Gönderen Konu: 120000 bakımı yaptıracağım...  (Okunma sayısı 9303 defa)

Çevrimdışı çakır

• Profili Görüntüle
120000 bakımı yaptıracağım...
« : 18 Mart 2009, 09:24:15 »
arkadaşlar benim 2001 polo classic 120000'i devirmek üzere ben de bakım yaptırmayı düşünüyorum.
bu bakımda triger seti filtreler bujiler yağlar değişiyor bildiğim kadarıyla eksik olan bişey varmı bilgilerinizden faydalanmak isterim.
bir de bu bakım bana kaça mal olur yetkili servis ve özel servisteki fiyatlar arasında çok uçurum varmı..en son olarak ben kahramanmaraşta görev yapmaktayım bu fiyatlar sabitmi ilden ile değişirmi?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler kazasız ve cezasız günler dileğiyle...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: 120000 bakımı yaptıracağım...
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2009, 09:37:29 »
Merhaba.Vw nin yetkili sitesinde önceden araçlarımızın hangi bakımda nelerin değişeceği yazıyordu.Aracımızı kutucuklardan seçip hangi bakıma gireceğini işaretlediğimizde hemen karşımıza değişecek parçalar ve önerilen tahmini fiyat listesi, zaman çıkıyordu.Ne yazikki flash siteye geçmeleriyle birlikte bu sayfayı da kapatmışlar.
Neler değişeceği hakkında pek bir bilgim yok ama yetkili ile özel servis arasında fiyat farkı olur.Bunun için en iyisi yetkili servisi arayın ve neler değişmesi gerektiğini sorarak not alın.Fiyat isteyin ve verdikleri rakamı dışarda özel servislerden fiyat öğrendikten sonra karşılaştırın.Arada uçurum fark yoksa yetkili servis tabiki yaptığı işi garantili yapar ve tavsiye ederim.Güvendiğiniz bir ustanız varsa ona da yaptırabilirsiniz.Fakat ağır bir bakım olacağı için sanayideki ustalarda işçilik olarak anormal rakamlar verebilir size.En iyisi dediğim gibi bir karşılaştırma yapın.Ayrıca yetkili servise giderseniz, aracınızda sizin farketmediğiniz ve değişmesi gereken parçalar varsa onları da öğrenebilir, işinize gelirse yaptırabilirsiniz.

Selamlar...

Çevrimdışı çakır

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2009, 09:49:29 »
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim halil arkadaşım...söylediklerin çok mantıklı dediğin gibi yapalım bir karşılaştırma yapalım bakalım sonuç ne olacak...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2009, 16:25:21 »
*90.000 de bir veya 4yılda bir(ustam 6yıl rahat binersin hatta daha fazla ama riske atma diyor6yıl iyi) triger Vkayış ve bilyalar değişiyor. Devir daim trigerle beraber değşiyor ilkinde ben değiştirmemiştim.
*Benzinde kullanıyorsan 40.000de benzin filtresi değişiyor.
*Her 30.000de buji değiştirmekte fayda var 40.000i aşmamalı kabloları tüketebilir.
*15.000 de bir hava filtresi yağ filtresi yağ değişir. Polen kirliyse o da değişir. Yağ filtresini 2yağ koymada bir *değiştirip hava filtresinede hava tutturup ikincisinde değiştirebilirsin.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2009, 16:27:16 »
Triger değişimini her usta yapamaz sana milyarlara mal olabilir. Bildiğin güvendiğin ustaya gitmelisin. Ankara'da Şaşmaz klas oto Durmuş Usta var. Kayseri/Yahyalıda Can oto Fikret Usta var
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı çakır

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mart 2009, 16:17:39 »
arkdaşlar bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler...onur arkadaşım dediğin tüm bakımlar yapıldı maraşta olduğum için dediğin yerlere gitme şansım yok ama tanıdık bildik bir ustaya yaptırdık umarım pişman olmayız bu arada yahyalıdaki ustayı nerden biliyorsun kayserililik var mı

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2011, 21:09:45 »
Triger değişimini her usta yapamaz sana milyarlara mal olabilir. Bildiğin güvendiğin ustaya gitmelisin. Ankara'da Şaşmaz klas oto Durmuş Usta var. Kayseri/Yahyalıda Can oto Fikret Usta var
fikret usta hala aynı yerindemi ?