaygıları olmadan huzur içindeler diyor. diyor da diyor.. Bu ülkenin cılkı çıktı arkadaşlar.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #489 : 10 Temmuz 2014, 17:01:48 »
bir türk atasözü der ki :sen eşşek olursan semer vuran cok olur  
  :t
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2014, 17:02:47 Gönderen: umut_mk4 »
2015 1.4 125ps highline