Gönderen Konu: hareketli volant taşlanır mı? nasıl?  (Okunma sayısı 3653 defa)

Çevrimdışı ozkan golf4

• Profili Görüntüle
hareketli volant taşlanır mı? nasıl?
« : 09 Şubat 2012, 00:15:00 »
arkadaslar selam
asagıdaki konuda bilgisi olan veya deneyimi olan varsa paylasırsa sevinirim.
aracımın (2000 model golf 140binde dizel agr motor) çekişinde ve yakıntında bir problem olmamasına rağmen kaşıntı sebebiyle debriyaj üstten kavrıyor gibi gelmeye başladı ve niyetlendim hafiften baskı balata değişimine. konuyu araştırırken kendi ustam volantın taşlanacağını söyledi değişim yapılırken. başka bir yere daha danışayım derken oynak volant taşlanmaz gibi uyarılar duymaya başladım. ustanın biri yuzde elli şansın var, 3 4 aya volant değişmeli taşlanırsa falan gibi bişeyler dedi. taşlanınca problem olur oynak volatta falan diye tırstırdı beni. kimileride taşlama yapılmazsa titreme yapar, volant illa taşlanmalı falan yazmış. sanırım aracın tipine göre volantın sabit veya oynak olması değişiyor. sabit volant taktırırsan da yokuşlarda kalkarken titrer dediler. sizlerden oynak volanta sahip olduğunu bilen ve taşlatan var mı? bir sorun yaşadınız mı? benim balatanın bittiğini düşünmüyorum henüz, yine de volantı yakmış yıpratşmış olabilir mi? illaki volantı değiştirmek veya taşlatmak gerekiyor mu değişim esnasında? volant ağırlığı motora lazım diyenler, 1 mm den fazla taşlanmaz diyenler vs vs vs
çok kafam karıştı. bilgi veya deneyim sahiplerinden yorum bekliyorum.
oynayınca riskli olacaksa hiç oynamıycam. zaten problem yok çekişte, kalkışta.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 01:11:41 Gönderen: ozkan golf4 »