Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: H 6400 Vento Proje..  (Okunma sayısı 70989 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
Ynt: H 6400 Vento Proje..
« Yanıtla #84 : 19 Mart 2012, 23:44:59 »
hemen vazgeçme ya :) bende basıkken başta çok sıkıntı çektim ama alıştıktan sonra çok keyifli bi hal alıyo bakışlar yetiyo inan

« Yanıtla #85 : 20 Mart 2012, 01:35:00 »
İçi beni yakıyor dışı milleti işte :( 2 kişi öne binmeye gelmedi gelsede olmıcak gibiydi arka desen zaten korkuyorum arabaya bindirmeye binse bile çok çok yavaş.. bana göre değilmiş yaa araba sollamaya korkar oldum inanın.. hızlanamıyorum çukur çıkcak karşıma diye.. Böyle oluncada çok acıdım arabayada kendime de çok aşırı derece sinir bozucu bişey.. aklımdan direk aracı satmak bile geçti o derece okadar sevdiğim aracımı satmak :( :(

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #86 : 20 Mart 2012, 08:28:28 »
sök at taktığın ne varsa arabaya eziyetden başka birşey değil. Haftada 1 gün binip 15-20km yol yapıyorsan o başka

« Yanıtla #87 : 20 Mart 2012, 09:26:45 »
yanlış seçimler işte :D hayırlısı nasıl rahat ediyorsan öle yap vallaha...
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

« Yanıtla #88 : 20 Mart 2012, 12:12:58 »
sök at taktığın ne varsa arabaya eziyetden başka birşey değil. Haftada 1 gün binip 15-20km yol yapıyorsan o başka

Aynen.. Hani yaşayarak görürsün ya ben yaşadım gördüm Türkiye şartlarında giderken kabustan başka bişey değil. Takar takmaz akslerden ses gelmeye başladı bugün onada gideceğim baktıracağım bi ustaya.. Ya ben arabaya gözüm gibi bakarken böyle şeyler aşırı sinir bozucu oluyor.. Araba şu an satılık ilanında satılırsa Jetta 5 filan düşünüyorum.. Sade binceksin keyfine bakcaksın

« Yanıtla #89 : 20 Mart 2012, 12:14:54 »
amma büyüttün ya alt tarafı bi jant lastik yay taktın. biz devamlı öle geziyoruz amma kötüleyip durdun :D

205 lastik yerine 195 takıp önleri de 2,5derece kadar içeri aldırsn her hangı bı rot balanscıda sıkıntısız kullanıcan diyecem ama amortisörlerinde uzun yaya göre.. Direk coil almak varken ucuza kacarsan kusura bakma ama bu sorunlar çıkar :D

« Yanıtla #90 : 20 Mart 2012, 12:21:00 »
amma büyüttün ya alt tarafı bi jant lastik yay taktın. biz devamlı öle geziyoruz amma kötüleyip durdun :D

205 lastik yerine 195 takıp önleri de 2,5derece kadar içeri aldırsn her hangı bı rot balanscıda sıkıntısız kullanıcan diyecem ama amortisörlerinde uzun yaya göre.. Direk coil almak varken ucuza kacarsan kusura bakma ama bu sorunlar çıkar :D

Zevk meselesi ya kötüleme değil kişiye göre değişir göreceli sonuçta sana güzel geliyordur bence de güzel görünüş ama konfordan ödün veremem ben arabanın yürüyenine bidaha kolay kolay dokunmam olay bu :( Benimde fikirlerim aynıydı fena halde değişti.

Ayrıca yok dostum bendeki ucuza kaçma değil coil sert oluyor alan geri söküyor diye bilgi aldım çok iyi bir ustadan ona güvenip sadece yay taktık sonuç ortada.. yoksa taner abiyle baya konuştum telde coil alcaktım..

« Yanıtla #91 : 20 Mart 2012, 12:24:47 »
Hayırlısı ama coil çok sert değil. heleki raceland veya jom marka olursa ;)  Söküp göndereyim benım coilleri istiyorsan tak dene :D beğenirsen satarım  :D

« Yanıtla #92 : 20 Mart 2012, 12:26:52 »
Hayırlısı ama coil çok sert değil. heleki raceland veya jom marka olursa ;)  Söküp göndereyim benım coilleri istiyorsan tak dene :D beğenirsen satarım  :D

Ta-tecnix ti benim alacağım.. Boşver kardeşim düşünmen yeter de şu an bu vesileyle kafaya bi jetta 5 girdi bakalım duruma göre artık :) belki buna sade binerim belki alayını satar jetta 5 alırım :) hiç belli olmaz..

« Yanıtla #93 : 20 Mart 2012, 12:28:08 »
maşallah bence güzel olmus yanlız emrenin dedigi  gibi biraz kamber verirsen sürtme sorunu ortadan kalklar . artı yükseltirsen jantlar kötü durur  .. benim hosuma gidiyor kasislerden yanyan yavasca gecmek  :D

« Yanıtla #94 : 20 Mart 2012, 12:30:18 »
Sabahtan beri peder bey 2 kere aradı askıda kaldım diye ahaha :D ama alışcak zamanla oda :D basık araba candırrrr

« Yanıtla #95 : 20 Mart 2012, 12:31:40 »
Sabahtan beri peder bey 2 kere aradı askıda kaldım diye ahaha :D ama alışcak zamanla oda :D basık araba candırrrr

:tamamdir :tamamdir  :)

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #96 : 20 Mart 2012, 12:59:49 »

bu halde araba en fazla 6 ay kullanılır sonrasında satılır. Ama sen arabayı görsellik için değilde amaç için aldıysan bu tip yay kesme, haddinden büyük jant lastik takma, kamber verme hareketlerini arabaya yapmazsın yapamazsın.

İzmirde aylık kabaca 1000km yolum oluyor. Arabamı seviyorum, bakımlarını eksiksiz yapıyorum, 1600 lira verdim kasko yaptırdım. bu kadar parayı jant-lastik-yay olayında kullansam arabam 600km tık demeden çerkezköye gelirmiydi ? Sanmıyorum.

« Yanıtla #97 : 20 Mart 2012, 13:07:07 »
bu halde araba en fazla 6 ay kullanılır sonrasında satılır. Ama sen arabayı görsellik için değilde amaç için aldıysan bu tip yay kesme, haddinden büyük jant lastik takma, kamber verme hareketlerini arabaya yapmazsın yapamazsın.

İzmirde aylık kabaca 1000km yolum oluyor. Arabamı seviyorum, bakımlarını eksiksiz yapıyorum, 1600 lira verdim kasko yaptırdım. bu kadar parayı jant-lastik-yay olayında kullansam arabam 600km tık demeden çerkezköye gelirmiydi ? Sanmıyorum.

ben istanbuldan geldim abi  tık demedi  :) toplamda 1200  km yol yaptım