Gönderen Konu: Benzin, Motorin ve Lpg İndirim Bindirim Haberleri  (Okunma sayısı 299938 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Ynt: Benzin 5 TL'ye koşuyor! (Zam zam zam ....)
« Yanıtla #84 : 29 Mart 2012, 15:56:39 »
çok paraymış :( dizel passat jetta alınır :D

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 29 Mart 2012, 19:33:21 »
Eve gidince halledeyim

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 29 Mart 2012, 19:35:59 »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 29 Mart 2012, 20:14:12 »
Yalan olmadı.Ben otomotiv sektöründeyim. Renault,Fiat,Ford bizim müşterimiz. Renault şu an deli gibi elektrikli fluence Z.E. (sıfır emisyon) basıyor...Ama piyasaya çıkması 2013 olacağı gibi ÖTV'si %65 olacak.KDV'si yine %18 olacak.Taşıt alım vergisi %14 olarak belirlendi. En basic modelininde maliyeti 29.500 TL olacağı gibi fiyatı tüm vergiler ve harçlar dahil 65.000 TL civarında olacak...Şimdi gelde bu hükümete küfür etme...  >:(
etme, ya ergenekon'dan yada balyozda alıverirler seni sonra naparız sensiz?  :tamamdir

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 30 Mart 2012, 01:38:46 »
yine zam yapılmışş  :'( :bekleriz: :t

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 30 Mart 2012, 08:02:37 »
etme, ya ergenekon'dan yada balyozda alıverirler seni sonra naparız sensiz?  :tamamdir

O zaman ozmo kardeşim bunlara ben bi şarkı hediye edeyim en iyisi...
Ankaralı Turgut'tan gelsin...Vekilime kaymak lazım  ;D
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 30 Mart 2012, 09:30:09 »
:) Ne derseniz ne söylerseniz söyleyin.. Halkım mutlu mutlu mutlu .) %60 ile gelirler bir dahakine.
Ben artık mazota çalıştığımı biliyorum.. 3 öğünü 2 ye düşürdüm.. ee malum araç benden daha  çok yiyor ya onun rızkından yada kendi rızkımdan kesicektim bende kendimi feda ettim.. Sonuç olarak arabam bana hizmet ediyor eziliyor ve onun hakkını yiyemem :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 30 Mart 2012, 10:20:08 »
lpg 3, mazot 4, benzin 5 tl lanet olsun bu düzene  :t

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Mart 2012, 12:04:56 »
:) Ne derseniz ne söylerseniz söyleyin.. Halkım mutlu mutlu mutlu .) %60 ile gelirler bir dahakine.
Ben artık mazota çalıştığımı biliyorum.. 3 öğünü 2 ye düşürdüm.. ee malum araç benden daha  çok yiyor ya onun rızkından yada kendi rızkımdan kesicektim bende kendimi feda ettim.. Sonuç olarak arabam bana hizmet ediyor eziliyor ve onun hakkını yiyemem :)

biz onlara hizmet ediyoruz onlar bizim hakkımızı yiyo ya  :t :t :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 30 Mart 2012, 12:06:01 »
200 liralık benzin aldım deponun 5de 4ü doldu :D

MÜJDEEEEEEEEEEEE  :tavazn:

Benzine artık zam yok
Üç haftada benzine üç zam gören vatandaşa iyi haber...

Akaryakıt fiyatlarına 3 haftada 3 kez zam gelmesi, 'Yine zam gelir mi?' beklentisi yarattı. Ham petrol fiyatları İran ve ABD arasındaki gerginlik nedeniyle 2 ayda 110 dolardan 125 dolar seviyesine yükselirken, rafineriler de bu artışı belirli aralıklarla yaptıkları zamlarla pompa fiyatlarına yansıtmaya başladı.

Akşam'ın haberine göre Türkiye'de benzinin fiyatını belirleyen kuruluş olan Tüpraş, 9, 19 ve 29 Mart tarihlerinde 8-10 kuruşluk zamlar yaparak yükselen petrol fiyatlarının oluşturduğu maliyeti tüketiciye yansıttı. 29 Mart'ta yapılan ve 8-10 kuruş arasında değişen kuruşluk zammın ardından 4.62 olan 95 oktan kurşunsuz benzinin 4.69 liradan satılmaya başlandı. Böylece Türkiye, Norveç'in ardından en pahalı benzin satan ikinci ülke olma unvanını korudu. Tüpraş'ın fiyat ve maliyet girdilerini gözlemleyen EPDK yetkilileri, 'Tüpraş son yapılan zamla şu aşamada payını artırmış durumda. Son oluşan fiyatlar ışığında rafineriden kaynaklanan bir zam ihtiyacı söz konusu değil' diyerek kısa sürede yeni bir zam olmadığının müjdesini verdi. Ancak dolar kuru ve petrol fiyatlarında oluşacak bir yükselişin yeni zamları gündeme getirebileceğini de belirtiyorlar.

PARÇA PARÇA ZAM
TÜRKİYE, EPDK'nın aldığı karar doğrultusunda benzinde Akdeniz ülkelerindeki fiyatları baz alıyor. İspanya, Fransa, İtalya ve Yunanistan'ın dahil olduğu Akdeniz pazarında mart ayında fiyatlar yükseldi. 5-9 Mart haftasında 95 oktan kurşunsuz benzinin tonu Akdeniz piyasasında 1,117 dolarken, 12-16 Mart haftasında 1,136 dolara yükseldi. 19-22 Mart'ta ise 1,130 dolara düştü. Uzmanlar, Türkiye'de fiyatların aynı seviyede hareket ettiğini ancak çok hızlı bir yükseliş olmaması için Tüpraş'ın bu zammı bölümlere ayırdığını belirtiyor.

SEKTÖRÜN ELİ KOLU BAĞLI
AKARYAKIT sektöründen bir yetkili de 'Maalesef son zamlar, dünya piyasalarındaki yükselişin yansıması, sektörün yapabileceği bir şey yok. 2 ayda oluşan 15 dolarlık artışın maliyetinin tamamının pompa fiyatına yansıdığını söyleyebiliriz. Brent petrol 130 dolara çıkmadığı sürece yeni bir zam yapılmaz' dedi.

mynet.com
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 12:12:21 Gönderen: kemal_koker »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 30 Mart 2012, 12:10:54 »
200 liralık benzin aldım deponun 5de 4ü doldu :D
benzin? napıyosun sen kemal arabaya ne yapmaya çalışıyosun :t yoksa jettayı mı kastediyodun

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 30 Mart 2012, 12:12:59 »
hep 6r de yazıyorum jettacılar fazla olmadığından :(

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 30 Mart 2012, 12:20:32 »
burası genel olum 6r değil ;D

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 30 Mart 2012, 12:24:46 »
bende genelde hep 6r de yazıyorum dedim :)