Gönderen Konu: Yetkili servis hakkında  (Okunma sayısı 16162 defa)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Yetkili servis hakkında
« : 29 Aralık 2006, 22:18:27 »
   Arkadaşlar merhaba.Geçen ay Erzurum'a iş için gittiğimde vaktiminde müsait olmasından ötürü arabamı yetkili servise götürdüm.Rutin yağ ve filtre değişimleri için bu arada bende dayanamayarak aracımın başında bulundum.Motor yağı,yağ filtresi,hava filtresi ve vites alt şanzuman keçesini (bu işlem yaklaşık 2 dakika sürdü) değiştirdiler.Ücreti ödemek için gittiğimde bana çıkarılan fatura sizce ne kadardır..Tam 350 milyon ödemem gerektiği söylendi.Fakat bende doğal olarak itiraz ettim ve faturayı incelediğimde şanzuman indir-bindir ücreti gibi komik bi durumla karşılaştım ve fatura otomatik olarak yarı yarıya düştü ve 140 milyon ödeyerek,kaldığım yere gittim sabah işlerimi halletmek için tekrar aracıma bindiğimde ise sadece 3. ve 5. viteslerin çalıştığını gördüm,o sinirle servise 3. ve 5. vitesleri kullanarak tekrar gittim ve bana aracımın eski olduğunu söylediler.(1998 6n polo)
   Yorumu sizlere bırakıyorum.
03.06.2005

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yetkili servis hakkında
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2006, 23:27:28 »
Yorumsuz !

Geçmiş olsun yani bi keçe değiştirmeyi bile becerememişler , bide şanzıman indirme bindirme parası istemişler.  :T

Aracın eski olması ile ne alakası var buda rezalet bi cevap.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2006, 23:35:32 »
Geçmiş olsun.3, 5 dede gitmek kolay olmamıştır :) .
Gittiğin servisin ismini belirtirsen daha iyi olur :) .Yanlışlıkla yolu düşen falan olur gitmeyi versinler bari.

Doğuş oto ya sevgilerimizi gönderiyoruz rezil servisleri için.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2006, 23:38:34 »
Kaç tane yetkili servis var ki zaten Erzurumda 1 tanedir heralde.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2007, 00:17:26 »
  Erzurum ÇAĞ bölgedeki tek yetkili servis.Daha sonra bana birde baskının kaçırdığını söyleyince hemen bi özel servise gittim.Kendileri tekrar kontrol ettiler fakat aracın çekişinde en ufak bişey oladığını söylediler.Arkadaşlar bu kadarda olmaz dedirtiyor insana ama bunlar gerçek.Bir daha asla yetkili servislere gitmeyeceğim.
03.06.2005

Çevrimdışı HkN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2007, 10:40:07 »
yanlış anlamayın ama biraz farklı olduğunu düşünüyorum... poloda genelde kaçıran keçe vites kol keçecesidir vede bu işlem yaparken vites değişimi ile alakalı yerlere dokunmazlar vede 23 dakikalık işlem değildir. yanlışınız olma ihtimali yüksek..

genelde bu şekilde yetkili servisler suçlanıyor...

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2007, 11:17:03 »
23 dakikamı,   2,3 dakikamı demek istedin anlamadım çünkü 2 dakika sürdü yazmış mussel, hangi keçe tam anlamadım ama burdan benim anladığım vites kolunun şanzımana girip çıkarken(vites değişimi sırasında) yağ kaçırması buda 1 dakika bile sürmez.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2007, 16:48:59 »
yanlış anlamayın ama biraz farklı olduğunu düşünüyorum... poloda genelde kaçıran keçe vites kol keçecesidir vede bu işlem yaparken vites değişimi ile alakalı yerlere dokunmazlar vede 23 dakikalık işlem değildir. yanlışınız olma ihtimali yüksek..

genelde bu şekilde yetkili servisler suçlanıyor...
Sevgili HkN dikkat ettiysen zaten bende çalışan arkadaşın yanındaydım,orada ne işlem yapıp yapmadığınıda gördüm dolayısıyle kimse kimseye haksız veya yanlış bi şekilde suçlama yapmıyor.Bu yüzden yanlışım olamaz. >:(
03.06.2005

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2007, 17:12:45 »
Hocam sert yapmayın altı üstü keçe :P
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2007, 21:19:21 »
  Yoo bi problem yok Osman, duruma ön yargılı yaklaşmıyorum.Bildiğimi ve gördüğümü söylüyorum.O kadar. :)
03.06.2005

Çevrimdışı hcokal

• Problemsiz günler dileğiyle
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yetkili Servis Hakkında
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2007, 15:06:27 »
Geçmiş olsun Mussel kardeş,
forumda yeni olduğum için eski mesajlara ancak göz gezdirebiliyorum. Senin mesajında 3. ve 5. vitesleri kelimelerini görünce aklıma geldi. Bütün arkadaşların bilgisine olarak başta sana yazayım. Aracının eğer geri, 1, 2, ve 4. vitesleri çalışmıyorsa, geri vitese taktığında geri vites lamban yanmıyorsa  VE vites kolunu geri vitesin altına ve 5. vitesin altına çektiğin zaman geçiyorsa;
YUKARIDAKİ 3 ŞARTIN DA SAĞLANMASI GEREKLİDİR.
vites seçme çubuğu diye yüksek yoğunluklu polyamid malzemeden bir parça var bizim araçlar için parça numarası 6N0 711 575 A. 70-75 lira civarında bir parça. Servisteki elemanlar keçeni değiştirirken muhtemelen rahat hareket etmek için bu parçanın bir tarafını aşıktan söktüler, takmayı unutmuşlarsa yada aşınmışssa arabanı durdurduktan sonra tekrar 1.e geçmesini engellemiştir. Resimde parçayı göreceksiniz, arabanın önünü kaldırıp takoza aldıktan sonra kendiniz de değiştirebilirsiniz. Yanlız beyaz silikonlu gres gibi bir yağları var içine ondan sürmeyi ihmal etmeyin. Her an başınıza gelebilir gidip servislere  :tokilanmayalım. Yapmamız gereken eğer bu parçanın aşıklarından çıkıp çıkmadığını kontrol etmek.

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2007, 20:35:23 »
keçe olayını bende yasadım çok basıt bişey arabayı kaldırıp şanzumana giren milin etrafındaki keçe bu 20ytl sankoda deyiştirmiştim ama vites geçişlerinde sorun olmadı demekki başkayerleri kurcalamışlar

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2007, 23:26:52 »
   Çok sağol Hakan abi.Bu arada aramıza hoş geldin,gelir gelmezde maşallah senden de hiç bişey kaçmıyor. :)
Abi seninde bahsettiğin gibi resimdeki parçaydı sanırım şimdi düşündümde aklıma geldi orayı tırnaklı veya kilitli plastik kelepçeyle sıkıştırmışlar,tam vites koluyla şanzuman milinin birleştiği nokta olmalı yanlış hatırlamıyosam. :)
03.06.2005

Çevrimdışı demirci53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2007, 09:54:48 »
Bence sorun servislerin yetersiz olması istedikleri gibi at oynatıyorlar...  8)