Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 1 Aşkı Son Buldu  (Okunma sayısı 2809 defa)

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
Golf 1 Aşkı Son Buldu
« : 26 Ocak 2009, 18:15:10 »
Bu arkadaş çok uğraştı bu araba için arabayı bitirdikten 15 gün sonra garajında ölüm bulunmuş Kalp Krizi geçirmiş sanırım almancası iyi olanlar daha iyi anlar.Allah rahmet eylesin.

http://www.myvideo.de/watch/3166317/In_Gedenken_an_Reto_Imboden
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
Ynt: Golf 1 Aşkı Son Buldu
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2009, 20:04:19 »
:( Allah rahmet eylesin
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2009, 20:06:00 Gönderen: P0L0_GTİ »
Vw Polo 6N

« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2009, 00:41:38 »
arkadaslar su aklıma geldı sımdı bız bı arba ıcın ne zahmeler emekler cekıyoruz bırsuru srese gırıoruz o kadar ezıyete zevkle gogüs gerıoruz pekı bunları aparken kacımız allah ıcın bıseler xapıoruz fani dunyanın bı parcası olan arba icin okadar zahmet cekerken gabı alem ıcın kacımız gunde 5 vakı namazı kılıor? belkıde bıcogumuz hafada bı cuma namazına a gıdıoruz ada gıtmıyoruz bakın..ama biz olduken sora arabalarımız bızım ıcın dua etmeyecek gayb-ı alemde o araba bızım ıcın savunma yapmayacak bız olduken sonra mahser gunu ı  bu dunyada allahın farzlarından onde tuttugumuz araba aklımıza bıle gelmeyecek bakın vıdeodakı arkadas  olmus araba dua cı mı olcak sankı ondan bence oekı tarafada bıraz onem vermek gerekıo yanlıs anlamayın sozum meclısten dısarı burdakı arkadaslar soyle veya boyle demıyorum sadece bu vıdeo yu ızleyınce aklımdan gecenlerı sızle paylasmak ıstedım eger bı hatam varsa mazur gorun hatalarımı soleyın ve hatalarım ıcın ozur dılerım sımdıden 

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2009, 13:53:59 »
Kul ile Allah arasında olanı bilemeyiz... Her kişinin kendi inançları vardır...  Aracın sahibine öldükten sonra dua etmesi yada allah razı olsun beni çöplükten çıkardı bu hale getirdi demesi gibi bir durumu sorgulanamaz ama o objeyi öldükten sonra sahiplenen kişi manevi yada maddi olarak yapan kişiye DUA etmesi yada allah belanı versin ömrünü buna verdin bizleri unuttun demesi faninin sevabı yada günahı....

Yani Kul ile Allah arasındaki durumu sorgulama hakkımız yok.. Ama bu tür hobiler ile de uğraşırken Başkasının rıskını ve dua sını almakta önemli yani gözlerimize at gözlüğü takıp ben evimin ihtiyaçlarını ailemin rıskını onların ve kendi geleceğimi olumsuz etkileyecek yatırımları yapar ve günü birlik zevk alırsam bu hoş olmaz... Yarın öbürgün ailem ben bu fani dünyadan göçüp gittimi arkamdan hesap sorsun istemem...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2009, 20:07:09 »
Yani Kul ile Allah arasındaki durumu sorgulama hakkımız yok.. Ama bu tür hobiler ile de uğraşırken Başkasının rıskını ve dua sını almakta önemli yani gözlerimize at gözlüğü takıp ben evimin ihtiyaçlarını ailemin rıskını onların ve kendi geleceğimi olumsuz etkileyecek yatırımları yapar ve günü birlik zevk alırsam bu hoş olmaz... Yarın öbürgün ailem ben bu fani dünyadan göçüp gittimi arkamdan hesap sorsun istemem...

kesinlikle katılıyorum
 :tamamdir