Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: acil yedek parça ihtiyacı  (Okunma sayısı 12045 defa)

acil yedek parça ihtiyacı
« : 07 Ocak 2008, 23:27:01 »
Arkadaşlar merhaba,

1997 model 1.6 polo sahibiyim. cuma günü talihsiz bir olay yaşadim. kardeşim direksiyon eğitimi için araci aldi ve malesef gecenin bir vakti arabanin servise cekildigi, motorun sustugu haberi ile sarsildim. korktugum basima gelmisti.
neyse fazla uzatmayayim: ozel servis 1.500 ytl fatura cikardi. soyledigi ise "endiksiyon bobini degisecek, krank mili degisecek, distribütor contasi degisecek..."
sorularima gelecek olursak; istanbul avrupa yakasinda oturuyorum. araci yarin ikitelli sanayideki arkadaslarima cekici ile goturucem,
1- bunlari cikma bulabilecegim bir yer var mi?
2- fiyat dogrumu?
3- bu bahsettigim parcalarin sifirlari ne kadardir?
4- avrupa yakasinda sefakoyde cikmaci varmis yerini bilen var mi?

ilgi ve alakaniza simdiden tesekkur ederim ve tabi yardimlariniz icin de...

Ataberk Murat Çetin

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: acil yedek parça ihtiyacı
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2008, 00:06:44 »
Öncelikle geçmiş olsun .İkitelli Atatürk sanayide'de çıkmacılar var aracını tamire zaten oraya götüğrecekmişsin bir dolaş derim birde aksaraydanda parçalara bak.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2008, 00:07:03 »
Geçmiş olsun öncelikle.Sorun nasıl olmuş anlayamadım, daha doğrusu bilmiyorum ancak çıkma olarak ikitelli atatürk sanayide ismini hatırlayamadığım bolca çıkmacı var, ve polonun motor parçalarınıda bulabilirsin.Sefaköydeki hurdacılar dağıldı diye biliyorum.Esenyurt fatih oto ss, ikitelli Atatürk ss .Buralara bakmalısın.Kolay gelsin
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2008, 00:10:05 »
bana kalırsa güvendiğin bir ustaya söktür alınması gereken parçaları al eline aksarayda bulamayacağın parça yok ordan al ve için rahat toplat motorunu bin güzelce.krank ndn değişecek yatak sarmış fark etmedinizde fazlasıyla yemişmi yoksa kırdınızmı?

« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2008, 01:23:42 »
is yogunlugundan uzerine dusemedim, kardesime arabayi yeni aldik 4 ay falan oldu ama toplasan 3000 kilometre bile yapmadi. arabayi alir almaz tafsiye uzerine bir ustaya goturduk, 550 ytl mizialdi birde upuzun bir liste cikardi "-sunu yaptim, bunu yaptim. lastikleri degistirsen yeter araba canavar gibi" dedi. bizde yepyepi 4 adet lastik aldik. neyse benim birader de aceminin acemisi. 13 ocakta direksiyon sinavi varmis aldi arabayi gitti ve gidis o gidis. allah beterinde sakinsin. kardesimden hicbirsey onemli degil. suphesiz bu ariza bir birikim sonucu olustu. cekis kotu diyordum. motoru gostermeye niyetliydi ama inanin araba nerdeyse bir aydir yatiyordu otoparkta. en son pasta cila cektirdim bir de rotus, arabayi sabah aldim, aksam da tekrar tamirciye biraktik.

ikitelli de kaportaci bir arkadasim var, yaninda da bir mekanikci eleman var. yarin kismet olursa cekici ile goturucem oraya. ama birkac yere sordum ikitelli de bulamadim. hayirlisi artik. sifira bir suru para bayilmak istemiyorum araba sifir olsa onemli degil ama 10 yasindaki arabaya da 1.500 ytl cok beee...

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2008, 12:25:25 »
geçmiş olsun.
cemin de dediği gibi sağlam bir ustadan tam olarak neler gerekli onun listesini al derim.
ikitelli de bolca çıkmacı var.
bende adresi olan.
özgün oto
atatürk oto sanayi sitesi
3 sok.no 61 ikitelli

birde karedeniz oto var elinde bol miktarda çıkma var olduğunu biliyorum ama adresi bende yok.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2008, 12:37:16 »
karadeniz oto güngören bağcılar sanayi de arka kapıdan girince solda kalıyo kime sorsan gösterirler

« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2009, 18:53:02 »
Çıkmacıya giderken araçtan sökülen parçaalrı götürmekte fayda var ıkı defa gel git yapmazsınız

Çevrimdışı esk_erkara

• daha başka ne olabilirki
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2009, 18:28:17 »
öncelikle geçmiş olsun
istediğin parçalar orjinal bobin 65
krank milinide yeni olarak 550 ytl ye bulabilirsin piyasadan aşırı yüksek fiyat verilmiş.