Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: balikesir vw yetkili servisi hayal kirikligi  (Okunma sayısı 23996 defa)

balikesir vw yetkili servisi hayal kirikligi
« : 29 Haziran 2009, 16:51:23 »
15 haziranda coluk cocuk arabaya dolduk ayvalik'a giderken balikesirdeki vw yetkili servise
ugrayayim dedim.uzun zamandir kaputu acmamistim yagi suyu filtreleri hidroligi lastikleri kontrol ettirecektim.
ama onceden internetten vw turkiye sitesinden bakmistim ''express servis'' diye bi sey vardi ve bu tip seylere bakiliyordu.
Neyse coluk cocuk servisin bahcesinde indiler bende iceri servis bolumune girdim.bi kac dakika konusmalarin bitmesini bekledikten
sonra baktim soran yok niye geldigimi.kendim dedim ki express servis yaptirmak istiyorum.gorevli arkadas express servis ne
diye sormazmi.dedim ki biz yola ciktik dun randevu icin aramistim ama randevuyu veren arkadas yok dediler yarin arayin falan dediler.express serviste bekleme yoktu siteye gore ve orda express serviste yapilacaklar yaziyordu.adam tekrar ne yapalim
gibilerinden sorunca yagi suyu falan dedim.neyse biraz bekle dedi.tamam dedim ve yarim saattten fazla bir beklemeden sonra
(bu arada adamin yakinlarinda bekliyorum ki goruntu baskisi yapiyorum cabuk olsunlar diye.cunku coluk oflamaya bahcede cimlere yatmaya basladilar) anahtari istedi arabayi iceri aldi koltuk ve direksiyona naylon kaplama gecirdi elemana verdi arabayi.
eleman 5 dk dolmadan 2-3 dk falan sonra anahtari geri koydu tamam dedi.arabanin gecmisinden falan bahsetti bilgisayar kayitlarindan.borcumu sordum 15 lira dedi.parayi da verdim ama demek ki bu isler kitapta yazilan gibi olmuyomus onu anladim.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
Ynt: balikesir vw yetkili servisi hayal kirikligi
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2009, 18:17:33 »
ayıp etmişler..  :saskin:

VW ailesine yakışmayan türde hareketler sergilemişler...
 :t  :t  :t
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2009, 18:18:32 Gönderen: the_golf »
quattro

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 19:45:35 »
15 haziranda coluk cocuk arabaya dolduk ayvalik'a giderken balikesirdeki vw yetkili servise
ugrayayim dedim.uzun zamandir kaputu acmamistim yagi suyu filtreleri hidroligi lastikleri kontrol ettirecektim.
ama onceden internetten vw turkiye sitesinden bakmistim ''express servis'' diye bi sey vardi ve bu tip seylere bakiliyordu.
Neyse coluk cocuk servisin bahcesinde indiler bende iceri servis bolumune girdim.bi kac dakika konusmalarin bitmesini bekledikten
sonra baktim soran yok niye geldigimi.kendim dedim ki express servis yaptirmak istiyorum.gorevli arkadas express servis ne
diye sormazmi.dedim ki biz yola ciktik dun randevu icin aramistim ama randevuyu veren arkadas yok dediler yarin arayin falan dediler.express serviste bekleme yoktu siteye gore ve orda express serviste yapilacaklar yaziyordu.adam tekrar ne yapalim
gibilerinden sorunca yagi suyu falan dedim.neyse biraz bekle dedi.tamam dedim ve yarim saattten fazla bir beklemeden sonra
(bu arada adamin yakinlarinda bekliyorum ki goruntu baskisi yapiyorum cabuk olsunlar diye.cunku coluk oflamaya bahcede cimlere yatmaya basladilar) anahtari istedi arabayi iceri aldi koltuk ve direksiyona naylon kaplama gecirdi elemana verdi arabayi.
eleman 5 dk dolmadan 2-3 dk falan sonra anahtari geri koydu tamam dedi.arabanin gecmisinden falan bahsetti bilgisayar kayitlarindan.borcumu sordum 15 lira dedi.parayi da verdim ama demek ki bu isler kitapta yazilan gibi olmuyomus onu anladim.

Vay anasını diyorum sadece bizde Kayseri yetkili servis hissedarıyız bizde gelenin gideni yağına suyuna bakarız cam suyunu tamamlarız lastik havasına bakarız eksikse tamamlarız ampul patlaksa sadece ampul ücretini(1-2 tl) alarak değişiriz kırık ayna camı,kırık stop,değişimi zor değilse kırık farı bile ücretsiz değiştiririz ama ya Balıkesir yağcı servisinde çalışan o eleman dolandırıcı yada biz çok iyi niyetliyiz.Acilen Doğuş'a şikayet etmenizi istiyorum...
not=Bu arada bende Kayseriye taşınmadan önce 12 sene Ayvalıkta oturdum şimdi duyunca tüğlerim diken diken oldu ahhh ahhh gözümde tütüyo... :)
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2009, 19:48:13 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı sata

• 2000 polo comfortline
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2009, 13:19:32 »
balıkesir servisinde böyle şeyler olması çok normal bu balıkesirin esnaf halkından kaynaklanıyo 120.000 triger değişimi için sanayide 600 ytl ücret cıkardılar bana sevise gittim 550 dediler bende dedim arabanın yaşının 3 katı kadar indiriminiz filan var yani vw sitesi böyle söylüyo sonra nazan hanım hesap çıkardı 420 filan dedi tamam getiriyorum dedim arabayı alırken faturaya bir baktım farınız patlaktı onuda değiştirdik dediler 30 ytl  sonra bi bilye daha çıktı 480 ytl toplam aşırı indirim yaptım size beni yakalarlarsa işten atacaklar vs vs beni sakinleştirme cünleleleri ama çıldırdım ve bi daha gideceğimi düşünmüyorum balıkesirde servise gitmeyi eskişehirliyim eskişehir servisine hiç gitmedimama umarım orası daha iyidir heralde  bu arada en son dün gaz taktırdım boğaz kelebeği söküldüğü için  adaptasyon için uğradım adam müdürmüş boğazı nerde söktürdünüz beyfendi demez mi sanane arkadaş gaz taktırdım gaz takılırken sanayide smktüler motor tekleme yapıyo dedim ya bugünde saat 5 oldu birazdan kapatıcaz böyle vurdumduymaz tavırlar yani müşteri memnuniyeti die bişey yok adam nasıl faturayı kabartsam diye bakıyo adaptasyoma 40 ytl ücret istedi bayramda eskişehirde yaptıracam para yedirmeyeceğim bunlara

« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2009, 17:07:00 »
Evet sevgili dostlar bende uğradım o servise far ayarı yaptırmaya ama adamlardaki teklonoji hala deden kalma.Bir far ayarı yapmışlar karşıdan gelen araçlar gece beni durdurup keseceklerdi.Sonrasında izmire gelince sanayide adam akıllı bilgisayarlı ayar aletinde yaptırdım.En dandik dükkanda bile artık var olan bu far ayar aletinin orda olmamasına bi anlam veremedim doğrusu.Tamamen amatör bi kadroyla çalışıyolar.Herkesin dikkatine

« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2009, 17:46:33 »
bunlar gibi daha bircok yetkili servis vardır.bu paragözler vw nin saygın ismini kullanarak kalitesiz hizmetle
haksız kazanc saglıyorlar.bu gibi yetkili servisleri vw merkeze bildirip buraların denetlenmesini veya ruhsat iptalinin yapılması gerekir.sadece balıkesir değil diğer illerde yetkili servislerde magdur olan arkadasların bunları buralarda yazması iyi olur.daha fazla müşterilerin canı yanmaz böylece.hem de bu paragözlerin haksız gelirini azaltmış oluruz.
tesekkurler.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2009, 21:32:08 »
ankarada  yukarıda sıradan bir serviste  bile  yapılanların çoğunu  müşteri demeden  ve  ücret almadan yapıyorlar  hatta  komple arıza  testine  bağlayıp  büyük arızayı  bildiriyorlar  bilinçli  olalım diye

5  parmağın hepsi bir  olmadığı  gibi  güzel  Türkiyemiz de de  bu  tür  cahil  cümbelek  insanlara rastlamak mümkün

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2009, 00:35:57 »
s.a ben Ayvalıkta oturuyorum.burda servis namına bişey olmadıgı gibi.bu yorumlardan sonra artık Balikesirdeki vw yede gidemem artık.İzmir iyidir inş.şansımı orda deneyeyim bari.

Çevrimdışı oktaygedikli

• OttO VW MK1 Rabbit
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2009, 12:18:10 »
ya arkadaşım başına geleni okudum ya inanın türkiyede parayla iş yapılmıyor bizim ülkemizin tek sorunu bu tabi bunun yanında dört dörtlük iş yapan temizlikle calısan ve emek harcayan arkadaşlarımız ve servislerimiz var fakat çoğunluk olarak bunu tekrar üzülerek söylüyorumki sanayi ve servis bakımından çok kötü bir ülkeyiz özellikle avrupa araçlarda..

« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2009, 14:48:40 »
s.a ben Ayvalıkta oturuyorum.burda servis namına bişey olmadıgı gibi.bu yorumlardan sonra artık Balikesirdeki vw yede gidemem artık.İzmir iyidir inş.şansımı orda deneyeyim bari.

izmir doğuşa arabanın debriyajı takılıyo diye araba bıraktım  12 GÜN araba kaldı  baskı balatayı bitirmişler hız dişlisini kırmışlar depo şamandırasını bozmuşlar yaklaşık 175 km gezmişler yarım depo mazotu bitirmişler  birde benden 250 tl aldılar işçilik parasıymış
ne arıza giderildi nede  başka bişi yaptılar İZMİRLİ ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

servise aracı verirken km saatindeki km yi yanlış yazdırmayın

3. Sanayide balata değişti hız dişlisi değişti şamandıra tamir edildi bakımı yapıldı
« Son Düzenleme: 17 Mart 2011, 00:17:22 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2009, 14:51:26 »
3-5 ustaya daha göstermek gerek aracı arızayı tam tespit edebilmek için yetkili servislere pek güven olmuyor
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2010, 10:22:00 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2009, 23:55:59 »
 TR de servis anlayışı maalesef yok denecek kadar az... Bu tür işletmlerin en başta suçlusu Ana merkezdir yani VW TR de DOĞUŞ un ise en başta suçlu doğuş oto dur... Şimdi diyeceksinizki Şehirlerdeki kendini bilmez servislerin faturasını neden tekbir kuruluşa çıkarıyorsun... Çıkarıyorum çünki servis yetkisini ana merkez verir ve servisin çalışma prensibini gene merkez belirler.. DOĞUŞ sadece kağıt üzerinde anlaşma yapıp incelemden araştırmadan ve denetim yapmadan servis veriyorsa bu DOĞUŞ un suçudur servislerin değil...

Balıkesirdeki VW servisini çok iyi biliyorum allahın dağdan inmelerinden başka değil onların yaptığı işçiliğin ben 10 katını kendi kapımın önünde zaten yapıyorum ve bu adamlar bu şekilde hizmet veriyorlarsa burda gene VW merkezi DOĞUŞ oto suçludur...

Bir örnek vermek istiyorum Bursa VW servisine Tel açtım bana 82 model mk1 gti ın Benzin regulatörü lazım ürün BOSH un ve PART NO = 0xxxxxx bu... Aldığım cevap şu o model tarih öncesi hurdaya ayırın lütfen...  Aynı görüşmeyi almanyada enişteme yaptırdım Hannover VW servisine ordan verilen cevap ise şu... Beyefendi 1-2 dk bekletiyorum kayıtlarımıza bakıyoruz... 2dk sonra cevap = Beyefendi aracınız EG mi DX mi bunlar 2 model ve elimizde var EG ise 560€ DX ise 780€ onaylarsanız hemen kargo bilgisi alıcam...

Adamlar çağ atlamışlar bizde sek sek oynuyoruz başka nedim...
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2009, 23:57:07 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2009, 00:38:29 »
almanya vw nin doğduğu yer olduğu için bütün parçaları bulunuyor.vede parçalar haliyle buraya göre çok ucuz.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 15 Kasım 2009, 15:12:15 »
almanya vw nin doğduğu yer olduğu için bütün parçaları bulunuyor.vede parçalar haliyle buraya göre çok ucuz.

Almanya sadece bir örnek.. Dünyanın heryerinde TR hariç geçerli bi politikaları var... Stoklarında yok ise başka ülkelerin stoklarına bakıyorlar ve gün veriyorlar ama bizim tr kendi stoklarına bakmada bile aciz :P
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"