Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: PAŞA OTOMOTİVDEN FORUM ÜYELERİNE  (Okunma sayısı 147434 defa)

Ynt: PAŞA OTOMOTİVDEN FORUM ÜYELERİNE
« Yanıtla #42 : 15 Eylül 2011, 14:56:29 »
merhaba,
çok eski bir efsanenin yeni sevdalılarındanım. bir buçuk yıla yakın oldu aracımı alalı... ilk 6 ay kadar sorunsuz bindim ancak gelin görün ki ilk arızamdan dolayı aracımı özel servise bıraktığım günden bu yana sürekli boğuşuyorum desem yeridir. ilk zamanlar aklıma kötü ihtimaller gelmezdi. nedendir bilinmez ancak güveniyordum ustalara. şimdi mi !! :) maymun gözünü açtı derler ya benim ki o hesap. bulunduğum yerde ustalık ve güven konusunda maalesef aradığımı bulamadım. hani yakıt parasını göze alırım da istanbula kadar yolu göze alamıyorum.
benim aracımın bana en son sürprizi, ilk start esnasında devir dalgalanması ve seyir halinde klima devreye girince aracın hızlı bir şekilde gaz kesmesi ve stop etmesi idi.
bugünlerde viteste seyrederken ayagımı gazdan ceker cekmez arabada yıgılma başladı. forumu baya bir kurcaladım. aracımın bu problemi oluşturmasında bir  kaç etken olabileceği kararına vardım ve en ucuzdan en pahalıya doğru metodları izlemeye karar verdim.
ilk olarak hararet müşirini değiştireceğim. (aracım şehir içinde 80 derece civarında,uzun yolda ise 70 derece gösteriyor).
daha sonra enjektörleri temizleteceğim. (buji ve ateşleme kablolarım 4000 km önce değişti ancak buji kablolarım değişmedi)
en son aşama olarak da Namı ile ünlü boğaz kelebeğini değiştireceğim. (servis temizledi ancak adaptasyon yapılamadığını söyledi)

benim de size tam olarak bu aşamada ihtiyacım var arkadaşım.
ben boğaz kelebeği alırken nelere dikkat edeceğim. orjinal parça ile yan sanayi parçalar arasındaki kalite farkı, fiyat farkı ve parça temini gibi hususlarda bilgilendirilmeye ihtiyacım var. yardımcı olursanız size minnettar kalırım. ve şuna inanın ki istanbul değil de antalyada olsa idiniz bu soruları kaputu açık polomun yanında çaylarımızı yudumlayarak konuşuyor olurduk. :) sağlıcakla kalın.

« Yanıtla #43 : 27 Eylül 2011, 02:51:19 »
Merhaba arkadaşlar

Benimde aracımda kronikleşen bir balata bitirme sorunu var kendilerini bir ziyaret etmek isteri nerdeler acaba

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #45 : 03 Ekim 2011, 22:37:26 »
merhaba,
çok eski bir efsanenin yeni sevdalılarındanım. bir buçuk yıla yakın oldu aracımı alalı... ilk 6 ay kadar sorunsuz bindim ancak gelin görün ki ilk arızamdan dolayı aracımı özel servise bıraktığım günden bu yana sürekli boğuşuyorum desem yeridir. ilk zamanlar aklıma kötü ihtimaller gelmezdi. nedendir bilinmez ancak güveniyordum ustalara. şimdi mi !! :) maymun gözünü açtı derler ya benim ki o hesap. bulunduğum yerde ustalık ve güven konusunda maalesef aradığımı bulamadım. hani yakıt parasını göze alırım da istanbula kadar yolu göze alamıyorum.

Merhaba konuyla ilgili elimizden geleni yapacagımıza inanın Bogaz kelebeği alacagınız zaman bana telefondan ulaşırsanız size orjinal parça temini konusunda yardımcı olabilirim.
benim aracımın bana en son sürprizi, ilk start esnasında devir dalgalanması ve seyir halinde klima devreye girince aracın hızlı bir şekilde gaz kesmesi ve stop etmesi idi.
bugünlerde viteste seyrederken ayagımı gazdan ceker cekmez arabada yıgılma başladı. forumu baya bir kurcaladım. aracımın bu problemi oluşturmasında bir  kaç etken olabileceği kararına vardım ve en ucuzdan en pahalıya doğru metodları izlemeye karar verdim.
ilk olarak hararet müşirini değiştireceğim. (aracım şehir içinde 80 derece civarında,uzun yolda ise 70 derece gösteriyor).
daha sonra enjektörleri temizleteceğim. (buji ve ateşleme kablolarım 4000 km önce değişti ancak buji kablolarım değişmedi)
en son aşama olarak da Namı ile ünlü boğaz kelebeğini değiştireceğim. (servis temizledi ancak adaptasyon yapılamadığını söyledi)

benim de size tam olarak bu aşamada ihtiyacım var arkadaşım.
ben boğaz kelebeği alırken nelere dikkat edeceğim. orjinal parça ile yan sanayi parçalar arasındaki kalite farkı, fiyat farkı ve parça temini gibi hususlarda bilgilendirilmeye ihtiyacım var. yardımcı olursanız size minnettar kalırım. ve şuna inanın ki istanbul değil de antalyada olsa idiniz bu soruları kaputu açık polomun yanında çaylarımızı yudumlayarak konuşuyor olurduk. :) sağlıcakla kalın.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #46 : 10 Kasım 2011, 18:32:46 »
güncelliğini hiç kaybetmeyecek bu konu :)
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #47 : 10 Kasım 2011, 23:49:46 »
abi su tükanın tam adresi vs var mı bi tarif etsen lazım olur
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #48 : 11 Kasım 2011, 00:00:36 »
Sultangazi sanko sanayi sitesi  ;)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #49 : 11 Kasım 2011, 08:48:18 »
abi su tükanın tam adresi vs var mı bi tarif etsen lazım olur

nizam kardeş    haritayi kolay olsun diye iki parça yaptım  oradan bakarak gelebilirsin  ..

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=tr&msa=0

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=tr&msa=0

düzeltme :   linkleri verdim ama çıkmıyor ....anadolu yakasından geleceksen e6 hava alanı istikametini takip edip otogar sapağının yanındaki sultangazi -habibler çıkışından çıkıyorsun 300-500 metre sonra sağında spor kompleksi göreceksin geçer geçmez sağından yolun sonuna kadar aşağıya iniyorsun (1,5 km  ) iner inmez sol yapıyorsun shell benzincisinin içinden sanko sanayi sitesin girişine geçiş yapıyorsun..

a1 blok no 136  
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2011, 10:02:12 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #50 : 11 Kasım 2011, 09:31:13 »
teşekkür ederim abi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #51 : 15 Şubat 2012, 20:58:14 »
bugün eyüp ustanın yanındaydık zaman zaman baş gösteren rolanti problemimizi çözdü..ellerine saglık eyüp usta  :tamamdir
Vorsprung Durch Technik

« Yanıtla #52 : 18 Şubat 2012, 01:10:11 »
Rica ederim kardeşim her zaman beklerim...İllaki araç bozulunca değil çay kahve içmeyede gel celal....

Ayrıca aküyü değiştirme . :) Sen kafaya koydun masraf edicen gibi geldi bana  ::)
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #53 : 18 Şubat 2012, 11:18:23 »
Kafaya koydum valla Abi suphelendirdin beni ama degistirirsek gene beraber degistircez ..tekrar teşekkür ederim eline emeğine sağlık
Vorsprung Durch Technik

« Yanıtla #54 : 18 Şubat 2012, 13:56:04 »
Serkan kaç yıldır bu foruma üyeyim bu konuyu daha yeni gördüm  :-[ Biraz geç olsa da hayırlı olsun,Allah bol kazançlar nasip edip utandırmasın inşallah. İstanbul'lu forum üyeleri çok şanslı bu konuda,hem arabanızı güvenle götürebilecekleri bir kuaförleri hem de orada gerçekten VW'in dilinden anlayan,sorularına cevap bulabilecekleri uzman arkadaşları var. Tekrardan hayırlı olsun

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #55 : 18 Şubat 2012, 21:13:23 »
Her zaman söylüyorum,şimdi yineliyorum.Özellikle İstanbul'da ikamet eden arkadaşlar zaman ve mesafe gözetmeden Eyüp usta ve dinamik kadrosuyla biran önce tanışmalılar ve araçlarını işten anlamayan cahil insanların gazabından kurtarmalılar.Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.Bende br Vw sever olarak bu insanlarla tanışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. :tamamdir
03.06.2005