Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ÇOK BÜYÜK KAZA ATLATTIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİL!!!!  (Okunma sayısı 10705 defa)

Çevrimdışı dejavu0142

Otomobil
    Passat 1.8
  • Volkswagen Türkiye
ÖNCELİKLE FORUM AİLESİNE ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ VE ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

SORUNUM ŞU:

ARACIM BENZİN/LPGLİ PASSAT 1.8 2000 MODEL.YOLDA GİDERKEN 2.VİTESTE SÜREKLİ İSTOP EDECEKMİŞ GİBİ OLUYOR VE EN BÜYÜK ATLATTIGIM OLAY İSE YİNE YOLDA HIZLA GİDERKEN VEYA NORMAL SEYREDERKEN BİLE ARAÇ İSTOP EDİP DİREKSİYON KİTLENİYOR 2.KEZ ALLAH KORUDU ARACI DURDURMAYI BAŞARDIM NEDEN İSTOP EDİYOR BİLMİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

BİRDE SON OLARAK ARAÇ İSTOP EDİNCE 3 KEZ DIT DIT DIT DİYE SES GELMEKTE BUNUDA BELİRTMEK İSTEDİM BELKİ FAYDASI OLUR.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ynt: ÇOK BÜYÜK KAZA ATLATTIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİL!!!!
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2014, 12:39:00 »
aracın lpg valfi gazı kesiyor olmasın birde benzinle dene bakalım stop edecekmi?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2014, 08:48:02 »
Büyük olasılık buji, ateşleme bobini, kabloları,
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 08:48:45 Gönderen: Frequency »
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı dejavu0142

Otomobil
    Passat 1.8
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2014, 10:37:11 »
ALLAH RAZI OLSUN BİR BAKAYIM GÖSTEREYİM AYRICA BİRDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BENZİNDE DENEYECEĞİM.SÖYLEDİKLERİNİZİ NOT ETTİM GİDİNCE ONLARA BAKTIRAYIM. ÇOK TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2014, 11:21:19 »
LPG takılı arabada ilk arıza yapan şey ateşleme bobini oluyor özellikle vag grubunda.

Çevrimdışı dejavu0142

Otomobil
    Passat 1.8
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2014, 14:38:44 »
valla abi atiker yazıyor tankta korkum şu  ailem olmasında kaza yapma riskimi yüksek görmekteyim inan aniden tak diye stop edip herşeyin kontrolunu yitiriyorum mümkün mertebe kullanmıyom servise gidecem artık yardımlarınız içinde teşekkür ederim. birde araçtan inince 3 kere dıt dıt dıt sesi geliyor neden bilmiyorum. kimisi tankın süresi falan birşey söylüyor ama ne kadar dogru bilmiyorum

Çevrimdışı kimyahmet

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2014, 01:39:00 »
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Benim aracımda da vites boşta iken ya da vites değişiminde biraz beklediğim de devir birden düşüp stop etme sorunu vardı, bir kaç usta gezdikten (yukarıda bahsedilen arıza durumlarını ustalar bana da belirtmişlerdi) sonra aracın arızasının boğaz kelebeğine sızan su ve biriken kirden dolayı aracın yakıtı motora almaması nedeniyle stop ettiğini tespit ettik ve boğaz kelebeğinin komple değişmesi riskine karşın (ki işçilik dahil orijinal ürün için 550TL, yan sanayi için 350 TL ücretini belirtti) sağolsun usta evvela temizliğini yapmayı önerdi ve sorun halloldu.
Bahsettiğin stop sorunu seyir halinde olmasan bile gerçekten büyük bir risk. Uzun yolda (çorumdan samsun istikametine giderken kavak'a girmeden evvel uzun bir tepe aşağı inişi var belki bilirsin) aracı deneme amaçlı boşa aldığımda araç birden stop etti dolayısıyla bahsettiğin gibi direksiyon sertleşmeye başladı. Araçta ailem olmasına karşın panik yapmayarak hemen debriyaja basıp vitesi 5'e (hızım 110 km/h) takıp aracı vurdurdum. [Aklında bulunsun, aracın stop eder ve hareket halinde isen hız-devir durumuna göre aracını debriyaja basarak gerekli vitesi tak (vurdur) ve sakin panik yapma]
Tekrardan geçmiş olsun..   
golf. das auto

Çevrimdışı dejavu0142

Otomobil
    Passat 1.8
  • Volkswagen Türkiye
ÇOK BÜYÜK KAZA ATLATTIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİL!!!!
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2014, 10:27:51 »
Allah razı olsun hepimizden ilgin için sagol biliyorum dediğin gibi de en kötüsü ailen olması panik dahada kötüsü ama insan oğlu işte ne yapacağımız o an refleks bilemiyorum ama panik yapmadıktan sonra pek sıkıntı olmaz ama söylediğin şey mesela yokuş aşağı inerken çok büyük sıkıntı dediklerini dikkate alarak onları da göz ardı etmeyeceğim.Allah korusun abi 110 km hız ve yokuş aşağı büyük sıkıntı inşallah düzelir de bende bu sorundan kurtulmuş olurum.

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2014, 10:02:14 »
Bununla beraber yokuş aşağı inerken ''kesinlikle boş vitesle inmeyin''.
Fren yeterli vakumda olmazsa, tutmaz, ayrıca ''motor kompresyonu'' frenlemeye katkıda bulunur.

Çevrimdışı kimyahmet

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2014, 01:46:09 »
Allah razı olsun hepimizden ilgin için sagol biliyorum dediğin gibi de en kötüsü ailen olması panik dahada kötüsü ama insan oğlu işte ne yapacağımız o an refleks bilemiyorum ama panik yapmadıktan sonra pek sıkıntı olmaz ama söylediğin şey mesela yokuş aşağı inerken çok büyük sıkıntı dediklerini dikkate alarak onları da göz ardı etmeyeceğim.Allah korusun abi 110 km hız ve yokuş aşağı büyük sıkıntı inşallah düzelir de bende bu sorundan kurtulmuş olurum.

Rica ederim ne demek, tekrardan geçmiş olsun. sonucu bekliyoruz..

Bununla beraber yokuş aşağı inerken ''kesinlikle boş vitesle inmeyin''.
Fren yeterli vakumda olmazsa, tutmaz, ayrıca ''motor kompresyonu'' frenlemeye katkıda bulunur.

Aynen katılıyorum,  :tamamdir
golf. das auto

Çevrimdışı dejavu0142

Otomobil
    Passat 1.8
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2014, 11:18:16 »
Herkese selamlar oncelikle konyadaki bir lpg lovoto goturdum pc bagladi bir ayar yapti sonrasinda hicret diye bir yeri onerdiler gittim ama oranin ustasini bulamadim cok gozu acik bir adam vardi yok arac gitmez debriyaj baski bitmis kipratma sanki enayiyiz herkes onerdi diye gittik adam soymaya yer ariyor sahibi cok iyi dediler ama personel adam degil bunu hilin arac kipratma sanki su moturu calisiyor  koskoca arac ya bu hir ayip bakalim arac haftaya goturecegiz takop edin beni birde bilgi verin lpg ayari yapoldi yinr istopediyor tupcu iyi adamdi allah var bakalim dedi baski balata degis gel bir daha bakalkm dedi kismet artik allahim herkesi korusun kotu parasindan degilde sorun yapsalar gam yemeywcem allah emanet olun herkes

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2014, 15:47:30 »
Yazdıklarınızı anlamak mümkün mü, bilmiyorum. Sorun yaşadığınız kanısına vardım, geçmiş olsun.
Akıl yaşta değil baştadır.