Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motor değişimi  (Okunma sayısı 11745 defa)

Ynt: motor değişimi
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2011, 01:09:28 »
motor hacmi aynı 1.8 ama beygir farklı almak istedigim motor abs 1.8 90 beygir tek nokta enjeksiyon benım motor adz 1.8 105 beygir tek nokta enjeksiyon motor.fiziki olarak her şey aynı motorda benim en cok merak ettigim bizim motoru çalıştıran beynin yazılımı o motoruda çalıştırırmı yani bogaz kelebeginin potansiyometresini falan okurmu?

kendi bogaz kelebegini gecirsen olur sanirim..
millet ms ile sifirdan injeksiyon sistemi kuruyor neden olmasin..
hatta bence bu araclara yapilabilecek en guzel is ms ile cok nokta injeksiyona gecmek olur, ham yait duser hem performans artar..
ayrica ms lerde dual map da var, iki map ile ister ekonomi ister performans beklentisini karsiliyor..
benim aklimda olan bi is aslinda ama biraz maddiyat gerek..

(ms=megasquirt)

« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2011, 02:06:24 »
megasquirt veya standalone veya AEM farketmez önemli olan o arabaya ne kadar bineceğin,yoksa ms parasını arabanın üzerine koyup çok rahat üst modelini alabilirsin

« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2011, 02:40:15 »
megasquirt veya standalone veya AEM farketmez önemli olan o arabaya ne kadar bineceğin,yoksa ms parasını arabanın üzerine koyup çok rahat üst modelini alabilirsin

orasi oyle de ben arkadas kendi ventosunda israrci ise eger diye anlattim..
1500-2000 arasi bir maliyet tutabilir diye dusunuyorum ms olayi..
eger uzun vade binilecek bir arac ise mantikli geliyor bana yinede..
hem dual map, hemde sirali sistem lpg :D

« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2011, 15:10:35 »
bu ms olayını ilk senden duydum bi araştıralım şunu.. :D  sagolasın

« Yanıtla #18 : 17 Ocak 2012, 21:22:08 »
motor hacmi aynı 1.8 ama beygir farklı almak istedigim motor abs 1.8 90 beygir tek nokta enjeksiyon benım motor adz 1.8 105 beygir tek nokta enjeksiyon motor.fiziki olarak her şey aynı motorda benim en cok merak ettigim bizim motoru çalıştıran beynin yazılımı o motoruda çalıştırırmı yani bogaz kelebeginin potansiyometresini falan okurmu?

mikail adz 1,8 motor 105 beygir değil 90 beygir haberin olsun

« Yanıtla #19 : 17 Ocak 2012, 22:13:35 »
abi ben 105 diye duydum oyle kaldi aklimda peki abs Kac beygir bilgin varmi ?

Çevrimdışı chyfchy

• Mk3 & B4
« Yanıtla #20 : 17 Ocak 2012, 22:37:51 »
Ne güzelde direk demiş üzerine koy üst modeli al en mantıklısı...

ABS ADZ ANP ADD  bunlar 90PS 89hp
105hp lik yok 1.8 de. Daha önce bi eleman 1.6 tek nokto enjeksiyonlu 75hplik araca 105 hp diye kendini inandırmıştı anlatana kadar akla karayı seçtim sora tamam sen haklısın dedim 1.6 tek nokta senin aracın 105hp dedim.Seni onunla karıştırmıyorum yanlış anlaşılmasın

« Yanıtla #21 : 18 Ocak 2012, 07:53:46 »
yok abi estagfurullah yanlis anlasilcak bir sey yok ayrica yanlis bildigm bir seyi duzelttgn icin tesekkur ederim ama bu araba benim icimde bir ukte olarak kaldi toplatmayi da cok istiyorum bakalim hersey kismet artik