Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: H 6400 Vento Proje..  (Okunma sayısı 70986 defa)

Ynt: H 6400 Vento Proje..
« Yanıtla #70 : 17 Mart 2012, 23:04:37 »
bbs goldları takmışsın rıdvanın orda öyle duydum  ;D ;D

Yaptık abi bişiler yaa :) pıstırmada yaptık ama 5 lik eibach yayla o da amortisörlere fena vuruyor :S bişiler daha lazım hatta 5 çok oldu karlık yere çok çok yakın..

« Yanıtla #71 : 17 Mart 2012, 23:12:25 »
Evet yeni fotolar yolda bugün yaptık bişiler :) Eibach 5 Cm yay ve bbs gold jantlarımız takıldı.. Yanlız önlerde sürtme ve çok aşırı derecede vuruntu oluyor :S ne yapcam bilmiyorum 5 likle zaten çok fazla düştü.. benim bu yayı 3.5 luklarla değiştirmem lazım elinde olan varsa bana ulaşsın..

Acil yorumlarınızı bekliyorum..

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #72 : 17 Mart 2012, 23:33:55 »
ben yakışştramadım gold ve yeşil uyumsuz olmuş gibi.. basıklık 10 numara olmuşşşş:)
Exclusive Garage

« Yanıtla #73 : 17 Mart 2012, 23:38:24 »
ben yakışştramadım gold ve yeşil uyumsuz olmuş gibi.. basıklık 10 numara olmuşşşş:)

Yanlız yeşil değil arabanın rengi mavi.. basıklık güzel bencede ama böyle gitmez bu araba  :( buna canım sıkıldı amortisörlerde aşırı vuruntu var..

« Yanıtla #74 : 18 Mart 2012, 10:34:40 »
Yanlız yeşil değil arabanın rengi mavi.. basıklık güzel bencede ama böyle gitmez bu araba  :( buna canım sıkıldı amortisörlerde aşırı vuruntu var..

ankaranın bağlarıda hendeklidir yolları,
çok yakın olmuş altıda kırmayasın karlıklarııı !!

tey tey tey  :D

görüntü güzel de, bende ankaradayım her çukurdan geçişimde ince yanak olsaydı, yay jant taksaydım patırtı kütürtüye ne kadar dayanabilirdim sorusu geliyor aklıma. bence ankara şartları için fazla güzel. keşke yolların yamaları yenilenene kadar bekleseydiniz, malum kış yeni bitiyor ve heryer delik deşik, çukurun birinden kaçsan öbürüne mutlaka giriyosun :(
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #75 : 18 Mart 2012, 21:41:11 »
önleri kamber ile içeri sok ;) yol tutuşun azalır ıslak zemınde ama sürtmeyi engeller.. ayrıca camurlukların iç kısımlarını taşlama makınası ile aldı ve antipas sür içerden ;)

biraz olsun keser sürtmeyi.. vuruntu dediğin nedir onu anlamadım.. :D

lastik ebatın nedir ? 5cm yayı eğer amortisörde oynama yapmadıysan belli i süre sonra amortisörlere bay bay :D

o araba öle gitmez ne demek. benbu basılklıkla safranboluya gittim geldim hiç sıkıntı çekmedim :D kullanırsın yavaş olucan özen göstercen...
« Son Düzenleme: 18 Mart 2012, 21:42:13 Gönderen: emresener »
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

« Yanıtla #76 : 18 Mart 2012, 22:25:57 »
ankaranın bağlarıda hendeklidir yolları,
çok yakın olmuş altıda kırmayasın karlıklarııı !!

tey tey tey  :D

görüntü güzel de, bende ankaradayım her çukurdan geçişimde ince yanak olsaydı, yay jant taksaydım patırtı kütürtüye ne kadar dayanabilirdim sorusu geliyor aklıma. bence ankara şartları için fazla güzel. keşke yolların yamaları yenilenene kadar bekleseydiniz, malum kış yeni bitiyor ve heryer delik deşik, çukurun birinden kaçsan öbürüne mutlaka giriyosun :(

Valla hiç sorma bende dayanamadım 2 gün oldu soğudum resmen arabadan yaa.. Böyle olmayacak diyorum ben..

önleri kamber ile içeri sok ;) yol tutuşun azalır ıslak zemınde ama sürtmeyi engeller.. ayrıca camurlukların iç kısımlarını taşlama makınası ile aldı ve antipas sür içerden ;)

biraz olsun keser sürtmeyi.. vuruntu dediğin nedir onu anlamadım.. :D

lastik ebatın nedir ? 5cm yayı eğer amortisörde oynama yapmadıysan belli i süre sonra amortisörlere bay bay :D

o araba öle gitmez ne demek. benbu basılklıkla safranboluya gittim geldim hiç sıkıntı çekmedim :D kullanırsın yavaş olucan özen göstercen...

Bir hevesle bişeyler yaptım sonra pişman oldum inan.. büyük ihtimal sökcem en iyi hali orjinal hali Türkiye şartları ortada.. 5 lik taktık ama sökcem yarın yaa

« Yanıtla #77 : 18 Mart 2012, 22:33:58 »
Bu kadar abartma ya.. bi kaç işlem yapıcan sonra huzurla binicen.. Zaten yağtığın şeyi zevk için yapıorsun.. zevkini almaya bak yavaş yvaş kullan dikkat et bi şeycik olmaz. 1000km yaptım diyorum sana bu haliyle arabanın ara sokaklar hariç hiç bişey olmadı.. ayrıca arabada 4kişi ve valizler vardı..

cuma gunu bolu gerede heryer kardı falan.. özen gösterince bişey olmaz.. sıkma canını bozma moralını :D

ben arabayı aldığım hafta motora girdim senın kafada olsam arabayı yakmam lazım :D

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #78 : 18 Mart 2012, 23:02:08 »
hayırlı olsun dostum .. güzel bi görünüm elde etmişsin  keşke önlerede 195 takabilseydin ama böylede güzel ..   bnde poloda 5 lik eibach kullanıorum . birz sert ama alışıyosun. sürüş tarzın değişir zamanla arabaya gore  kullanmaya baslarsın benim ve emre  gibi :)

« Yanıtla #79 : 18 Mart 2012, 23:06:13 »
Ya 2 günde yaşlandım valla anormal derecede sinirim bozuldu aracına aşırı derece özen gösteren birisiyim pastasına boya korumasına hatta dükkanda yıkama makinası ve gerekli olan her temizlik malzemesi var bakımları eksik olmaz hiçbizaman aksamaz en ufak sorunu. En ufak çukurda bile içim gidiodu severek biniodum şimdi beynimde hissediyorum resmen soğudum arabadan :( bildiğin gibi değil durum.. Birde süpriz en ufak sekmede amortisörün başındaki lastikli conta gibi bişey var o eğildi :( her direksiyonu çevirişimde küt küt küt sesler filan..

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #80 : 18 Mart 2012, 23:09:01 »
valla abi o küt küt sesi tam anlamış değilim ama şunu sormak isterim .. spor yaylar takılırken kauçuk hortum geçirdilermi yaylara ?? eger takmadılarsa  yay esnedikçe bi ses yapar  belki o sesi diyosundur ...

« Yanıtla #81 : 18 Mart 2012, 23:16:23 »
valla abi o küt küt sesi tam anlamış değilim ama şunu sormak isterim .. spor yaylar takılırken kauçuk hortum geçirdilermi yaylara ?? eger takmadılarsa  yay esnedikçe bi ses yapar  belki o sesi diyosundur ...

Eibach zaten gördüm üstünde vardı takılmadan önce.. amortisör mili uzun geliyor esneme payı azalıyor en ufak esnemede miller vuruyor işte.. Sorun bu..

« Yanıtla #82 : 19 Mart 2012, 09:14:18 »
amortisörlere işlem yapmadığın içinde yay sıkıntı yapıyor ;) amortiösr mili uzun yay kısa yay araba zıpladıkca boşa çıkar kesik yay etkisi yapıyordur ;)

önleri 195/45/16 ya cevir sıkıntı olmaz

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #83 : 19 Mart 2012, 13:20:29 »
Dostum hayırlısı olsun öncelikle jant seçimin ve aracın basıklığı tadında olmuş.Bence hemen vazgecme amortisörlerini ayarla yaylarına göre birde eskiye göre daha yavaş gezersen sıkıntı olmaz diye dusunuyorum  ;)