Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: rot kolu çıktı  (Okunma sayısı 4176 defa)

rot kolu çıktı
« : 21 Aralık 2009, 09:59:03 »
arkadaşlar bayramın 3.günü arabamı rot ayarına sokmuştum dün ayarı yapan şahıs usta demiyorum artık sag rot kolunun kontra somununu sıkmamış ve tam kalkış yaparken kütt diye bir ses inip baktım birşey göremedim sonra tekrar bindim arabaya kalkış yapıyorum araba gitmiyor birde ne göreyim ön tekerin biri saga biri sola bakıyor egilip baktıgımda rot kolunun rot başından çıktıgını gördüm kırılmış olabilcegini düşünerek rot kolunun dişlilerine baktım ama sadece 1.diş sıyırmış kontra vidası ise yaklaşık 10. dişte rot kolu zamanla gevşeyerek rot başından çıkmış anlayacagınız verilmiş sadakam varmışki yoldaa çıkmadı  kendi çabalarımla rot kolunu taktım tabi rot ayarı epey bozuldu bu sabahta rot ayarına yeniden gittim ama ordaki usta farklıydı takip ettim bayada bi özendi sagolsun anlıcagınız sizde dikkat edin buna rot kolunun seyir halinde çıkması facia ile sonuçlanabilir

Ynt: rot kolu çıktı
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2009, 16:39:31 »
uyarı için saolasın  geçmiş olsun bende rot ayarına soktuğum zaman adam su anahtarıyla bişiler yaptı çok garibime gitmişti rot kolunun kaç tane somunu var? küçük bir somun mu acaba biraz bilgi verirseniz benim gibi pek bilmeyenlerde kontrol etmek isterlerse kolaylık olur

birde bilgisayara yanlış model giriyorlar dikkat etmenizi öneririm adam poloya göre ayar yapacağına golfe göre yapmaya başladı
sen ne yapıyorsun yanlış modele göre ayar yapıyorsun dedim bu golf değil mi diyor bana

usta seçimi çok önemli bence
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2009, 22:23:02 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Ynt: rot kolu çıktı
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2009, 16:50:39 »
rot kolunun üzerinde bir adet kontra vidası var usta onu sokark rot kolu ve rot başını birbirine sıkıştırmış oluyor bunun seyir halindeyken çıkması bir facia olabilirdi usta ama malesef bu kadar aymaz ustalar varken biz ancak kelle koltukta gezeriz