Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Afyonda VW Servisi  (Okunma sayısı 86007 defa)

Ynt: Afyonda VW Servisi
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2011, 20:37:11 »
SERVİS BİLMİYORKİ BİLGİSAYAR BİLİYOR GERİSİ HİKAYE
BİLGİSAYARA BAGLA
HATALARI GÖR HEMEN PARÇA DEGİŞTİR
 AMARTİSÖRÜ DEGİŞEN DİNGİL TAKOZU DEGİŞEN ARABA ROT BALANSA GİRERİMİ GİRMEZMİ SEN BANA CEVAP YAZ

« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2011, 22:51:31 »
SERVİS BİLMİYORKİ BİLGİSAYAR BİLİYOR GERİSİ HİKAYE
BİLGİSAYARA BAGLA
HATALARI GÖR HEMEN PARÇA DEGİŞTİR
 AMARTİSÖRÜ DEGİŞEN DİNGİL TAKOZU DEGİŞEN ARABA ROT BALANSA GİRERİMİ GİRMEZMİ SEN BANA CEVAP YAZ

rot ayarı neden yapılır ? Amortisör söküldüğünde ayar bozulmazmı ? Dİngil takozu söküldüğünde ayar bozulmuyormu ? Bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Bİlgisayar biliyor diyorsunuz. Teknisyenler müneccim değiller arabaya bakarak arızayı tespit etsinler. Sizin böyle bir özelliğiniz varmı arabaya bakarak arızayı bulmak gibi ?  BÜtün markalarda bu böyledir. Sistemde arıza varsa beyinler bunun kaydederler. Bunuda cihazla öğrenebilirsiniz.

Bu arada aracınızın plakasını merak ettim neler yapıldı diye kontrol etmek isterim

« Yanıtla #16 : 29 Nisan 2011, 19:08:16 »
arabanın  ayarıbo zulurmu bozulmazmı sen onu yaz soruya soru ile cevap verme
sen orda servis görevlimisin teknik ustamısın

« Yanıtla #17 : 29 Nisan 2011, 19:08:52 »
sayanizde ustalık öğrettiniz

« Yanıtla #18 : 29 Nisan 2011, 19:09:08 »
araştıra araştıra kendimiz buluyoruz

« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2011, 21:53:07 »
arabanın  ayarıbo zulurmu bozulmazmı sen onu yaz soruya soru ile cevap verme
sen orda servis görevlimisin teknik ustamısın

Ee yazmışsınız yaa yapıyorlar diye. Servisler boşu boşuna rot ayarı yapmaz. Almanya yapılacak der. zaten yapılmadığı zaman ne sıkıntılar yaşanıyor biz çok iyi biliriz.

Ben teknik serviste değilim.

Plakayı özelden bekliyorum bakalım bu kadar kötüleyecek neler yapılmış aracınıza ?

« Yanıtla #20 : 30 Nisan 2011, 14:52:47 »
arabaamın amartisörle  arka helezonlar dingil takozu degişti
arabamı ayarfalan yok güzelce yıkayıp verdiler
daha sonra sanayiye gittim usta bu araba geziniyor dedi sen bunu bir rot balansa sok dedi
ayarsızlıktan arabanın lastik kenarı aşınmış
bana servisi anlatma  kocaman sıfır
zaten sizin yüzünüzden çok sevdigim voswagenimis  sattım

« Yanıtla #21 : 30 Nisan 2011, 14:53:26 »
benyandım başkaları  yanmasın  eskişehirr 150 km git vadam gibi yaptır hiç boşuna zaman kaybı

« Yanıtla #22 : 30 Nisan 2011, 17:10:43 »
İlk olarak dışarıda özel servis diye nitelendirilen vede genelde bizim tamirhane diye belirttiğimiz bir yerdeki bir ustanın ( VW ile alakası geçmişi nedir bilemem) lafıyla bu kadar yaygara yapıp burada bilgi almak isteyen insanları yanlış yönlendirmek ne kadar doğr uir davranış bilemem. Sonuçta o adamın inanılırlığı ne kadardır ? Belkide servisi kötülemek istiyor olabilir.

Olaya gelirsek Rot ayarı elle yada gözle yapılmaz. Vw AG nin devamlı kalibrasyonları yapılan vede araçların bilgileri kayıtlı rot ayar cihazlarıyla yapılır. Yanlış rot ayarı yapılma ihtimali olamaz. Ayrıca rot ayarı kötü araç zaten çekme yapar yada direksiyon düz durmaz. Bu şekildede araç teslim edilmez zaten (yol testine gidiliyor)

Şunuda belirteyim rot ayarı aracın ömründe 1 kere yapılan bir işlem değildir. Devamlı yapılması gereken vede genelde yol şartlarının bozduğu bir ayardır ( Helede Afyondaki yol şartlarının berbat olduğunu düşünürsek) vede bir sert çukura düşme ile yada bir kaldırım vs bir yere dokunma ile bile bozulabilir.

Kaldıki eğer lastiğin kenarı yenmişse, bu belirttiğiniz gibi servisten sonra ustaya gitttiğiniz vede sonradan rot ayarına soktuğu kadar kısa sürede olmaz. Lastiğin kenarı yenmesi bir kaç bin km de olur. He o kadar kısa sürede ancak lastik çok fazla yamuk ise olur derim ama onuda siz bile gözünüzle anlarsınız.

Bu anlattığınız olayda ben art niyet arıyorum. Çünkü birbirine çelişkili şeyler var . Burada Ustada size artniyetle servisi kötülemiş olaiblir yada siz kendiniz ufak bir sıkıntıyı bu şekilde büyüterek gerçekten bir arayış içinde olan insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

« Yanıtla #23 : 30 Nisan 2011, 20:44:29 »
tama işte arayış içersindeki arkadaşalrı uyarıyorum keşke benide böyle uyarsalardı bende voswagenimi satmazdım

« Yanıtla #24 : 30 Nisan 2011, 20:45:01 »
sırf bakımını yapamadıkları için

« Yanıtla #25 : 01 Mayıs 2011, 20:27:13 »
Bence sizde artniyet var. Belkide kullanıcı değil ustasınız vede buradaki insanları servis dışına çekmeye çalışıyorsunuz. Uzun yazıma cevap yazamadınız ???

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #26 : 01 Mayıs 2011, 20:56:14 »
Ankarada ikamet ediyorum
Memleketim afyon.
Aracın 10.000 bakımları Afyonda olduğum sürece denk gelmişti.
Demoto'daki ilgi ve alakadan çok memnun kalmıştım ;)
Üstünede telefonuma gelen bilgi mesajı tuzu biberi oldu :)

Teşekkürler DemOto  :saygılar
quattro

« Yanıtla #27 : 16 Mayıs 2012, 19:23:22 »
afyonda  aradıgımız özelservis  ayer oto
2 sanayide 5 ada 1 blok

kalender usta çakırköylü AHMET AYER

6 YIL YETKİLİ SERVİS TECRÜBESİ OLAN 15 HAZİRAN 2011 TARİHİNDE KENDİ ADINA ÖZELSERVİS AÇMIŞTIR
ŞİDDETLE TAVSİŞYE EDİYORUM

BÜYÜK ARIZA OLDUGUNDA ANKARA OSTİMDE BAGLANTILARI VARDIR.